close
تبلیغات در اینترنت
دنیای رکوردهای عجیب و غریب - 391

امروز و ساعت دقیقه می باشد.

جستجوگر پیشرفته سایتبزرگ‌ترین توپ فوتبال جهان

بزرگترین توپ فوتبال جهان

عمانی ها یک توپ فوتبال بسیار بزرگ با قطر 10.08 متری و وزن 750 کیلوگرمی در مسقط ساخته اند که با این توپ توانستند رکورد بزرگترین توپ فوتبال جهان که پیش از این مکزیک دارنده آن بود را از آن خود کنند.
کمپانی گودلن هورنت ایده ساخت این توپ بزرگ را برای پشتیبانی از تیم ملی عمان به مناسبت چهل و دومین سالگرد روز ملی داد که با پشتیبانی سازمان های دولتی و خصوصی نیز روبه رو شد.
زهیر آل بلوشی مدیر عامل کمپانی گولدن هورنت می گوید: رویای ما به حقیقت پیوسته و ما توانسته ایم نام کشورمان را در زمینه ورزشی به کتاب رکوردهای جهانی گینس وارد نماییم و از این بابت بسیار خوشحال هستیم.

پنجشنبه 19 تير 1393 ساعت: 11:32
سریع‌ترین نیمه مارتن با هل دادن یک کالسکه (زن)

رکورد سریعترین نیمه مارتن جهان همراه با هل دادن یک کالسکه را نانسی شوبرینگ ( Nancy Schubring ) در مسابقات مایک می نیمه ماراتن شهر واسار در ایالت میشیگان با 1 ساعت و 30 دقیقه و 51 ثانیه در 15 سپتامبر 2011 بدست آورد.

پنجشنبه 19 تير 1393 ساعت: 11:29
بزرگ‌ترین گردهمایی با لباس بوقلمون

بزرگ‌ترین گردهمایی با لباس بوقلمون

در یک گردهمایی سالانه در 24 نوامبر 2001 در شهر دالاس ایالت تگزاس آمریکا 661 نفر از مردم با پوشیدن لباس هایی به شکل بوقلمون توانستند رکورد بزرگترین گردهمایی انسان های با لباس بوقلمون را از آن خود کنند.

پنجشنبه 19 تير 1393 ساعت: 11:29
10 قاتل از اعماق اقیانوس +عکس

به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، دنیای زیر آب بسیار زیبا و جذاب است و البته دارای ویژگی های خاص خودش است  دریاها و اقیانوس ها مملو از ماهی های رنگارنگ و دوست داشتنی هستند. این درحالی است که همیشه این زیبایی پایدار نبوده است و ماهی هایی نیز در دریا حضور دارند که از شیر جنگل نیز درنده تر هستند.

سفره ماهی آسیایییکی از ماهی های بسیار کشنده که در آب های دنیا وجود دارد را می توان در جنوب شرقی آسیا پیدا کرد. سفره ماهی های برقی بسیار کوچک می توانند یک انسان را بکشند حال فرض کنید یک سفره ماهی پهن پیکر چه بلایی سر انسان ها می آورد. این ماهی نزدیک به 3 متر طول دارد و وزن آن نیز 900 کیلوگرم است. این ماهی غافل گیر کننده و بسیار ناگهانی به قربانی های خود حمله می کند.

Muskellungeیکی دیگر از ماهی های مرگبار دنیا در انگلستان دیده شده است. این ماهی "Muskellunge" نام دارد  آرواره هایی بسیار مرگبار دارد به طوری که موجودی توانایی در رفتن از دست آن را دارد. این ماهی با تمام درندگی اش برای انسان ها تا به حال مشکلی ایجاد نکرده است ولی حیوانات را خیلی راحت از بین می برد. شیوه اصلی حمله او به این گونه است که حیوانات را گاز گرفته و به زیر اب می برد تا خفه شوند سپس با ارواره هایش آن ها را تکه تکه می کند.

ال الکتریکیاین ماهی یکی از کشنده ترین ماهی های آمازون است و میتواند برقی از خود رها کند که یک اسب را به راحتی از پای در می آورد. این ماهی در یک حمله می تواند 600 ولت از خود رها کند که این مقدار می تواند یک انسان را بکشد. این ماهی می تواند تا 2 متر رشد کند و همچنین وزن آن نزیک به 25 کیلوگرم است.

کروکدیل ماقبل تاریخیکی از خطرناکترین ماهی های دنیا در دوران ژوراسیک در جنوب آمریکا می زیسته است. این ماهی نزدیک به 5 متر طول و همچنین 200 کیلوگرم وزن داشته است. فک  این ماهی بلند و با دندان های تیز و بلند بوده است. این ماهی معمولا به سمت شکم دیگر حیوان ها حمله می کرده و با دندان هایش آن ها را تیکه می کرده است. البته در آن زمان انسانی نبوده است که بخواهد کشته شود ولی حیوانات زیادی به دست این ماهی درنده کشته شده اند.

کوسه وحشی(Bull Shark)کوسه یکی از درنده ترین موجودات دریاهاست البته در میان کوسه ها "کوسه وحشی" بسیار خطرناک تر است. این کوسه نزدیک به 3.5 متر طول دارد و وزن آن نیز بیش از 250 کیلوگرم است. در بسیاری از دریاهای دنیا این کوسه دیده شده است و تا به حال انسان های زیادی قربانی آن شده اند. این کوسه قوی ترین آرواره را در میان ماهی های زنده دارد و می تواند هر انسانی یا حیوانی را از بین برد.

ببر ماهی
یکی از ماهی های ترسناک و همچنین درنده دریاها "ببرماهی" نام دارد. این ماهی به اندازه ای ترسناک است که حتی "پیرانا" نیز از آن می ترسد. این ماهی نزدیک به 3 متر طول دارد و وزن ان نیز می تواند  به 30 کیلوگرم برسد. این ماهی بیشتر در حوالی آفریقا دیده شده است و دندان های آن می توانند هر موجودی را در کسری از ثانیه نابود کند. هرکدام از دندان ها ان می تواند تا 5 سانتی متر رشد کند و حالت مثلثی خاصی دارد.

گربه ماهییکی از وحشتناکترین قاتلین امریکای جنوبی و همچنینی بزرگترین ماهی که در منطقه امازون دیده شده است "گربه ماهی" نام دارد. این ماهی ظاهری زیبا بارنگ ابی یا مشکی دارد اما اگر آن را از نزدیک ببینید مطمئنان دچار ترسی بی امانی می شوید. طول این ماهی تقریبا 3 متر است و موارد زیادی گزارش شده است که می توان یک انسان را کاملا بخورد.

ماهی گونچدر میان نپال و هند یکی رود جریان دارد که نام آن "کالی" است. در این رودخانه موجودی بسیار عجیب و همچنین بد شکل وجود دارد که می تواند یک انسان را تنها با دوحرکت از پای در آورد. این ماهی که نامش "کونچ" است از دسته گربه ماهی ها است و البته دندان های بسیار تیزی دارد و شاخک های ان نیز به راحتی پوست هر حیوانی را می برد. این ماهی طولی 1.5 متری دارد و وزن آن می توان به 136کیلوگرم نیز برسد.

باراکودا کبیریکی از ماهی های درنده که در شرق آمریکا زندگی میکند "باراکودا کبیر" نام گرفته است. این ماهی دندان های بسیار تیزی دارد که نزدیک به 6 سانتی متر رشد می کنند و البته وزن آن نیز میتوان به 80 کیلوگرم برسد. حداکثر رشد این ماهی تا 4 متر است به همین دلیل او را "اژدر دریا" ها نیز می شناسند. این ماهی به هر چیز براقی که در داخل آب باشد حمله می کند و آن را از بین می برد.

گربه ماهی ولشبسیاری از جهانگردان می گویند آب های اروپا بسیار امن است و ماهی های درنده زیادی ندارد که البته این ادعای آن ها را "گربه ماهی ولش" نقض می کند. این ماهی در روسیه، اسپانیا و آلمان دیده شده است و یک شکارچی بی رحم است. این شکارچی می تواند تا 200 کیلوگرم وزن و تا 4 متر طول داشته باشد و البته بسیاری از دندان های او که تنها هنگام شکار خودنمایی می کنند می ترسند این ماهی می تواند به راحتی انسان را در داخل دهانش قرار دهد و با یک گاز کوچک انسان را به دونیم تقسیم می کند

چهارشنبه 18 تير 1393 ساعت: 16:21
تولد نوزادی با دستگاه گوارش خارج از بدن +عکس

به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، بسیاری از پدر و مادرها در حالیکه منتظر تولد اولین فرزندشان هستند همیشه به سلامت آن ها فکر می کنند و دوست ندارند مشکل خاصی در آن ها وجود داشته باشد.

کلسا و اندی هاسکینس هم از همان دسته والدین هستند اما در هنگام تولد فرزنداشان دچار شکی بسیار بزرگ و باور نکردنی شدند چرا که فرزند آن ها دارای مشکلی بسیار خاص و نادر بود.در حالی که خانم هاسکینس 5 ماهه باردار بود پزشکان آن ها را از یک مشکل خاص آگاه کرده بودند ولی نوع و مدل اصلی این مشکل در دسترس نبود و تنها مشخص بود که در ناحیه شکم این کودک اتفاقات خاصی در جریان است.

با به دنیا آمدن بچه همه پزشکان و حتی والدین آن شگفت زده شدند چرا که روده، کبد و بخشی از دستگاه گوارش این بچه خارج از بدنش رشد کرده بود و روی پوست او قرار داشت.تیم پزشکی سریعا بچه را به یک بیمارستان تخصصی کودکان انتقال دادند و در آنجا تحت مراقبت های ویژه قرار گرفته است تا سرنوشت آن مشخص شود. پزشکان می گویند این مشکل به اندازه ای که به نظر می رسد حاد نیست و تنها زمان می برد.

بر طبق گفته تیم پزشکی حرفه ای کودکان این بچه تا یک سال آینده به مرور اندام ها را به داخل بدن جذب می کند و سپس به حالت عادی و زندگی نرمال هر کودک دیگری باز خواهد گشت.چهارشنبه 18 تير 1393 ساعت: 16:21
عجیب‌ترین ادوات موسیقی +عکس

به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، ساخت موسیقی نیاز به سازهای خاصی دارد و هر یکی از سازها صدای خاص خودشان را تولید می کنند. این درحالی است که بعضی مواقع هنرمندان دست به کارهای جالبی می زنند و سازها را از حالت عادی خارج می کنند. سازهای دست ساز معمولا بسیار عجیب هستند و صداهایی بسیار متفاوت تر از آنچه با گوش ما آشنا است تولید می کند.

12 گیتاریکی از عجیب‌ترین ادوات موسیقی را می توان در دست های هنرمند ژاپنی به نام "یوشیهیکو ساتوه" دید. او با متصل کردن 12 گیتار به یکدیگر توانست یکی از عجیبترین سازها شخصی سازی شده در دنیای موسیقی راک را تولید کند. این دستگاه که 12 گیتار نام دارد نزدیک به 72 تار دارد و کمتر کسی توانایی نواختن آن را دارد.

شیشه های "Armonica"یکی از سازهای بسیار عجیب دنیا در سال 1761 ساخته شده است و محل زادگاه آن به نظر می رسد که در آمریکا قرار دارد. این ساز از 37 شیشه حلقوی ساخته شده است که همه آن ها به یک میله متصل شده اند. نوازنده باید انگشتانش را خیس کند و با ضربه زدن روی شیشه ها قطعه ای موسیقی را بنوازد. بتهوون و موزارت برای این ساز قطعاتی را نوشته اند اما هیچگاه مشخص نشد که چرا این ساز از رده خارج شد.

خانه موزیکالدو طراح آمریکایی چندی پیش خانه ای را ساختند که در نوع خود بسیار منحصر به فرد است. "David Hanawalt" و "Bill Close" خانه ای را به سبک قدیمی ساختند و در طراحی آن به باد اجازه انجام هرکاری را داده اند. این خانه به این صورت است که با پیچیدن باد در میان راهروها و قدن زدن روی پله های آن صداهای مختلفی تولید می شود و این خانه یه یک خانه موزیکال تبدیل شده است.

فنس نوازی"جان رز" هنرمند استرالیایی یکی از افرادی است که چند سال پیش در یک حرکت جالب با استفاده از سیم خاردارها و البته فنس های مختلف در نقاط متفاوت دنیا قطعات موسیقی جالبی ساخت. وسیله اصلی کار او یک آرشه ویولن بود و او با کشیدن این آرشه روی فنس های مختلف صداها متفاوتی را ضبظ کرد. این روش کاری او بعدها به فنس نوازی یا آهنگسازی با سیم خاردار مشهور شد.

درخت آوازه خوانیکی دیگر از سازهای عجیب دنیا را می توانید در انگلستان ببینید. جایی که طراحی به نام " مایک تونکین" درختی از لوله های استیل را در بالای تپه های "لنک شایر" قرار داده است و آن را درخت آوازه خوان نام گذاری کرده است. این دستکاه از لوله های مختلفی ساخته شده است به صورت دایره ای روی یکدیگر قرار گرفته اند. با وزیدن باد و جراین گرفتن آن ها درون این لوله ها صداهای جالبی به وچود می آید که باعث شده است این دستگاه عجیب ترین ساز موسیقی در دنیا باشد.

چهارشنبه 18 تير 1393 ساعت: 16:18
پسری با نصف صورت +عکس

به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، لحظه به دنیا آمدن یک فرزند برای مادر بسیار زیبا و دلنشین است و او هر لحظه دعا می کند که فرزندی سالم و زیبا داشته باشد اما اگر شرایط بر وفق مراد نباشد ممکن است فرزندی ناقص به دست مادر برسد.

"چارلین ماچین" مادری 33 ساله از اهالی انگلستان است که شاید با دیدن فرزاندان دوقلویش بسیار خوشحال شد اما شوک بزرگی نیز در همان لحظه به او وارد شد چرا که یکی از فرزندانش صورتی نصفه داشت.این اتفاق نزدیک به 7 سال پیش زمانی که فرزندانش به دنیا آمدن رخ داد و این روزها دوقلوهای او به مدرسه می روند اما زندگی برای "هری" پسری با مشکلات صورت بسیار متفاوت با دیگر دانش آموزان است.

مادر آن ها می گوید زمانی که بچه ها به دنیا آمدن پزشک معالج دستش را روی نیمه چپ صورتش گذاشت و البته بعدا متوجه شدم که منظور او چیست. "هری" در سمت چپ سر و صورتش هیچ اندامی ندارد و کاملا پاک شده است. او نه چشم دارد، نه گوش و حتی سوراخ بینی نیز ندارد.او تا به حال سه بار زیر تیغ جراحان رفته است و نتیجه این عمل ها تنها بهتر شدن شکل ظاهری صورتش است و البته قرار است تا پایان سال یک چشم مصنوعی برای او کار گذاشته شود.

البته نکته دیگری که باید به آن اشاره کرد برادر دوقلو و سالم او به نام "الیور" است. مادر آن ها می گوید:"الیور همیشه در سمت برادرش است و او را تنها نمی گذارد و همیشه به دوستانش می گوید که برادرش را بدون توجه به شرایطش دوست دارد."

مادر این بچه ها همیشه امیدوار است تا شاید روزی بتواند با پیشرفت علم و تکنولوژی زیبایی فرزندش را به او بازگرداند و از فشارهایی که روی او است نجاتش دهد.

چهارشنبه 18 تير 1393 ساعت: 16:17
اولین پرش 360 درجه با خودرو

به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، خودرو در برف ابتدا چند گاز محکم می دهد و غرش اگزوزها و جنبش زیاد سیلندرها نوید خلق یک صحنه با شکوه را می دهد و پس از تنها 5 ثانیه یک حرکت جدید برای اولین بار رخ می دهد.

"گورلین چیچرت" راننده رالی توانست برای اولین بار یک چرخش 360 درجه را با خودرو در آسمان انجام دهد. او 22 متر از زمین فاصله گرفت و در اسمان یکبار به دور خودش چرخید.این راننده 31 ساله نزدیک به چهار سال است که در حال کار بر روی این پروژه است و چند روز پیش توانست ان را انجام دهد. او برای این پرش خود از یک مینی ماینر تقویت شده استفاده کرد.

او بعد از این کار گفت: " این پرش بسیار ترسناک بود و هر اشتباهی می توانست تمام زحماتمان را از بین ببرد و همچنین ممکن بود جانم را نیز از دست بدهم."او ادامه داد این پرواز کمتر از 20 ثانیه از ابتدا تا فرود روی چرخ ها ادامه داشته است. او این کار را برای اولین بار انجام داده است و البته قرار است بارهای بار آن را تکرار کند.

چهارشنبه 18 تير 1393 ساعت: 16:7
ركورد های عجیب و غریب دنیا!!(+ عکس)
بالانس کردن بیشترین میزان قاشق بر روی صورت
این پسر ۹ ساله توانسته در مجموع ۱۶ قاشق را بر روی صورت خویش قرار دهد.
 
ركورد های عجیب و غریب دنیا!!(+ عکس)
خوردن بیشترین سوک
آقا توانسته است در مدت زمان ۱ دقیقه، ۳۶ سوسک رو بخورد.
 
ركورد های عجیب و غریب دنیا!!(+ عکس)
بیشترین میزان کتاب تایپ شده به صورت برعکس
این آقا دیگه واقعا نوبره. ایشون کتابهای خیلی زیادی رو به صورت برعکس تایپ کرده است. در مجموع ایشون ۶۷ کتاب رو که سه میلیون کلمه داشته اند از آخر به اول تایپ کرده است.
 
ركورد های عجیب و غریب دنیا!!(+ عکس)
بلندترین جیغ
این خانم می‏تواند صدای جیغی با قدرت ۱۲۹ دسیبل تولید کند. این میزان صدا تقریبا یک دهم صدایی است که یک موتور جت تولید می‏کند.
 
ركورد های عجیب و غریب دنیا!!(+ عکس)
عجیب ترین رژیم غذایی
این آقا هم که فرانسوی است از سال ۱۹۵۹ تا به حال فلز و شیشه می‏ خورد.
 
ركورد های عجیب و غریب دنیا!!(+ عکس)
طولانی ‏ترین سخنرانی
این آقا هم طولانی ترین سخنرانی را به مدت ۴۸ ساعت انجام داده. اگر چه بعد از او فردی با ۱۲۰ ساعت سخنرانی مداوم رکورد او را شکست و پس از او هم یک مرد ۶۲ ساله با یک سخنرانی ۱۲۴ ساعته رکورد نفر قبلی را شکست.
 
ركورد های عجیب و غریب دنیا!!(+ عکس)
چهارشنبه 18 تير 1393 ساعت: 16:3
عجيب ترين ركوردهاي كتاب گينس 2014 + تصاوير

به گزارش گروه بين الملل صدخبر ؛ كتاب گينس هر ساله عجيب ترين ، نفس گيرترين ركوردها در سراسر جهان را به ثبت مي رساند و حالا كتاب ركوردهاي جهاني گينس براي سال 2014 در دست تدوين است.در اين گزارش برخي از اين «ترين» هاي عجيب و غريب را جمع آوري كرده ايم.

* كوچكترين سگ زنده جهان . طول اين سگ 65 . 9 سانتي متر است كه كوچكترين سگ زنده دنيا محسوب مي شود.

* طولاني ترين سيم فنري شكل كه از ميان بيني و دهان عبور داده شده  متعلق به فردي اهل آمريكاست كه توانسته سيمي به طول 63. 3 متري را از ميان بيني و دهان خود عبور دهد.* بزرگترين دوچرخه جهان ؛ اين دوچرخه 8 . 7 متر طول و 7. 3 متر ارتفاع دارد و توسط يك طراح دوچرخه ساخته شده است.


* سريعترين نوشيدن يك شيشه سس كچاپ . يك گزارشگر تلويزيوني در آلمان توانسته ظرف 37 . 32 ثانيه با كمك ني يك شيشه 396 گرمي سس كچاپ را بخورد.

* كوچكترين الاغ جهان . كوچكترين الاغ جهان با ابعاد 2. 64 متر در فلوريداي آمريكا متولد شده است.

* بلندترين ريش يك زن . بلندي ريش يك زن در آمريكا 5. 25 سانتي متر اندازه گيري شده است . وي از سال 1993 ريش خود را كوتاه نكرده تا بتواند نامش را در گينس ثبت كند.

* بزرگترين كلكسيون جارو برقي جهان . جيمز براون از انگليس توانسته 322 م دل مختلف از جاروبرقي را جمع آوري كند.

* اسكيت سواري يك بز . يك بز در آمريكا توانست مسافت 36 متر را در 25 ثانيه روي اسكيت راه برود. 

* بزرگترين آلات موسيقي جهان . يك هنرمند اتريشي ، آلات موسيقي به ابعاد 5. 6 متر ارتفاع ،‌8 متر عرض و 5 متر طول ساخته تا نام خود را در كتاب گينس ثبت كند.

* بزرگترين موتور سيكلت قابل رانندگي جهان . يك ايتاليايي توانسته بزرگترين موتور سيكلت جهان را با طول 03. 10 متر بسازد. 

منبع: صد خبر
چهارشنبه 18 تير 1393 ساعت: 16:2
ليست صفحات
تعداد صفحات : 392

تبلیغات

آمار


آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین افراد آنلاین : 5

آمار بازدیدآمار بازدید
بازدید امروز بازدید امروز : 1,145
بازدید دیروز بازدید دیروز : 1,412
بازدید هفته بازدید هفته : 6,340
بازدید ماه بازدید ماه : 39,184
بازدید سال بازدید سال : 161,719
بازدید کلی بازدید کلی : 1,245,162

اطلاعات شما اطلاعات شما
آِ ی پیآِ ی پی : 54.162.105.6
مرورگر مرورگر :
سیستم عامل سیستم عامل :

ورود کاربران

نام کاربری :
رمز عبور :

رمز عبور را فراموش کردم ؟

عضويت سريع

نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

خبرنامه

براي اطلاع از آپيدت شدن سایت در خبرنامه سایت عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود