close
تبلیغات در اینترنت
اتفاقات وحشتناک

امروز و ساعت دقیقه می باشد.

جستجوگر پیشرفته سایت فرصتهای خصوصی سازی در صنعت آب و برق و مشکلات پیش رو

 

فرصتهای خصوصی سازی در صنعت آب و برق و مشکلات پیش رو

تجربه عملكرد و اقدامات نه چندان مثبت دولت در اقتصاد و همچنین حركت شمار بسیاری از كشورهای مختلف در وادی خصوصی‌سازی، دولتمردان وصاحبنظران اقتصادی، صنعتی، سیاسی و كشورمان را هر چه بیشتر بر ضرورت بازنگری در فعالیتهای بخش دولتی ترغیب كرد

دانلود فرصتهای خصوصی سازی در صنعت آب و برق و مشکلات پیش رو

خصوصی سازی
مشکلات خصوصی سازی در صنعت آب و برق
فرصتهای خصوصی سازی در صنعت آب و برق
خصوصی سازی در صنعت آب و برق
دانلود مقالات رشته اقتصاد
دانلود مقالات اقتصاد
دسته بندی پایان نامه و مقالات رشته اقتصاد
فرمت فایل doc
حجم فایل 175 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 29

دانلود مقاله رشته اقتصاد

فرصتهای خصوصی سازی در صنعت آب و برق و مشکلات پیش رو

(بصورت کامل)
 
چکیده:
تجربه عملكرد و اقدامات نه چندان مثبت دولت در اقتصاد و همچنین حركت شمار بسیاری از كشورهای مختلف در وادی خصوصی‌سازی، دولتمردان وصاحبنظران اقتصادی، صنعتی، سیاسی و ... كشورمان را هر چه بیشتر بر ضرورت بازنگری در فعالیتهای بخش دولتی ترغیب كرد. بطوری كه نظام اقتصادی كشور، با حفظ تعهد بر اصول اساسی وبنیادی، در قالب برنامه اول توسعه اقتصادی، بحث خصوصی‌سازی را تدوین وتصویب كرد.درابتدا، سیاست خصوصی‌سازی با هدف ارتقاء كارایی فعالیت ها، تخصیص بهینه منابع و گسترش و مشاركت‌های عمومی و همگانی مردم در بخش‌های مختلف تولیدی و تجاری پایه‌ریزی گشت و اكنون پس از گذشت چندین سال از تدوین و تصویب برنامه خصوصی‌سازی، هنوز فریادهایی به مخالفت و زمزمه‌های مبنی بر تاكید این برنامه از متن جامعه در بخش‌های مختلف شنیده می‌شود.
 
برای تحقیق و درك درست هر موضوعی ابتدا باید به توصیف و تفسیر آن موضوع پرداخته و تعریف نسبتاً جامعی كه در برگیرنده زوایای مختلف و ابعاد گوناگون آن موضوع باشد را ارایه كرد.خصوصی‌سازی فرایندی است كه طی آن دولت در هر سطحی، امكان انتقال وظایف و تاسیسات را به بخش خصوصی بررسی كرده و در صورت اقتضاء نسبت به انجام چنین انتقالی اقدام می‌كند.
 
دكتر ابوالقاسم هاشمی در تعریفی بسیار كوتاه از خصوصی‌سازی اظهار می‌كند كه: بازار گرا كردن شاید جامع‌ترین تعریفی باشد كه از خصوصی سازی می‌توان بیان كرد.در تعریف دیگری آمده است كه: خصوصی‌سازی اصطلاحی فراگیر و متنوع است كه به واگذاری، كنترل عملیاتی و یا مالی موسسات در مالكیت دولت به بخش خصوصی اشاره می‌كند. یا به عبارت دیگر خصوصی‌سازی حذف هر نوع كنترل و دخالت در برقراری مكانیسم عرضه و تقاضا است.البته تعاریف متعدد دیگری نیز توسط محققان و اقتصاددانان برای مفهوم و واژه خصوصی‌سازی در كتب و مقالات مختلف ارایه شده كه با نگاهی گذرا به تعاریف متعدد خصوصی‌سازی می‌توان مفاهیمی از قبیل بهبود عملكرد، انتقال مالكیت و مدیریت، آزادسازی، بازارگرایی، ایجاد شرایط رقابت كامل، حذف مقررات دست و پاگیر و ... را به روشنی و وضوح كامل دید.
 
 
کلمات کلیدی:

خصوصی سازی

مشکلات خصوصی سازی

فرصتهای خصوصی سازی

خصوصی سازی در صنعت آب و برق

 
 
مقدمه:
یکی از مهم ترین راهبردهای دولت ها برای افزایش کارآیی بخش های مختلف اقتصادی، حمایت از تقویت بخش خصوصی و گام برداشتن در مسیر خصوصی سازی است.الزام در کاهش یارانه های دولتی در بخش خدمات عمومی همچون آب و برق؛ توجه به استراتژی های افزایش راندمان، کاهش هزینه ها و جذب سرمایه های بخش خصوصی را جدی تر ساخته است و در نتیجه کاربرد پارادایم خصوصی سازی به شدت افزایش یافته و تحلیل موانع، روش ها، مراحل و الگوهای خصوصی سازی به موضوع روز مباحث اقتصاد و مدیریت کشورمان تبدیل شده است.
 
با نگاهی به تجارب کشورهای دیگر درمی یابیم که اولین تلاش سازمان یافته برای واگذاری شرکت های دولتی در شیلی و در دوره اصلاحات اقتصادی پینوشه در دهه ۱۹۷۰ روی داد. اما بزرگ ترین و مشهورترین تلاش از این دست، طی سال های دهه ۱۹۸۰ در بریتانیا و توسط دولت مارگارت تاچر صورت پذیرفت. تاچر توانست خصوصی سازی را به لحاظ سیاسی متداول کند.
در پایان دهه ۱۹۸۰ میلادی، فروش شرکت های دولتی تا حدودی تحت تاثیر اتفاقی که در بریتانیا روی داده بود، به امری جهانی تبدیل شد. دولت های فرانسه، آلمان، ژاپن، استرالیا، آرژانتین و شیلی همگی شرکت های زیادی را به فروش رساندند و درآمدهای حاصل از خصوصی سازی در دنیا به ده ها میلیارد دلار در سال رسید.
 
به طور کلی ساختار شرکت هایی که به بخش خصوصی واگذار شدند تغییر یافت (در بیشتر موارد مشاغل زیادی نیز در این میان از بین رفت) و این امر آنها را به بنگاه هایی تبدیل کرد که میزان ارزش افزوده بالاتری تولید می نمودند. خصوصی سازی در بخش خدمات عمومی (فرودگاه ها، برق، آب و...) باعث شد در مواردی که شرکت مزبور تولید کننده انحصاری باقی می ماند، نیاز به نوعی نظارت کلان، اجتناب ناپذیر باقی بماند. موج خصوصی سازی در دهه ۱۹۹۰ باز هم توسعه پیدا کرد و کشورهایی که می خواستند کمونیسم را کنار بگذارند و دیگر کشورها را که اغلب شان در حال توسعه بودند، در بر گرفت. در این زمان خصوصی سازی به امری با وجوه مختلف تبدیل شد و موارد بسیاری از فرآیندهای فروش با شفافیت پایین (به شرکت هایی که ارتباط خوبی با مقامات دولتی داشتند) روی داد.
 
 
 
 
 
فهرست مطالب

بررسی تطبیقی شیوه های گوناگون خصوصی سازی در صنعت آب و برق1

چکیده:2

روندهای جهانی خصوصی سازی در صنایع آب و برق4

واگذاری و فروش کامل4

روندهای جهانی جلب مشارکت بخش خصوصی در صنعت برق4

روندهای جهانی جلب مشارکت بخش خصوصی در صنعت آب5

منافع عملی حاصل از خصوصی سازی در صنعت آب و برق7
تجاری سازی، الگوی اصلاحات پیش از واگذاری8
تجاری سازی سازمان برق دهلی9
فرآیند تجاری سازی سازمان برق دهلی10
محاسبه و به روزآوری ارزش دارایی ها11
تجدید ساختار با هدف کاهش نیروی انسانی11
تمرکز نهاد خط مشی گذاری13
مقیاس واگذاری14
تعرفه آب و برق و روش های حمایتی15
مسائل زیست محیطی و توسعه پایدار16

قوانین کسب وکار برای بخش خصوصی16

خصوصی‌سازی در صنعت‌برق و مشکلات پیش‌روی آن17

● مبانی نظری خصوصی‌سازی18

اهداف خصوصی‌سازی20

. ● خصوصی‌سازی در صنعت‌برق21

. ● تاریخچه صنعت‌برق در ایران21

. مهمترین ویژگیها و خصایص صنعت‌برق به لحاظ اقتصادی، اجتماعی و فنی عبارتند از:23

منابع:26
 

دانلود فرصتهای خصوصی سازی در صنعت آب و برق و مشکلات پیش رو

پنجشنبه 20 اسفند 1394 ساعت: 13:8

 

طرح لرزه‌ای سازه‌های فولادی خمشی جوشی

دانلود پایان نامه مهندسی عمران با عنوان طرح لرزه‌ای سازه‌های فولادی خمشی جوشی

دانلود طرح لرزه‌ای سازه‌های فولادی خمشی جوشی

اتصالات
طرح لرزه ای
سازه های فولادی
دانلود پایان نامه مهندسی عمران
دانلود پایان نامه طرح لرزه‌ای سازه‌های فولادی خمشی جوشی
دانلود پایان نامه رشته عمران
دانلود پایان نامه عمران
دسته بندی عمران
فرمت فایل doc
حجم فایل 5129 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 65

دانلود پایان نامه مهندسی عمران

طرح لرزه‌ای سازه‌های فولادی خمشی جوشی

 
مقدمه:
در آزمایش‌های اولیه بر روی اتصالات گیردار جوشی كه در دهه‌های 60 و 70 میلادی انجام شد، از اعضا با سایز كوچك استفاده شده بود. مثلاً تیرهای W18، و ستون‌های W12 و W14 مورد آزمایش قرار گرفته بودند. با بلند شدن ارتفاع ساختمانها، و پیشرفت تكنولوژی ساختمان، سایز اعضا نیز افزایش یافت، غافل از اینكه افزایش اندازه اعضا خود تاثیر مستقیمی بر رفتار سیكلی اتصالات گیردار دارد. با این حال ضوابط طرحی تغییر نیافتند، تا اینكه در زلزله نورتریج این نوع اتصالات دچار آسیب شدند؛ وپس از آزمایشات بر روی تیر و ستون‌های واقعی با سایزهای بزرگ، مشخص شد كه این اتصالات دیگر آن رفتار نرم و شكل‌پذیر را دارا نمی‌باشند [19]. 
 
یكی از اصول اساسی دیتیل‌های سازه‌ای برای عملكرد مطلوب لرزه‌ای اتصالات این است كه اتصالات از خود المان‌ها قویتر انتخاب شوند تا رفتار غیرالاستیك موردانتظار در عضو اتفاق بیفتد، نه در اتصال. البته دلایل مختلفی برای این امر وجود دارد. اما مقاومت و شكل‌پذیری هر اتصال به میزان زیادی به كیفیت و مهارت به كار گرفته شده در ساخت اتصال نیز بستگی دارد. با این وجود، اتصالات در زلزله نورتریج با دیتیل‌هایی اجرا شده بودند، كه اتصال، قبل از خود عضو دچار زوال می‌شد. در واقع قبل از اینكه عضو بخواهد رفتار شكل‌پذیر را از خود نشان بدهد و به حد خمیری برسد، اتصال دچار زوال شده است [19].
 
در فرایند جوشكاری كه معمولاً در نصب ساختمان‌های با قابهای خمشی به كار می‌رفت، از فلز جوش با نرمی كم در اتصال بال تیر به بال ستون استفاده می‌شد. این فلز جوش به این دلیل مورد استفاده قرار می‌گرفت كه فرایند جوشكاری در سایت با سهولت بیشتری انجام گیرد؛ ولی همین فلز جوش در نواحی با تنش بالا، مثل محل اتصال بال تیر به بال ستون، باعث وقوع شكست ترد گردید كه خود باعث آسیب‌دیدگی اتصالات مرسوم تا قبل از نورتریج شد.
 
چنین به نظر می‌رسد كه عملیات جوشكاری در بسیاری از ساختمان‌های آسیب‌دیده زیر حد استاندارد بوده است، و این در حالی است كه معیارهای كنترل كیفی در مرحله ساخت، در ضوابط و مقررات منتشر شده، آمده است. حتی ناظران ساخت، عملیات نظارت و بازرسی را انجام داده و اسناد مربوطه را امضا كرده‌اند. ولی این دلیل بر درستی كار آنها نیست. چرا كه جوشهای آسیب دیده دارای عیوب جوشكاری، مثل عدم نفوذ كافی در ریشه جوش، و همچنین مخلوط شدن سربارهSlag Inclusion با فلز جوش، بوده‌اند. این عیوب حتی باعث شروع ترك و بروز شكست ترد در فلز جوش شده‌اند. 
 
همانطور كه می‌دانیم یك ماده كه به طور طبیعی نرم است، زمانی كه شكاف و یا تركی در آن وجود داشته باشد، می‌تواند رفتار شكننده از خود نشان بدهد. در یك آزمایش كششی ساده اگر فرض كنیم در نمونه آزمایش یك شكاف كوچك ایجاد كنیم، دیگر نباید انتظار رفتار نرم را برای ماده داشته باشیم؛ چرا كه این شكاف خود شروعی برای شكست ترد نمونه می‌باشد. در جزئیاتی هم كه در اتصالات مرسوم تا قبل از نورتریج بكار گرفته می‌شد چنین شكافهایی، مثل محل تسمه پشت جوش و بال تیر، وجود داشت كه خود باعث شروع شدن شكست می‌شد.
 
 
 
کلمات کلیدی:

اتصالات

طرح لرزه ای

سازه های فولادی

 
 
 
 
فهرست مطالب
 

فصل اول: اتصالات در سازه‌های فولادی

ـ انواع اتصالات سازه‌های فولادی در آئین‌نامه AISC
شكل (-) نمایش طبقه‌بندی اتصالات در آئین‌نامه AISC بوسیله منحنی‌ ممان چرخشی

- انواع اتصالات در مبحث دهم مقررات ملی ساختمان []

- تقسیم‌بندی اتصال براساس (EURO CODE )

ـ انواع اتصالات
الف) بال جوشی تقویت نشده (WURF)
ب) بال‌های جوش شده با ورق‌های پوششی‌(WCPF)
ج) تیر با مقطع ضعیف شده (RBS or Dog Bone)
د) ماهیچه جوشی تك
هـ) ماهیچه جوشی دوبل
و) صفحه كناری (SPL) Side Plate
ز) شكاف جان (SW) Slotted Web

-- اتصالات نیمه صلب

الف) اتصال صفحه جان تك و نبشی جان تك
ب) اتصالات نبشی جان تیر دوبل
ج) اتصالات صفحه سر
شكل (-) انواع اتصالات نیمه‌صلب
د) اتصالات نبشی فوقانی و نشیمن
هـ) اتصالات نبشی فوقانی و نشیمن با نبشی جان دوبل
و) اتصالات صفحه انتهایی
ـ رفتار اتصالات

 

فصل دوم: طرح لرزه‌ای سازه‌های فولادی خمشی جوشی

ـ عوامل موثر بر عملكرد ضعیف اتصالات گیردار در زلزله نورتریج

ــ اثر مقیاس (Sclae Effect)
ــ اثر جزئیات اتصال

ــ اثر فرایند جوشكاری Welding Procesures

ــ عدم رعایت استانداردهای جوشكاری
ــ اثر شكاف Notch Effect در تردشكنی
ــ تاثیر مقاومت متغیر فولادها
ــ تاثیر تمركز تنش
ــ اثر تنش سه محوره Trixial Stress

ـ ارتقاء لرزه‌ای سازه‌های موجود با قابهای خمشی جوشی

ــ استانداردها و آیین‌نامه‌ها
ــ اهداف و ضوابط ارتقاء
ــ استراتژی‌های ارتقاء
ــ ارتقاء از قبل تایید شده اتصالات
ـــ بال جوش شده اصلاح شده بدون تقویتی
ـــ اتصال جوشی با ماهیچه تحتانی
ـــ اتصال جوشی با ماهیچه تحتانی و فوقانی

ـ معیارهای طرح لرزه‌ای سازه‌های فولادی خمشی جوشی جدید

ــ استانداردها و آیین‌نامه‌های مورد استفاده
ـ ـ انتخاب سیستم
ـــ تركیب و مسیر بار
ـــ نوع اتصال
ـــ انتخاب نوع قاب خمشی
ــ تحلیل و طراحی سازه‌ای
ــ چند نوع اتصال جوشی از قبل تایید شده
) بال جوشی تقویت نشده
) بال‌های جوش شده با ورق‌های پوششی‌
) تیر با مقطع ضعیف شده (RBS)
) ماهیچه جوشی تك
) ماهیچه جوشی دوبل
) صفحه كناری
) شكاف جان

ـ تقویت اتصالات فولادی گیردار با ورق‌های پوششی

ــ مقدمه
ــ تقویت اتصالات گیردار
ــ اطلاعات آزمایش اتصالات با ورق‌‌های پوششی
ـــ نمونه‌های مورد آزمایش
ـــ جوشكاری و جزئیات ساخت
ـــ نتایج آزمایش
ـــ علل زوال
ــ نتیجه‌گیری و بحث

دانلود طرح لرزه‌ای سازه‌های فولادی خمشی جوشی

شنبه 03 بهمن 1394 ساعت: 12:29

 

کاربردهای فناوری نانو در ساختمان سازی

خیرا با توجه به تقویت کننده ها و استحکام دهنده های نانویی در مصالح ساخت و ساز موج جدیدی با شتاب فزاینده ای صنعت ساخت و ساز را در بر گرفته استسیلیسیم دی اکسید یا سیلیکا فراوان ترین ماده سازنده پوسته زمین است

دانلود کاربردهای فناوری نانو در ساختمان سازی

دانلود مقاله کاربردهای فناوری نانو در صنعت ساخت و ساز
دانلود مقاله رشته عمران
دانلود مقاله کاربرد نانو در ساخت و ساز
فناوری نانو
 صنعت ساخت و ساز
دانلود مقالات رشته عمران
دانلود مقالات عمران
دانلود مقالات مهندسی عمران
دسته بندی عمران
فرمت فایل pdf
حجم فایل 1629 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 30

دانلود مقاله رشته عمران

کاربردهای فناوری نانو در ساختمان سازی

 
مقدمه
 با توجه به رشد سریع تحقیقات علمی و عملی علوم و فنون نانو در کلیه علوم و صنایع، توجه بسیار کمی به کاربردهای این پدیده در صنعت ساختمان و به طور عام در ساخت و ساز شده است ولی اخیرا با توجه به تقویت کننده ها و استحکام دهنده های نانویی در مصالح ساخت و ساز موج جدیدی با شتاب فزاینده ای صنعت ساخت و ساز را در بر گرفته است.سیلیسیم دی اکسید یا سیلیکا فراوان ترین ماده سازنده پوسته زمین است. 
 
این ترکیب با فرمول شیمیایی SiO۲ ساختاری شبیه الماس دارد، ماده ای بلوری و سفید رنگ که دمای ذوب و جوش آن نسبتا زیاد است. SiO۲ در طبیعت به ۲ شکل بلوری و آمورف (بی شکل) یافت می شود. کاربرد مهم سیلیس در تولید انواع بتون است که کیفیت و خواص محصول تولیدشده آن بستگی زیادی به نوع و اندازه ذرات سیلیکا دارد و نانولوله های کربنی دارای دانسیته بسیار کم نسبت به فولاد و آلومینیوم می باشد. 
 
به طوری که دانسیته آن تقریبا یک پنجم دانسیته فولاد و یک سوم دانسیته آلومینیوم می باشد. از کاربردهای مهم نانولوله ها در ساخت سازه های سبک و مقاوم در مقابل کشش مطرح است که با کاهش وزن سازه مقاومت آن در مقابل زلزله به دلیل کاهش نیروهای وارده به سازه افزایش می یابد. در اینجا به بررسی اهمیت و اثرات استثنایی سیلیسیم در بتون تاکید می شود.مواد نانو به عنوان موادی که حداقل یکی از ابعاد آن (طول و عرض و ضخامت) زیر۱۰۰ نانومتر باشد تعریف شده اند. یک نانومتر، یک هزارم میکرون یا حدود ۱۰۰ هزار برابر کوچکتر از ضخامت موی انسان است. خواص فیزیکی و شیمیایی مواد نانو (در شکل و فرم های متعددی که وجود دارند ازجمله ذرات، الیاف، گلوله و.) در مقایسه با مواد میکروسکوپی نوع دیگر تفاوت اساسی دارند. تغییرات اصولی که وجود دارد نه تنها از نظر کوچکی اندازه بلکه از نظر خواص جدید آنها در سطح مقیاس نانو می باشد.
 
 
کلمات کلیدی:

فناوری نانو

صنعت ساخت و ساز

 
 
 
فهرست مطالب
پیش گفتار . 2

بخش 1 پتانسیل های نوآوری فناوری نانو در صنعت ساخت و ساز 3

1 پتانسیل های نوآوری فناوری نانو در صنعت ساخت و ساز 4

1 1 ملزومات صنعت ساخت و ساز. 4

2 1 بازارها و زنجیر هی ارزش 4
3 1 اطمینا نبخشی و حمایت از مصرف کننده 6
 

بخش 2 کاربردهای فناوری نانو در صنعت ساخت و ساز 9

2 کاربردهای فناوری نانو در صنعت ساخت و ساز 10

1 2 مصالح ساختمانی سیمانی. 10
2 2 نمای بیرونی و بام ساختمان 11
3 2 پنجر هها و جدار هها. 13
4 2 انرژی و تکنی کهای نورپردازی. 15
5 2 حفاظت در برابر آتش. 16
6 2 دکوراسیون داخلی. 17
7 2 زیرساخت 19

 

بخش 3 معرفی برخی نمون ههای عملی 21

3 معرفی برخی نمون ههای عملی. 22
1 3 بهبود بتن فوق قوی. 22
2 3 مکا نهای پرتنش )متحمل بار مکانیکی زیاد( 22
3 3 عایق حرارتی و صوتی. 23
4 3 خان ههای پیش ساخته. 24

5 3 کنترل نور بر اساس آرایش میکروآین های )میکرو انعکاسی(. 24

6 3 شفافیت و حفاظت حرارتی با استفاده از پنجر ههای سقفی 25
7 3 پوش شهای ضد باکتری. 26
8 3 رن گهای نمای بهبود یافته به کمک فناوری نانو هیبرید 26
 

دانلود کاربردهای فناوری نانو در ساختمان سازی

شنبه 03 بهمن 1394 ساعت: 12:27

 

طرح های پاداش تشویقی و انواع پرداختهای تشویقی

مایل به پرداختهای تشویقی یا پرداختهای بر اساس عملکرد ناشی از چالشهای رو به رشد رقابت شدید است با اینکه درجات موفقیت این گونه پرداختها در سازمانهای مختلف متفاوت است،

دانلود طرح های پاداش تشویقی و انواع پرداختهای تشویقی

پرداخت تشویقی
انواع پرداختهای تشویقی
دانلود پایان نامه رشته مدیریت
طرح های پاداش تشویقی و انواع پرداختهای تشویقی
دانلود پایان نامه مدیریت
دانلود پایان نامه طرح های پاداش تشویقی
دانلود پایان نامه پرداختهای تشویقی
دسته بندی مدیریت
فرمت فایل doc
حجم فایل 87 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 75

دانلود پایان نامه رشته مدیریت

طرح های پاداش تشویقی و انواع پرداختهای تشویقی

 
 
چکیده:
همان طور که می‌دانیم در حال حاضر بسیاری از کارکنان تنها حقوق یا دستمزد ساعتی نمی‌گیرند، بلکه آنها از انواع پاداشها و مزایا و منافع نیز بهره مند می‌شوند . یکی از این موارد، سیستم‌های پرداخت تشویقی یا پرداخت بر اساس عملکرد است. تحقیقات نشان می‌دهند که پرداختهای تشویقی فردی در حدود 30% و پرداختهای تشویقی گروهی در حدود 15 تا 20 درصد بر عملکرد افراد و در نتیجه عملکرد کل سازمان اثر می‌گذارد .
 
پرداختهای تشویقی چیز تازه ای نیست‌، اما معمولاً به عنوان یک روش غیر سنتی جبران خدمت تلقی می‌گردد . تمایل به پرداختهای تشویقی یا پرداختهای بر اساس عملکرد ناشی از چالشهای رو به رشد رقابت شدید است .با اینکه درجات موفقیت این گونه پرداختها در سازمانهای مختلف متفاوت است، ولی آنها نقش بسیار مهمی در انگیزش کارکنان ایفا می‌کنند . البته مدیران منابع انسانی باید توجه داشته باشند که پرداختهای تشویقی تنها راه انگیزش نیست و نباید تنها با این گونه پرداختها انتظار حداکثر عملکرد را داشته باشند .
 
 
کلمات کلیدی:

پرداخت تشویقی

انواع پرداختهای تشویقی

طرح های پاداش تشویقی

 
 
مقدمه:
Alfred slaan یکی از اولین طرفداران طرح های پاداش تشویقی برای مدیریت ، طرح پاداش جنرال موتورز را در سال 1918 ایجاد کرد تا منافع را بین مدیران و سهامداران شرکت در یک خط قرار دهد. جنرال موتورز تصمیمات عملیاتی را تمرکز زدایی کرده بود و قبل از ایجاد طرح پاداش ، مدیران انگیزه کمی داشتند تا رفاه کلی اسزمان را در نظر بگیرند . در عوض آنها مایل بودند گاهی اوقات با هزینه رفاه شرکت روی اندازه گیری های عملکرد خودشان تمرکز کنند. همین که طرح پاداش برقرار شد مدیران اجرایی متوجه تر بودند که چه طور تلاش های فردی آنها بر رفاه کل سازمان اثر می گذارد.
 
امروزه تقریباً تمام مدیران مراکز به سود تمرکز زدایی شده در شرکت های سهامی بزرگ واجد شرایط پاداش ها و تشویق های غیر حقوقی دیگر هستند که اغلب 25 تا 50 درصد حقوق شان را تشکیل می دهد.شکل طرح های پاداش در سرتاسر شرکت ها متفاوت اند. پرداخت ها می تواند به شکل نقدی، سهام شرکت ، اختیار خرید سهام، سهم عملکرد، حقوق نقدی ناشی از تغییر ارزش سهام و واحدهای مشارکت در سود انجام شود. پاداش می تواند بر مبنای نتایج احتمالی شرکت یا بر مبنای سودهای احتمالی مربوط به بخش انجام شود. همچنین ممکن است بر مبنای عملکرد سالانه یا بر مبنای عملکرد در طول چندین سال باشد. پاداش ممکن است فوراً پرداخت شود به تعویق افتد یا در طول چندین سال گسترده شود.مدیریت می تواند عملکرد یک شرکت را با استفاده از هم اعداد حسابداری و هم بازده، سهامداران یعنی بازتاب اخیر یک ارزیابی بازار از اینکه شرکت چگونه خوب عمل می کند ، ارزیابی کند.
 
 
 
 
 
فهرست مطالب
اهداف آموزشی:1
 

فصل اول:طرح تشویقی در مدیریت

طرح های پاداش تشویقی مربوط به بخش :2
تضاد منافع در یک طرح پاداش تشویقی5
پاداش ها و چرخه عمر محصول6
نظریه های رفتار:7
دیدگاه نظریه ارزش مورد انتظار7
دیدگاه نظریه نمایندگی :8
ساختمان طرح تشویقی پیرامون ارزیابی متوازن:12
چشم انداز فرآیند تولید و تجارت داخلی:14
چشم انداز مشتری17
آیا رضایت مشتریان بازدهی دارد ؟20
انجام ارزیابی متوازن21
انجام با موفقیت ارزیابی متوازن تجربه FMC23
مسائل انگیزشی در طراحی سیستم های پاداش برای مدیران بخش و توابع آنها :24
قرار دادن پاداش ها بر مبنای عملکرد بخش یا عمکلرد کل شرکت ؟26
استفاده از فرمول های ثابت یا نظری بودن در تهیه کردن پاداش ها :27
ارزیابی عملکرد بر مبنای نتایج حسابداری یا بر مبنای عملکرد سهام ؟28
ارزیابی عملکرد مطلق یا ارزییابی عملکرد نسبی:29
افزایش استفاده از روش های مدیریت توسعه یافته در بخش خصوصی:32
 

فصل دوم: انواع پرداختهای تشویقی54

مقدمه54

دلایل اصلی استفاده از برنامه های پرداخت تشویقی عبارتند از :54

پرداخت متغیر و تضمین‌نشده56
پرداختهای تشویقی گروهی59
پرداخت برای کیفیت و خدمت به مشتری60

مزایا و معایب پرداختهای گروهی61

تمرینات62
منابع75
 
 
 
 

دانلود طرح های پاداش تشویقی و انواع پرداختهای تشویقی

پنجشنبه 17 دي 1394 ساعت: 18:20

 

مدیریت استراتژیک و داشتن تفکر استراتژیک در سازمان

مدیریت استراتژیك سعی براین دارد كه مجموعه ای از دستاوردها و نتایج عملی و اجرایی خدمات و محصولات دهه اخیر در زمینه خدمات مدیریتی و برنامه ریزی استراتژیك را مورد بررسی قرار دهد

دانلود مدیریت استراتژیک و داشتن تفکر استراتژیک در سازمان

سازمان
ارزیابی متوازن
تفکر استراتژیک
مدیریت استراتژی
استراتژی سازمان و مدیریت عملكرد
دانلود پایان نامه رشته مدیریت
مدیریت استراتژیک و داشتن تفکر استراتژیک در سازمان
دانلود پایان نامه کارشناسی رشته مدیریت
دانلود پایان نامه مدیریت
دانلود پایان نامه
دسته بندی مدیریت
فرمت فایل doc
حجم فایل 356 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 106

دانلود پایان نامه کارشناسی رشته مدیریت

مدیریت استراتژیک و داشتن تفکر استراتژیک در سازمان

 
مقدمه:
مدیریت استراتژیك سعی براین دارد كه مجموعه ای از دستاوردها و نتایج عملی و اجرایی خدمات و محصولات دهه اخیر در زمینه خدمات مدیریتی و برنامه  ریزی استراتژیك را مورد بررسی قرار دهد مدیریت استراتژیك می تواند بعنوان محورهای تفكر استراتژیك كارآفرینی ، مدیریت استراتژیك  مالی ، تولید ، پژوهش و آینده پژوهی، بازاریابی ، نوآوری و خلاقیت ، فلسفه وتوجه به تفكر استراتژیك ، منابع انسانی ، محیط شناسی و تئوری شناسی استراتژیك ، برنامه ریزی در سطح كلان ملی به كمك مدلهای ریاضی ، تكنولوژی ، دانش و فناوری ، مدلها و الگوهای مدیریت و برنامه ریزی استراتژیك ، تجارت موفق و مطالعه موردی برنامه ریزی استراتژیك ، برنامه ریزی استراتژیك در سازمانهای دولتی و غیر انتفاعی ، نظامها و رویكردهای كنترل و پایش بر برنامه ریزی استراتژیك درسطح كلیه سازمانها مطرح نماید . 
 
هنر و علم تدوین اجراء و ارزیابی تصمیمات وظیفه ای چند گانه كه سازمان را قادر می سازد باهداف بلند مدت خود دست یابند استراتژی قواعد و رهنمودهائی برای تصمیم گیری است كه بر پایه محورهائی چون ویژگی های بازار ، برداررشد و برتریهای رقابتی استوار می گردد مدیریت استراتژیك رویه ای جامع است كه از شناخت استراتژیك آغاز می شود و سازمان را در مسیر گام های بیشتر به جلو رهنمون می كند گامهائی كه به تولید محصولات نو و به وجود آمدن بازار ها و فناوری های جدید و نیز قابلیت ساده منجر می نماید به نظر پورتر مدیریت استراتژیك استراتژی رقابتی عمل جستجو برای دستیابی به موقعیت رقابتی است تلاش در فراهم نمودن یك موقعیت سود آور و پایدار در برابر عوامل فشار در محیط سازمان دارد استراتژی یك جایگاه با ارزش و ممتاز و یكسری فعالیت  هماهنگ متمایز می باشد ، استراتژی متمایز كردن فعالیت ها و یا انجام فعالیتهای مشابه با روش متمایز است از دیدگاه تامسون و استریكلند استراتژی اساساً یك فعالیت كار آفرینی است كه با مخاطره و خلاقیت همراه است و سعی در شكار فرصت های رقابتی بازار دارد همچنین سلسله ای از اقدامات و برنامه ها برای دستیابی به هدف یا نتیجه ای خاص دارد روش استراتژیك ، خیلی ساده می تواند این باشد كه تنها با یك سوال پندارهای غالب را به چالش فرا خواند چرا ؟ و آنقدر بی وقفه و بی رحمانه همین سوال را در مقابل آنها كه مسئول انجام كارهای معمول هستند مطرح می كند تا خسته شوند .
 
 
کلمات کلیدی:

سازمان

ارزیابی متوازن

تفکر استراتژیک

مدیریت استراتژی

استراتژی سازمان و مدیریت عملكرد

 
 
 

تعریف واژه استراتژیك 

كلمه استراتژی از كلمه یونانی ( stratego) مركب از (stratos) به معنای ارتش و (eGo  )بمعنای رهبرگرفته شده است با این تفاسیر برنامه ریزی استراتژیك نیز اساساً بر همین اساس تدوین می شود و كلیه سازمانهای دولتی و غیر انتفاعی را در بر می گیرد.
 
استراتژی را ایجاد یك مزیت منحصر به فرد برای تمایز سازمان از رقبا تعریف می كنند و اساس كار را مدیریت این تمایز می دانند تعریف دیگری نیز از استراتژی قابل مطرح می باشد و آن اینست كه علم و هنر بكار گرفتنی نیروهای سیاسی ، اقتصادی ، روانی و نظامی یك ملت  یا گروهی از ملت ها برای حداكثر حمایت از سیاست های اتخاذ شده كه در زمان جنگ و صلح كاربرد دارد همچنین استراتژی نوع خاص از راه و روش دستیابی به اهداف است كه باید شرایط سه گانه را داشته باشد یعنی در ارتباط با چگونگی دستیابی به اهداف بلند مدت وحیاتی سازمان كه در محیط رقابتی قرار دارد بحث می نماید كه در این رابطه حركت از وضعیت موجود به وضعیت جدید قابل طرح بوده ،  به عبارتی استراتژی عبارتست از طرح و نقشه یعنی نوعی مسیر آگاهانه و مورد نظر یك رهنمود برای برخورد با یك وضعیت خدعه و فریب یك نقشه خاص یا مانور برای انحراف رقیب الگو به ویژه الگویی از یكسری اقدامات مشخص یعنی وسیله ای برای مشخص كردن جایگاه سازمان در محیط بازار و دیدگاه كه استراتژی را یك مفهوم ذهنی می داند و دیدگاهی است مشترك كه میان اعضاء یك سازمان بر مبنای مقاصد یا اقدامات آنان می باشد و در حقیقت می توان به نكات زیر توجه نمود .
 
1-ایجاد یك بستر برای تغییر سازمانی
2-ایجاد تعهد و احساس مالكیت 
3-ایجاد توازن بین ثبات و نوآوری 
 
استراتژی یك واحد كاری مانند سازمانها و شركتها ، برنامه ای است كه خطوط راهنمای رفتار كاری واحد را در سطح وسیعی نشان می دهد برای یك سازمان این برنامه شامل انتخاب خدمات و مشتریهای سازمان ، اهداف اصلی كه توسط این برنامه باید به آنها رسید و سیاستهای تهیه و تخصیص منابع برای رسیدن به اهداف اصلی است ، شخصی كه عهده دار تعیین و تنظیم استراتژی است باید ارتباطات و تاثیرات متقابل واحدهای مختلف را تحت كنترل خود در یابد از طرفی یك مدیر باید چشم انداز گسترده داشته باشد . 
 
 
 
فهرست مطالب
 
مدیریت استراتژیك2
تعریف مدیریت استراتژی3
تعریف واژه استراتژیك4
تعریف استراتژی4

مزایای مدیریت استراتژیك5

برنامه ریزی استراتژیك6
سیر تكامل برنامه ریزی8

تعریف برنامه ریزی استراتژیك8

تعریف جامع برنامه ریزی9

برنامه ریزی بلند مدت و برنامه ریزی استراتژی10

ویژگیهای یك برنامه ریزی استراتژیك10
راهكارهای استراتژیك12
استراتژی سازمان و مدیریت عملكرد13
ماموریت15

اجزای تشكیل دهنده ماموریت سازمان16

تدوین بیانیه ماموریت سازمان16
ماموریت سازمان در برنامه ریزی استراتژیك16
تاریخچه استراتژی17

استراتژی ارزش ها و رفتار سازمانی18

استراتژی تهاجمی19
استراتژی محافظه كارانه20
استراتژیك تدافعی20
استراتژی رقابتی20

بررسی عوامل داخلی و خارجی سازمان23

مولفه های موفقیت استراتژی23
فرآیند برنامه ریزی استراتژیك23
برنامه ریزی استراتژی27

مزایای برنامه ریزی استراتژیك27

محدودیت برنامه ریزی استراتژیك27
اهداف سازمان در برنامه ریزی استراتژیك29
طراحی استراتژی به كمك رایانه33
استراتژیهای ستونی37
استراتژی های بازاریابی فردی37
استراتژی قیمت گذاری تبعیض آمیز37
استراتژی های ردیفی38
استراتژی تملك مشتری38
استراتژی پیش نگر39
استراتژی های هوشمند در تقابل با استراتژی های سنتی40
در انواع استراتژی و شیوه تشكیل آنها میتوان به موارد زیر اشاره نمود .42
تفكر استراتژیك42
اهمیت تفكر استراتژیك46
در جستجوی بهترین دیدگاه تفكر استراتژیك49
برنامه ریزی دقیق برای تغییر و تحول سازمانی50
فعالیتهائی كه در مدیریت تغییر اثربخش نقش دارند52

رویكردهای مختلف نسبت به تحول سازمانی52

رویكرد میانجی گرانه ( صلح آمیز )53
رویكرد تهاجمی ( تعرضی )53
3- رویكرد تلفیقی54
فرضیات مدرنیته درباره تغییر57
كارآفرینی در سازمانها – نوآوری و شبكه های سازمانی در تفكر استراتژیك58
تدوین استراتژی و سازمان یاد گیرنده59
تفكر استراتژیك و ابعاد اخلاقی63
ماموریت ومفهوم جدید در سازمانها64
اخلاق در سازمان و استراتژی66
منشور تفكر اخلاقی67
تفكر استراتژیك و توسعه بین المللی69
هفت ویژگی عمده سازمانهای رقیب70
تدوین استراتژی در ساختار صنعت و سازمانها71
نمودار الماس ملی74
مزیت رقابتی جهانی75
جهانی سازی و استراتژی جهانی76
آینده نگری78
دیدگاه شهودی79
تقسیم بندی مراحل مختلف فرآیند82
گرایشهای فكری83

عوامل تحولات سریع در سازمانها و جامعه87

آینده نگری ومدیریت استراتژیك :88
ابزار ترسیم آینده چیست90

مدیریت استراتژیك متاثر از مكتب توصیفی93

مدیریت استراتژیك و تدوین چشم انداز با رویكرد تلفیقی95
مفاهیم و معانی چشم انداز در چارچوب مدیریت استراتژیك97

عوامل موثر در تبین سند چشم انداز به لحاظ نظری100

چشم انداز بر مبنای باورهای ژاپنی102

ارزیابی متوازن سازمانهای رقابتی103

فهرست منابع و ماخذ105
 
 
 
 
 

دانلود مدیریت استراتژیک و داشتن تفکر استراتژیک در سازمان

چهارشنبه 27 آبان 1394 ساعت: 18:13

 

ارتباط سبکهای یادگیری وابسته / نابسته به زمینه با پیشرفت تحصیلی زبان فارسی دانش آموزان سال سوم راهنمایی شهر سقز درسال تحصیلی 87-86

این پژوهش کوشیده است تا از منظر تفاوتهای فردی، نوع رابطه ی سبکهای یادگیری وابسته نابسته به زمینه با پیشرفت تحصیلی زبان فارسی دانش آموزان را در منطقه ای دو زبانه مورد بررسی قرار دهد

دانلود ارتباط سبکهای یادگیری وابسته / نابسته به زمینه با پیشرفت تحصیلی زبان فارسی دانش آموزان سال سوم راهنمایی شهر سقز درسال تحصیلی 87-86

دوزبانگی
جنسیت
دوره راهنمایی
دانش آموز دو زبانه
پیشرفت تحصیلی زبان فارسی
سبک یادگیری وابستهنابسته به زمینه
ارتباط سبکهای یادگیری با پیشرفت تحصیلی
سیستم همکاری در فروش فایل
همکاری در فروش فایل
فروش فایل
fileina
خرید مقاله و تحقیق مدیریت برنامه ریزی آموزشی
دسته بندی مدیریت
فرمت فایل doc
حجم فایل 65 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 30

ارتباط سبکهای یادگیری وابسته / نابسته به زمینه با پیشرفت تحصیلی زبان فارسی دانش آموزان سال سوم راهنمایی شهر سقز درسال تحصیلی 87-86

 
 
چکیده
      این پژوهش کوشیده است تا از منظر تفاوتهای فردی، نوع رابطه ی سبکهای یادگیری وابسته / نابسته به زمینه با پیشرفت تحصیلی زبان فارسی دانش آموزان را در منطقه ای دو زبانه مورد بررسی قرار دهد. در این پژوهش از روش و الگوی همبستگی استفاده شده است. جامعه آماری مورد پژوهش شامل دانش آموزان سال سوم راهنمایی است که در سال تحصیلی ٨٧- ٨۶ در آموزشگاههای شهر سقز مشغول به تحصیل بوده اند که به صورت تصادفی 142 نفر از آنان به عنوان گروه نمونه انتخاب شدند. از آزمون گروهی شکلهای نهفته برای سنجش سبکهای یادگیری و از آزمون پیشرفت تحصیلی زبان فارسی شریفی استفاده شده است.
 
برای تجزیه وتحلیل داده ها علاوه بر روشهای آمار توصیفی از آمار استنباطی شامل مقایسه میانگین ها و آزمون t و نیز رگرسیون استفاده شده است. میانگین نمرات پیشرفت تحصیلی زبان فارسی دانش آموزانی كه سبك یادگیری شان نابسته به زمینه است  به مراتب بهتر از دانش آموزانی است كه وابسته به زمینه اند. با كنترل متغیر جنسیت، باز نتیجه ثابت است یعنی هم در دانش آموزان دختر و هم پسر پیشرفت تحصیلی زبان فارسی در سبك یادگیری نابسته به زمینه به مراتب بیشتر از سبك یادگیری وابسته به زمینه است. بنا براین فرضیه اول تأیید می شود. در هر یك از خرده آزمون های پیشرفت تحصیلی، دانش آموزانی كه سبك یادگیری نابسته به زمینه دارند نمرات بهتری از دانش آموزانی كه سبك یادگیری وابسته به زمینه دارند كسب كرده اند.
 
 اما در خرده آزمون فصاحت جلمه تفاوت مشاهده شده بین دو گروه معنی دار نمی باشد. از مجموع متغیر های وارد شده به معادله رگرسیون، متغیر سبك یادگیری نابسته به زمینه با ضریب 34/0 تأثیر مثبت و بیشترین تأثیر را بر پیشرفت تحصیلی داراست. در مرتبه بعد متغیر جنس نیز با ضریب مسیر 26/0 با علامت مثبت در مرتبه دوم قرار دارد و نشان از پیشرفت تحصیلی دانش آموزان دختر نسبت به دانش آموزان پسر می دهد. همچنین ضریب مسیرتحصیلات پدر به میزان 25/0 در مرتبه سوم قرار دارد. 
 
 
کلمات کلیدی:

دوزبانگی

جنسیت

دوره راهنمایی

دانش آموز دو زبانه

پیشرفت تحصیلی زبان فارسی

سبک یادگیری وابسته/نابسته به زمینه

 
 
 مقدمه
      آموزش و یادگیری واژه هایی عجین اند كه هر كدام دیگری را تداعی می كنند. هماهنگ كردن این دو با هم هدف عمده تحقیقات مختلفی در دهه‌های اخیر بوده است.اهمیت مهارت‌های زبانی در آموزش و پیشرفت تحصیلی یك مسأله عام وبه تعبیری ملی است. در كشور ما كه زبان آموزشی، زبان فارسی است یكی از عوامل كلیدی مؤثر در پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان، مهارتهای مربوط به این زبان است و به نظر می‌رسد كه یكی از علل مهم مردودی دانش‌آموزان و تكرار پایه، نارسایی در یادگیری آن به خصوص در مناطق دو زبانه باشد كه كودكان در محیط زندگی خود تا سن ورود به مدرسه با این زبان کمتر برخورد ارتباطی داشته‌اند و لذا منطقی به نظر می‌رسد از نظر مهارتهای گفتاری در مقایسه با كوكان مناطق یك‌زبانه ی فارسی زبان مشكلات بیشتری داشته باشند.
 
چند زبانگی مشکلاتی را برای افراد دو زبانه بویژه افرادی که اعضای اقلیت های زبانی هستند به بار می آورد و به عقیده ترادگیل  (1376) شاید بزرگترین مشکلی که در این زمینه با آن رو به رو هستند، تحصیل است. کودکان اقلیت های زبانی مجبورند خواندن و نوشتن را به یک زبان کاملاً متفاوت از زبان مادری خود یاد بگیرند. در حالی که دو زبان اول و دوم با هم تفاوت زیادی ندارند یعنی خویشاوندی نزدیکی دارند، این مشکل ممکن است بزرگ جلوه نکند.
 
 
فهرست مطالب
ارتباط سبکهای یادگیری وابسته / نابسته به زمینه با پیشرفت تحصیلی زبان فارسی دانش آموزان سال سوم راهنمایی شهر سقز درسال تحصیلی 87-861
چکیده1
کلمات کلیدی:2
مقدمه2

عوامل مؤثر بر یادگیری زبان دوم:4

1-ویژگی های روان شناختی زبان آموز4
2- عوامل  و موقعیت های اجتماعی و فرهنگی4
3- ویژگی های زبان اول و دوم4
4- عوامل زیست شناختی5

5- سبكهای یادگیری5

انواع تقسیم بندیهای سبکهای یادگیری6

ویژگی‌های افراد وابسته به زمینه و مستقل از زمینه8

ارتباط سبكهای یادگیری وابسته / نابسته به زمینه با یادگیری زبان دوم9

متغیر پیشرفت تحصیلی زبان فارسی(ملاک)13
تحلیل مسیر رگرسیونی18
بحث و نتیجه گیری21
فهرست منابع25
 

دانلود ارتباط سبکهای یادگیری وابسته / نابسته به زمینه با پیشرفت تحصیلی زبان فارسی دانش آموزان سال سوم راهنمایی شهر سقز درسال تحصیلی 87-86

دوشنبه 27 مهر 1394 ساعت: 18:38

 

کتاب رایانش ابری

در این کتاب ما سعی کردیم پس از یک مطالعه گسترده در بین منابع و کتب مختلفی که در زمینه رایانش ابری منتشر شده است، ضمن ارائه انواع مختلف تعاریف و معماری هایی که برای رایانش ابری ارائه شده است، شکل صحیح ارتباط بین آنها را بیان کنیم تا ابهاماتی که در این زمینه وجود دارد برای خواننده گرامی رفع گردد

دانلود کتاب رایانش ابری

رایانش ابری
Cloud Computing
سرویس های ابری
امنیت محاسبات ابری
سیستم های محاسباتی
محاسبات ابری از دید SAAS
استانداردهای محاسبات ابری
معماری سیستم های محاسبات ابری
دانلود کتاب رایانش ابری
دانلود کتاب محاسبات ابری
سیستم همکاری در فروش فایل
همکاری در فروش فایل
فروش فایل
دسته بندی مهندسی نرم افزار
فرمت فایل pdf
حجم فایل 9265 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 504

کتاب رایانش ابری

(بصورت کامل و جامع)
 
*بهترین منبع برای پایان نامه های ارشد در رابطه با محاسبات ابری
 
پیشگفتار
سیستم های محاسباتی بطور گسترده ای در حال کامل شدن هستند تا بتوانند پاسخگوی نیازهای بشر در مسائل و کاربردهای مختلف علمی، تجاری، اجتماعی و ... باشند. این تکامل در ابعاد مختلفی صورت گرفته است. قدرت و توان محاسباتی و پردازش اطلاعات، ظرفیت ذخیره سازی اطلاعات، در دسترس پذیری بیشتر منابع و ... از ابعاد مختلف تکامل سیستم های محاسباتی محسوب می شود. رایانش ابری یکی از رویکرد های جدید محاسباتی است که در چند سال اخیر مورد توجه بسیار قرار گرفته است و بطور فزاینده ای در حال گسترش است. اما در خصوص شناخت صحیح این سیستم محاسباتی بعنوان یک فناوری جدید و جایگاه آن در بین دیگر فناوری های محاسباتی ابهامات زیادی وجود دارد.
 
نظیر نرم افزار، IT افرادی که در زمینه رایانش ابری فعالیت دارند، به دلیل اینکه از حوزه های مختلف پایگاه داده، شبکه و ... وارد آن شده اند، دارای دیدگاه های مختلفی در مورد آن هستند که همین موضوع سبب ایجاد تعاریف و رویکردهای مختلف در مورد رایانش ابری شده است. به همین دلیل افرادی که مطالعه در این زمینه را آغاز می کنند، در صورتی که چندین منبع یا مقاله مختلف را مطالعه کنند، با ابهامات و تعاریف مختلفی مواجه می شوند که ممکن است در بسیاری از موارد این تعاریف قابل جمع شدن با همدیگر نباشند. خصوصا در زمانی که لایه های مختلف رایانش ابری مورد بررسی قرار می گیرد، برقراری ارتباط بین تعاریفی که از این لایه ها می شود با همدیگر بسیار چالش برانگیر خواهد بود.
 
در این کتاب ما سعی کردیم پس از یک مطالعه گسترده در بین منابع و کتب مختلفی که در زمینه رایانش ابری منتشر شده است، ضمن ارائه انواع مختلف تعاریف و معماری هایی که برای رایانش ابری ارائه شده است، شکل صحیح ارتباط بین آنها را بیان کنیم تا ابهاماتی که در این زمینه وجود دارد برای خواننده گرامی رفع گردد. لذا در این اثر ما سعی داریم ضمن بررسی و تشریح کامل این فناوری، به بررسی دقیقتر نکات فنی، خدمات ارائه شده، مشکلات پیش رو، مسائل امنیتی و ... بپردازیم. البته لازم به ذکر است که در این نگارش از کتاب، ما تمرکز خود را بیشتر بر روی لایه های زیرساخت و سرویس که عمده مباحث رایانش ابری مربوط به آنها می باشد قرار داده ایم.امید است که در این کار پژوهشی که در حال حاضر نگارش اول آن در اختیار شما قرار گرفته است، توانسته باشیم گام موثری در معرفی صحیح فناوری رایانش ابری برداشته باشیم و شاهد کاربردهای سازنده آن در ارتقای سطح علمی کشور عزیزمان ایران در هر دو بعد تئوری و عملی باشیم.
 
 
کلمات کلیدی:

رایانش ابری

سرویس های ابری

Cloud Computing

امنیت محاسبات ابری

سیستم های محاسباتی

محاسبات ابری از دید SAAS

استانداردهای محاسبات ابری

معماری سیستم های محاسبات ابری

 
 
مقدمه
سیر تکاملی محاسبات به گونه ای است که می توان آن را پس از آب، برق، گاز و تلفن به عنوان عنصر اساسی پنجم فرض نمود. در چنین حالتی، کاربران سعی می کنند بر اساس نیازهایشان و بدون توجه به اینکه یک سرویس در کجا قرار دارد و یا چگونه تحویل داده می شود، به آن دسترسی یابند. نمونههای متنوعی از سیستم های محاسباتی ارائه شده است که سعی دارند چنین خدماتی را به کاربران ارئه دهند. برخی از این سیستم های محاسباتی عبارتند از: محاسبات کلاستری 1، محاسبات توری 2 و اخیراً محاسبات انبوه 3 که از آن به عنوان رایانش ابری نیز یاد می شود. محبوبیت این سه رویکرد محاسباتی، از دید موتور جستجوی گوگل 1 نمایش داده شده است و حاکی از آن است که - مورد ارزیابی قرار گرفته است که نتیجه ی آن در 
محبوبیت رایانش ابری، پس از ظهور مفاهیم اولیه آن در سال 2117 ، با فاصله زیادی نسبت به سایر رویکردهای محاسباتی در حال افزایش است.
 
دنیای محاسبات به سرعت به سمت توسعه نرم افزارهایی پیش میرود که به جای اجرا بر روی رایانه های منفرد،به عنوان یک سرویس در دسترس میلیونها مصرف کننده قرار داده می شوند] 1[. از این نقطه نظر، محاسبات انبوه )رایانش ابری( از دید کاربران نهایی ساختاری شبیه به یک توده ابر دارد که به واسطه آن می توانند به برنامه های کاربردی از هرجایی از دنیا دسترسی داشته باشند.
 
اما محاسبات انبوه از دید فرآهم کنندگان منابع زیرساخت، می تواند با کمک ماشین های مجازی 1 شبکه شده،به عنوان یک روش جدید برای ایجاد پویای نسل جدید مراکز داده، مورد استفاده قرارگیرد تا بتوانند یک زیرساخت قابل انعطاف برای ارائه انواع مختلف خدمات محاسباتی و ذخیره سازی در اختیار داشته باشند.در رویکرد اول )رایانش ابری از دید ارائه سرویس و برنامه های کاربردی( تلاش بر این است که خدمات اینترنتی بصورت یک رایانه واحد در اختیار تمام کاربرانی که به آن متصل هستند قرار بگیرد و تکنولوژی هایی نظیر وب 2 از عوامل مهم در نیل به این هدف هستند. در این رویکرد جدید، می توان از لایه های مختلف و قابل انعطاف ارائه شده در ابر استفاده کرد و خدماتی را فراهم آورد که بتوان در سایت های مختلف به اشتراک گذاشت. به این ترتیب که مثلا اطلاعات می تواند بین سایت ها به اشتراک گذاشته شود و فایلی که در یک سایت قرار داده شده است به راحتی در یک سایت دیگر قابل دسترسی باشد.
 
 
 
 
فهرست عناوین
پیشگفتار. ................................................................................................................................................................... 1
 

فصل 1- مقدمه ای بر رایانش ابری ............................................................................................................... 3

-1-1 مقدمه 4
-2-1 رایانش ابری چیست؟ 6
-3-1 دیدگاه های مختلف در خصوص رایانش ابری 9
-4-1 مجازی سازی در رایانش ابری 11
-5-1 بررسی انواع مختلف توده های ابر، کاربردها، مزایا و معایب 11
-6-1 ابرهای خصوصی و ابرهای عمومی 13
-7-1 مدل قیمت گذاری مبتنی بر استفاده 13
-8-1 برخی مزایا و معایب رایانش ابری 15
-9-1 استانداردها و قابلیت همکاری در رایانش ابری 15
-11-1 نتیجه گیری و بحث 16
 

فصل 2- معماری سیستم های رایانش ابری. ............................................................................................. 21

-1-2 مقدمه ای بر معماری های رایانش ابری 22
-2-2 ماهیت رایانش ابری 23
-1-2-2 ماشین های مجازی 23
-2-2-2 مدل مبتنی بر استفاده 24
-3-2-2 زیرساخت قابل برنامه ریزی 24
-4-2-2 ترکیب برنامه ها و ایجاد برنامه های جدید تر 25
-5-2-2 مثالی از ارائه برنامه های وب 26
-6-2-2 سرویس ها در شبکه ارائه می شوند 27
-7-2-2 نقش نرم افزارهای کدمتنباز 27
-3-2 مدل های زیرساخت رایانش ابری 28
-1-3-2 ابرهای عمومی، خصوصی و ترکیبی 28
-2-3-2 ابرهای عمومی 29
-3-3-2 ابرهای خصوصی 31
-4-3-2 ابرهای ترکیبی 31
-4-2 معماری لایه ای رایانش ابری 32
32 )SaaS( -1-4-2 نرم افزار به عنوان سرویس
33 )PaaS( -2-4-2 سکو به عنوان سرویس
33 )IaaS( -3-4-2 زیرساخت به عنوان سرویس
-5-2 واسط های برنامه نویسی برنامه های ابری 34
-6-2 مزایای رایانش ابری از دید زیرساخت 34
-1-6-2 کاهش زمان اجرا و زمان پاسخ 34
-2-6-2 کاهش ریسک زیرساخت 35
-3-6-2 هزینه ورود کمتر 35
-4-6-2 افزایش نوآوری 36
-7-2 ملاحظات معماری برای زیرساخت 37
-1-7-2 تغییر رویکردهای معماری 37
-2-7-2 تغییر طراحی برنامه کاربردی 37
37 High Performance Computing -1-2-7-2
-2-2-7-2 سیستم های مدیریت پایگاه داده 38
38 CPU-intensive -3-7-2 پردازش های
38 Data-intensive -4-7-2 پردازش های
-5-7-2 هدف یکسان باقی می ماند 39
-6-7-2 لایه انتزاعی پایدار 41
-7-7-2 استاندارد سازی برای کاهش پیچیدگی 41
-8-7-2 پشتیبانی تغییر ساختار برنامه با مجازی سازی و کپسوله سازی 41
43 Stateless و Loose-coupled -9-7-2 محاسبات بصورت
-11-7-2 مقیاس پذیری افقی 43
-11-7-2 موازی سازی 44
-12-7-2 روش تقسیم و حل 45
-13-7-2 فیزیک داده 46
-14-7-2 رابطه بین داده و پردازش 46
-15-7-2 استراتژی های برنامه نویسی 47
-16-7-2 قوانین و مقررات مرتبط با داده 47
-17-7-2 امنیت و ذخیره سازی داده 48
-18-7-2 شیوه های مناسب امنیت شبکه 48
 

فصل 3- معماری برنامه های کاربردی. ....................................................................................................... 53

-1-3 مقدمه ای بر معماری برنامه های ابری 54
-1-1-3 محاسبات توری 54
-2-1-3 محاسبات تراکنشی 55
-3-1-3 ارزش رایانش ابری 57
58 IT -2-3 انتخاب های موجود برای زیرساخت
-1-2-3 اقتصاد 58
61 AMAZON -3-3 مروری بر سرویس های وب
61 Amazon Elastic Cloud Compute (EC2) -1-3-3
61 Amazon Simple Storage Service (S3) -2-3-3
62 Amazon Simple Queue Service (SQS) -3-3-3
62 Amazon CloudFront -4-3-3
63 Amazon SimpleDB -5-3-3
آمازون 64 S -4-3 سرویس 3
64 S -1-4-3 دسترسی به 3
-2-4-3 سرویس های وب 64
65 BitTorrent -3-4-3
در عمل 65 S3 -4-4-3
آمازون 66 EC -5-3 سرویس 2
67 EC -1-5-3 مفاهیم 2
68 EC -2-5-3 دسترسی به 2
-3-5-3 راه اندازی یک نمونه 69
-4-5-3 دسترسی به یک نمونه 71
-5-5-3 گروه های امنیتی 73
-6-5-3 نواحی دسترسی 75
ایستا 75 IP -7-5-3 آدرس های
76 EC -8-5-3 ذخیره سازی داده در 2
77 EBS -9-5-3 تنظیم درایو
-11-5-3 مدیریت درایو 78
79 )snapshots( -11-5-3 تصاویر
81 AMI -12-5-3 مدیریت
 

 فصل 4- رایانش ابری از دید SAAS85 

86  -1-4 مقدمه ای رایانش ابری از دید SAAS
-1-1-4 رایانش ابری، چه چیزی هست و چه چیزی نیست؟ 86
-2-1-4 رایانش ابری، چه چیزی نیست 87
-3-1-4 رایانش ابری، چه چیزی است 87
-4-1-4 از همکاری مشارکتی تا ابر: تاریخی مختصر از رایانش ابری 88
برنامه های مترکز و ذخیره سازی متمرکز 88 :Client/Server -5-1-4 محاسبات
اشتراک گذاری منابع 89 :Peer-to-Peer -6-1-4 محاسبات
-7-1-4 محاسبات داوطلبانه: توان محاسباتی بیشتر 91
-8-1-4 محاسبات مشارکتی: کار گروهی 91
-9-1-4 رایانش ابری: گام بعدی در کار مشارکتی 91
-11-1-4 شبکه، رایانه است: رایانش ابری چگونه کار می کند 92
-11-1-4 شناخت معماری ابر 92
-12-1-4 شناخت ذخیره سازی ابری 94
-13-1-4 شناخت سرویس های ابری 94
-14-1-4 شرکت ها در ابر: رایانش ابری امروز 95
-15-1-4 چرا رایانش ابری مهم است 96
-2-4 آیا برای استفاده از رایانش ابری آماده هستید؟ 97
-1-2-4 رایانش ابری: مزایا 97
-2-2-4 رایانش ابری: معایب 111
-3-2-4 چه کسانی می توانند از رایانش ابری استفاده کنند 111
-4-2-4 چه کسانی نباید از رایانش ابری استفاده کنند 113
-5-2-4 ابرهای تیره: موانعی برای استفاده از برنامه های تحت وب 114
-3-4 توسعه سرویس های ابری 116
-1-3-4 چرا توسعه برنامه های تحت وب؟ 116
-2-3-4 مزایا و معایب توسعه ی سرویس های ابری 116
-3-3-4 مزایای توسعه ی سرویس های ابری 117
-4-3-4 معایب توسعه ی سرویس های ابری 117
-5-3-4 انواع توسعه سرویس های ابری 118
118 )Software as a Service( -6-3-4 نرم افزار بعنوان سرویس
118 )Platform as a Service( -7-3-4 سکو بعنوان سرویس
119 )Web Services( -8-3-4 سرویس های وب
119 )On-Demand Computing( -9-3-4 محاسبه بر حسب تقاضا
-11-3-4 کشف خدمات و ابزارهای توسعه سرویس های ابری 111
111 )Amazon( -11-3-4 آمازون
111 )Google App Engine( -12-3-4 موتور برنامه های گوگل
112 IBM -13-3-4
112 Salesforce.com -14-3-4
-15-3-4 دیگر ابزارهای توسعه سرویس های ابری 113
-16-3-4 سطح تکامل سرویس های ابری 114
-4-4 رایانش ابری برای خانواده ها 115
-1-4-4 متمرکزسازی ارتباطات ایمیل 115
-2-4-4 مشارکت در زمان بندی 115
-3-4-4 مشارکت در لیست خرید 116
117 )Do-Do Lists( -4-4-4 مشارکت در لیست وظایف
-5-4-4 مشارکت در هزینه های خانواده 117
-6-4-4 مشارکت در لیست تماس ها 118
-7-4-4 مشارکت در پروژه های مدرسه 118
-8-4-4 اشتراک تصاویر خانوادگی 119
-5-4 رایانش ابری برای گروه ها 121
-1-5-4 ارتباطات در گروه ها 121
-2-5-4 همکاری در برنامه ریزی ها و زمان بندی ها 121
-3-5-4 مدیریت رویدادها و برنامه ها 122
-4-5-4 مشارکت در رویداد ها و پروژه های گروهی 123
-5-5-4 لیست وظایف مشارکتی 123
-6-5-4 مشارکت در مدیریت وظایف 123
-7-5-4 مشارکت در مدیریت رویدادها 123
-8-5-4 مشارکت در تبلیغ و بازاریابی رویدادها 124
-9-5-4 مشارکت در هزینه ها 124
-6-4 رایانش ابری برای شرکت ها 126
-1-6-4 مدیریت زمان بندی 126
-2-6-4 مدیریت لیست تماس ها 126
-3-6-4 مدیریت پروژه ها 127
-4-6-4 مشارکت روی گزارشات 128
-5-6-4 مشارکت روی منابع تبلیغاتی 129
-6-6-4 مشارکت روی گزارش هزینه 129
-7-6-4 مشارکت بر روی تنظیم بودجه 131
-8-6-4 مشارکت بر روی ارائه ها 131
-9-6-4 ارائه در همه جا 131
 

فصل 5- استفاده از سرویس های ابری. ................................................................................................... 135

-1-5 مشارکت در تقویم، زمان بندی و مدیریت وظایف 136
-1-1-5 بررسی برنامه های تقویم آنلاین 136
137 Google Calendar -1-1-1-5
138 Yahoo! Calendar -2-1-1-5
139 Windwos Live Calendar -3-1-1-5
139 Apple MobileMe Calendar -4-1-1-5
141 AOL Calendar -5-1-1-5
141 CalendarHub -6-1-1-5
141 Hunt Calendars -7-1-1-5
142 Famundo -8-1-1-5
142 eStudio Calendar -9-1-1-5
143 30Boxes -11-1-1-5
143 Trumba -11-1-1-5
144 Calendars Net -12-1-1-5
144 Jotlet -13-1-1-5
-2-1-5 بررسی برنامه های زمان بندی آنلاین 144
145 Jiffle -1-2-1-5
145 Presdo -2-2-1-5
146 Diarised -3-2-1-5
146 Windows Live Events -4-2-1-5
147 Schedulebook -5-2-1-5
147 Acuity Scheduling -6-2-1-5
148 AppointmentQuest -7-2-1-5
148 hitAppoint -8-2-1-5
-3-1-5 بررسی برنامه ریزی آنلاین و مدیریت وظایف 148
148 iPrioritize -1-3-1-5
149 Bla-Bla List -2-3-1-5
149 Hiveminder -3-3-1-5
149 Remember the Milk -4-3-1-5
149 Ta-da List -5-3-1-5
151 Tudu List -6-3-1-5
151 TaskTHIS -7-3-1-5
151 VitaList -8-3-1-5
151 TracksLife -9-3-1-5
151 Voo2Do -11-3-1-5
151 HiTask -11-3-1-5
151 Zoho Planner -12-3-1-5
-2-5 مشارکت در مدیریت رویدادها 153
-1-2-5 شناخت برنامه های مدیریت رویداد 153
-1-1-2-5 برنامه ریزی رویداد و مدیریت جریان کار 153
-2-1-2-5 معرفی و تبلیغ رویداد 154
-3-1-2-5 تقویم رویداد 154
-4-1-2-5 تسهیل زمان بندی 154
-5-1-2-5 پیش ثبت نام 154
-6-1-2-5 فرآیند پرداخت 154
-7-1-2-5 مدیریت مسافرت 155
-8-1-2-5 مدیریت اسکان 155
-9-1-2-5 پذیرش / ثبت نام در محل 155
-11-1-2-5 مدیریت تماس 155
-11-1-2-5 مدیریت بودجه 155
-12-1-2-5 تحلیل و گزارش گیری بعد از رویداد 156
-2-2-5 برنامه های مدیریت رویداد 156
156 123 Signup -1-2-2-5
157 Acteva -2-2-2-5
157 Conference.com -3-2-2-5
159 Cvent -4-2-2-5
161 Event Wax -5-2-2-5
161 Eventsbot -6-2-2-5
162 RegOnline -7-2-2-5
163 Setdot -8-2-2-5
163 Tendenci -9-2-2-5
-3-5 مشارکت در مدیریت تماس ها 164
164 CRM -1-3-5 شناخت مدیریت تماس و
-2-3-5 درباره مدیریت تماس 164
164 CRM -3-3-5 درباره
و مدیریت تماس 165 CRM -4-3-5 بررسی برنامه های
165 Salesforce.com -1-4-3-5
167 bConnections -2-4-3-5
168 BigContacts -3-4-3-5
168 eStudio Contact Manager -4-4-3-5
169 Highrise -5-4-3-5
169 Apple MobileMe Contacts -6-4-3-5
171 MyEvents -7-4-3-5
171 Plaxo -8-4-3-5
171 People Matrix -9-4-3-5
171 PipelineDeals -11-4-3-5
172 SalesBoom -11-4-3-5
172 SalesJunction.com -12-4-3-5
173 SalesNexus -13-4-3-5
173 Zoho CRM -14-4-3-5
-4-5 مشارکت در مدیریت پروژه 175
-1-4-5 آشنایی با مدیریت پروژه 175
-2-4-5 بررسی برنامه های مدیریت پروژه 176
176 @task -1-2-4-5
177 AceProject -2-2-4-5
177 Basecamp -3-2-4-5
178 Copper Project -4-2-4-5
178 eStudio TaskTracker -5-2-4-5
179 onProject -6-2-4-5
179 Project Drive -7-2-4-5
179 Vertabase -8-2-4-5
179 Wrike -9-2-4-5
179 Zoho Projects -11-2-4-5
-5-5 مشارکت در واژه پردازی 181
-1-5-5 برنامه های واژه پرداز تحت وب چگونه کار می کنند 181
-2-5-5 مزایای برنامه های واژه پردازی تحت وب 181
-3-5-5 آیا باید از واژه پردازهای تحت وب استفاده کنیم 182
-4-5-5 بررسی برنامه های واژه پرداز تحت وب 183
183 Google Docs -1-4-5-5
186 Adobe Buzzword -2-4-5-5
187 ajaxWrite -3-4-5-5
187 Docly -4-4-5-5
188 Glide Write -5-4-5-5
189 iNetWord -6-4-5-5
189 KBdocs -7-4-5-5
191 Peepel WebWriter -8-4-5-5
191 ThinkFree Write -9-4-5-5
191 WriteBoard -11-4-5-5
192 Zoho Writer -11-4-5-5
-6-5 مشارکت در صفحات گسترده 193
-1-6-5 برنامه های تحت وب صفحه گسترده چگونه کار می کند 193
-2-6-5 مزایای استفاده از برنامه های صفحه گسترده تحت وب 193
-3-6-5 آیا برنامه های صفحه گسترده تحت وب برای شما مناسب است؟ 193
-4-6-5 بررسی برنامه های صفحه گسترده تحت وب 195
195 Google Spreadsheets -1-4-6-5
197 EditGrid -2-4-6-5
198 eXpresso -3-4-6-5
199 Glide Crunch -4-4-6-5
199 Num Sum -5-4-6-5
211 Peepel WebSheet -6-4-6-5
211 Sheetster -7-4-6-5
211 ThnkFree Calc -8-4-6-5
213 Zoho Sheet -9-4-6-5
-7-5 مشارکت در پایگاه داده 214
-1-7-5 آشنایی با مدیریت پایگاه داده 214
-2-7-5 پایگاه داده چگونه کار می کند 214
-3-7-5 پایگاه داده آنلاین چگونه کار می کند 215
-4-7-5 بررسی برنامه های پایگاه داده تحت وب 215
215 Blist -1-4-7-5
217 Cebase -2-4-7-5
217 Dabble DB -3-4-7-5
218 Lazybase -4-4-7-5
219 MyWebDB -5-4-7-5
219 QuickBase -6-4-7-5
211 TeamDesk -7-4-7-5
211 Trackvia -8-4-7-5
212 Zoho Creator -9-4-7-5
212 Zoho DB & Reports -11-4-7-5
-8-5 مشارکت در ارائه 214
-1-8-5 تهیه ارائه بصورت آنلاین 214
-2-8-5 ارزیابی برنامه های ارائه تحت وب 214
215 BrinkPad -1-2-8-5
215 Empressr -2-2-8-5
216 Google Presentations -3-2-8-5
218 Preezo -4-2-8-5
218 Presentation Engine -5-2-8-5
221 PreZentit -6-2-8-5
221 SlideRocket -7-2-8-5
221 ThinkFree Show -8-2-8-5
222 Thumbstacks -9-2-8-5
222 Zoho Show -11-2-8-5
-9-5 ذخیره سازی و به اشتراک گذاری فایل ها و دیگر محتواهای آنلاین 224
-1-9-5 آشنایی با ابر ذخیره سازی 224
-2-9-5 ابرذخیره سازی چیست؟ 224
-3-9-5 چرا از ابر ذخیره سازی استفاده کنیم؟ 224
-4-9-5 خطر ذخیره سازی داده در ابر 225
-5-9-5 بررسی سرویس های ذخیره سازی و به اشتراک گذاری فایل 226
226 Amazon S3 -1-5-9-5
226 Egnyte -2-5-9-5
227 ElephantDrive -3-5-9-5
227 Microsoft Offile Live Workspace -4-5-9-5
228 myDataBus -5-5-9-5
228 Nirvanix -6-5-9-5
228 steekR -7-5-9-5
229 Windows Live SkyDrive -8-5-9-5
-6-9-5 بررسی سرویس های نشانه گذاری آنلاین 229
231 BlinkList -1-6-9-5
231 ClipClip -2-6-9-5
231 Clipmarks -3-6-9-5
231 del.icio.us -4-6-9-5
232 Feedmarker -5-6-9-5
232 SharedCopy -6-6-9-5
233 Tagseasy -7-6-9-5
233 Yahoo! MyWeb -8-6-9-5
-11-5 به اشتراک گذاری تصاویر دیجیتال 234
-1-11-5 بررسی برنامه های ویرایشگر تصویر آنلاین 234
234 Adobe Photoshop Express -1-1-11-5
236 ForoFlexer -2-1-11-5
236 Picnik -3-1-11-5
237 Picture2Life -4-1-11-5
238 Pkifx -5-1-11-5
238 Preloadr -6-1-11-5
239 Phixr -7-1-11-5
239 Pixenate -8-1-11-5
241 Snipshot -9-1-11-5
-11-1-11-5 بررسی انجمن های به اشتراک گذاری تصویر 241
241 Apple MobileMe Gallery -11-1-11-5
242 dotPhoto -12-1-11-5
242 DPHOTO -13-1-11-5
242 Flickr -14-1-11-5
243 Fotki -15-1-11-5
243 MyPhotoAlbum -16-1-11-5
243 Photobucket -17-1-11-5
244 Picasa Web Album -18-1-11-5
244 Pixagogo -19-1-11-5
244 PictureTrail -21-1-11-5
244 SmugMug -21-1-11-5
244 WebShots -22-1-11-5
244 Zenfolio -23-1-11-5
245 Zoto -24-1-11-5
-11-5 کنترل همه چیز با دسک تاپ های تحت وب 246
-1-11-5 شناخت میزکار تحت وب 246
-2-11-5 بررسی انواع میزکار تحت وب 247
247 ajaxWindows -1-2-11-5
248 Deskjump -2-2-11-5
248 Desktoptwo -3-2-11-5
249 eyeOS -4-2-11-5
251 g.ho.st -5-2-11-5
251 Glide -6-2-11-5
251 Nivio -7-2-11-5
251 StartForce -8-2-11-5
252 YouOS -9-2-11-5
-12-5 دیگر راه های مشارکت آنلاین 253
-1-12-5 بررسی سرویس های ایمیل تحت وب 253
254 Gmail -1-1-12-5
255 Yahoo! Mail -2-1-12-5
256 Windows Live Hotmail -3-1-12-5
256 Apple MobileMe Mail -4-1-12-5
-5-1-12-5 دیگر سرویس های پستی تحت وب 257
-2-12-5 بررسی سرویس های پیغام رسان فوری 258
258 AOL Instant Messenger -1-2-12-5
258 Google Talk -2-2-12-5
259 ICQ -3-2-12-5
261 Windows Live Messenger -4-2-12-5
261 Yahoo! Messenger -5-2-12-5
-3-12-5 بررسی ابزارهای کنفرانس وب 261
262 Adobe Acrobat Connect -1-3-12-5
263 Convenos Meeting Center -2-3-12-5
263 Genesys Meeting Center -3-3-12-5
263 Glance -4-3-12-5
263 IBM Lotus Sametime -5-3-12-5
263 Microsoft Office Live Meeting -6-3-12-5
263 Persoy Web Conferencing -7-3-12-5
264 Pixion PictureTalk -8-3-12-5
264 WebEx -9-3-12-5
265 Yugma -11-3-12-5
265 Zoho Meeting -11-3-12-5
-13-5 همکاری از طریق شبکه های اجتماعی و گروه افزارها 266
-1-13-5 ایجاد گروه در شبکه های اجتماعی 266
267 Facebook -1-1-13-5
268 MySpace -2-1-13-5
-3-1-13-5 دیگر گروه های وب 268
-2-13-5 بررسی گروه افزارهای آنلاین 269
269 AirSet -1-2-13-5
271 ContactOffice -2-2-13-5
271 Google Sites -3-2-13-5
271 Huddle -4-2-13-5
271 Nexo -5-2-13-5
272 OpenTeams -6-2-13-5
273 ProjectSpaces -7-2-13-5
273 teamspace -8-2-13-5
-14-5 همکاری از طریق بلاگ ها و ویکی ها 274
-1-14-5 بررسی بلاگها برای کارهای مشارکتی 274
275 Blogger -1-1-14-5
277 TypePad -2-1-14-5
277 WordPress -3-1-14-5
-2-14-5 بررسی ویکی ها برای همکاری 277
278 PBwiki -1-2-14-5
278 Versionate -2-2-14-5
278 Wikihost.org -3-2-14-5
278 Wikispaces -4-2-14-5
279 Zoho Wiki -5-2-14-5
 

فصل 6- مجازی سازی. ................................................................................................................................ 283

-1-6 تعریف مجازی سازی 284
-2-6 تکنولوژی های مجازی سازی 288
288 )Linux Virtualization( -1-2-6 مجازی سازی در لینوکس
288 )Para Virtualization( -1-1-2-6 مجازی سازی جزئی
289 )Hardware assisted Virtualization( -2-1-2-6 مجازی سازی به کمک سخت افزار
289 Coopvirt -3-1-2-6
289 )Containers( -4-1-2-6 حامل ها
291 ) Desktop Virtualization( -2-2-6 مجازی سازی میزکار
291 Client-Hosted Desktop Virtualization -1-2-2-6
291 Virtual Desktop Infrastructure (VDI) -2-2-2-6
292 )Para-Virtualization( -3-2-6 مجازی سازی جزئی
293 )Hardware Virtualization( -4-2-6 مجازی سازی سخت افزاری
294 )Resource Virtualization( -5-2-6 مجازی سازی منابع
295 )Processor Virtualization( -6-2-6 مجازی سازی پردازنده
295 )Application Virtualization( -7-2-6 مجازی سازی برنامه کاربردی
297 )Software Virtualization( -8-2-6 مجازی سازی نرم افزار
297 )Storage Virtualization( -9-2-6 مجازی سازی ذخیره سازی
299 )Data Storage Virtualization( -11-2-6 مجازی سازی ذخیره سازی داده
311 )OS Virtualization( -11-2-6 مجازی سازی سیستم عامل
-3-6 سایر مفاهیم مرتبط با مجازی سازی 313
313 )Virtualization Density( -1-3-6 چگالی مجازی سازی
313 )Virtualization Level( -2-3-6 سطح مجازی سازی
313 )Server Level( -1-2-3-6 سطح سرور
313 )Storage Device Level( -2-2-3-6 سطح دستگاه سازی
314 Fabric Level -3-2-3-6
314 File System( -4-2-3-6 سطح سیستم فایل
-4-6 ابزارهای مجازی سازی منابع فیزیکی 315
نسخه سرور( 315 ( Ubuntu -1-4-6
315 Red Hat -2-4-6
-3-4-6 ویندوز سرور 316
-4-4-6 مجازی سازی ویندوز بر روی فدورا 317
-5-4-6 مجازی سازی اوراکل 317
318 VMware -6-4-6
-1-6-4-6 برنامه های رومیزی 318
-2-6-4-6 برنامه های سرور 318
-5-6 مجازی سازی برنامه های کاربردی 311
311 Altiris -1-5-6
311 Softgrid Application -2-5-6
312 Thinstall Virtualization Suite -3-5-6
314 Net Framework Virtualization -4-5-6
-6-6 مجازی سازی سخت افزاری 316
-1-6-6 تکنولوژی مجازی سازی اینتل 316
-7-6 تکنولوژی های مجازی سازی فضای ذخیره سازی 318
318 NAS (Network-attached Storage) -1-7-6
318 SAN (Storage Area Network) -2-7-6
319 iSCSI -3-7-6
-8-6 نرم افزارهای مجازی سازی 321
 

فصل 7- استانداردهای رایانش ابری ....................................................................................................... 333

-1-7 مقدمه ای بر استانداردهای ابری 334
-1-1-7 برنامه های کاربردی 334
-2-7 ارتباطات 334
334 HTTP -1-2-7
336 XMPP -2-2-7
-3-7 امنیت 337
338 SSL -1-3-7
339 OpenID -2-3-7
339 PCI DSS -3-3-7
-4-7 زیرساخت 341
-1-4-7 مجازی سازی 341
-2-4-7 استانداردهای باز فوق ناظر 341
341 OVF -3-4-7
-5-7 سرویس 343
343 JSON -1-5-7
343 JSON با XML -2-5-7 مقایسه
344 XML -3-5-7
-4-5-7 سرویس های وب 345
346 REST -5-5-7
347 SOAP -6-5-7
 

فصل 8- مقیاس پذیری زیرساخت ابری. ................................................................................................. 352

-1-8 مقدمه ای بر مقیاس پذیری زیرساخت ابری 353
-1-1-8 برنامه ریزی ظرفیت 353
-2-1-8 تقاضای مورد انتظار 354
-3-1-8 تعیین تقاضای مورد انتظار 355
-4-1-8 تحلیل موارد غیرقابل انتظار 356
-5-1-8 تاثیر بار 356
-6-1-8 نقاط مقیاس پذیری 358
-7-1-8 مقیاس ابر 358
-8-1-8 مقیاس پذیری پویا 359
-9-1-8 مقیاس پذیری پیش فعال 359
-11-1-8 مقیاس پذیری واکنشی 359
-11-1-8 سیستم ها و ابزارهای مانیتورینگ 359
-12-1-8 مدیریت مقیاس پذیری پیش فعالانه 361
-13-1-8 مدیریت مقیاس پذیری واکنشی 361
-14-1-8 مقیاس پذیری عمودی 362
 
فصل 9- امنیت در رایانش ابری ............................................................................................................... 366
-1-9 مقدمه ای بر امنیت در توده های ابر 367
-2-9 فواید امنیت برای رایانش ابری 371
-1-2-9 امنیت و مقیاس پذیری 371
-2-2-9 امنیت بعنوان یک عامل تمایز در بازار 372
-3-2-9 استاندارد کردن واسط ها برای خدمات امنیتی مدیریت شده 372
-4-2-9 مقیاس کردن سریع و هوشمند منابع 372
-5-2-9 حسابرسی و جمع آوری شواهد 373
-1-5-2-9 بروز رسانی های دقیقتر، موثرتر و بهینه تر بهمراه پیش فرض ها 373
-2-5-2-9 حسابرسی و توافقنامههای سطح سرویس 373
-6-2-9 فواید تمرکز منابع 373
-7-2-9 پروسه تشخیص ریسک 374
-3-9 تشخیص ریسک 375
-1-3-9 سناریو های مورد کاربرد 375
-2-3-9 ریسک ها 375
-4-9 ریسک های خط و مشی و سازماندهی 377
377 Lock-in . -1-1-4-9 ر 1
378 SaaS lock-in -2-1-4-9
378 PaaS lock-in -3-1-4-9
379 IaaS lock-in -4-1-4-9
-2-4-9 ر 2. فقدان نظارت 379
-3-4-9 ر 3. چالش های مطلوبیت 381
381 co-tenant -4-4-9 ر 4.فقدان شهرت کسب و کار بعلت فعالیت های
-5-4-9 ر 5. انقضا یا خرابی سرویس ابر 382
-6-4-9 ر 6.تملک تامین کننده ابر 383
-7-4-9 ر 7. شکست زنجیره تامین 384
-5-9 ریسک های فنی 385
-1-5-9 ر 8. فرسودگی منابع 385
-2-5-9 ر 9. شکست در جداسازی 386
-3-5-9 ر 11 . کارمند خودی بدخواه در تامین کننده ابر 387
-4-5-9 ر 11 .به خطر افتادن واسط مدیریت )دستکاری، دسترس پذیری زیرساخت( 388
-5-5-9 ر 12 . استراق سمع داده در انتقال 388
-6-5-9 ر 13 . هدر رفتن داده در بارگذاری و دریافت 389
-7-5-9 ر 14 . حذف ناامن یا غیر موثر داده 391
391 Distributed denial of service (DDoS) . -8-5-9 ر 15
391 Economic denial of service (EDoS) . -9-5-9 ر 16
-11-5-9 ر 17 . فقدان کلیدهای رمزنگاری 392
-11-5-9 ر 18 . جستجو ها و پویش های بدخواهانه 392
-12-5-9 ر 19 . به خطر افتادن موتورهای سرویس 393
-13-5-9 ر 21 . تداخل بین رویههای مقاوم سازی توسط مشتریان و محیط ابر 394
-6-9 ریسک های قانونی 395
395 Subpoena and E-Discovery . -1-6-9 ر 21
-2-6-9 ر 22 . ریسک های ناشی از تغییرات حوزه های قضایی 395
-3-6-9 ر 23 . ریسک های پشتیبانی داده 396
-4-6-9 ر 24 . ریسک های صدور مجوز 397
-7-9 ریسک های عمومی )نه فقط مربوط به ابر( 398
-1-7-9 ر 25 . خرابی های شبکه 398
-2-7-9 ر 26 . مدیریت شبکه 398
-3-7-9 ر 27 . دستکاری ترافیک شبکه 399
399 Privilege escalation . -4-7-9 ر 28
411 Social engineering attacks (IE, Impersonation) . -5-7-9 ر 29
-6-7-9 ر 31 . اتلاف یا به خطر افتادن گزارش های عملیاتی 411
-7-7-9 ر 31 . اتلاف یا به خطر افتادن گزارش های امنیتی )دستکاری تحقیقات قانونی( 411
-8-7-9 ر 32 . گم شدن یا دزدیده شدن پشتیبان های داده 411
-9-7-9 ر 33 . دسترسی غیر مجاز به جزئیات ماشین ها و ابزار 412
-11-7-9 ر 34 . دزدی تجهیزات رایانه ای 412
-11-7-9 ر 35 . بلایای طبیعی 412
-8-9 آسیب پذیری ها 414
-9-9 دارایی ها 413
-11-9 چارچوب تضمین اطلاعات 415
-1-11-9 تقسیم مسئولیت ها 415
416 Software as a service -1-1-11-9
416 Platform as a Service -2-1-11-9
417 Infrastructure as a service -3-1-11-9
417 IaaS -4-1-11-9 امنیت برنامه کاربردی در
-11-9 نیازمندی های تضمین اطلاعات 418
-1-11-9 امنیت پرسنل 418
-2-11-9 تضمین زنجیره تامین 418
-3-11-9 امنیت عملیات 419
-4-11-9 تضمین نرم افزار 421
-5-11-9 مدیریت وصله 421
-6-11-9 کنترلهای معماری شبکه 421
-7-11-9 معماری میزبان 421
امنیت برنامه کاربردی 421 – PaaS -8-11-9
امنیت برنامه کاربردی 421 – SaaS -9-11-9
-11-11-9 ا شغال منابع 421
-11-11-9 مدیریت هویت و دسترسی 422
-1-11-11-9 مجازشناسی 422
-2-11-11-9 تدارک هویت 422
-3-11-11-9 مدیریت داده شخصی 422
-4-11-11-9 مدیریت کلید 423
-5-11-11-9 رمزنگاری 423
-6-11-11-9 احراز هویت 423
-7-11-11-9 به خطر افتادن یا دزدی اعتبارها 423
-8-11-11-9 چارچوب های مدیریت هویت 424
-9-11-11-9 کنترل دسترسی 424
-11-11-11-9 احراز هویت 424
-12-11-9 مدیریت دارایی 424
-13-11-9 قابلیت حمل داده و سرویس ها 424
-14-11-9 مدیریت دوام کسب و کار 425
-15-11-9 مدیریت واقعه و پاسخ 425
-16-11-9 ا منیت فیزیکی 426
-17-11-9 کنترل های محیطی 427
-18-11-9 ن یازمندی های قانونی 427
 
فصل 11 - ضمائم ............................................................................................................................................ 432
-1-11 مرجع سرویس های وب آمازون 433
433 EC -1-1-11 مرجع دستورات خط فرمان 2
434 ec2-add-group -1-1-1-11 دستور
434 ec2-add-keypair -2-1-1-11 دستور
435 ec2-allocate-address -3-1-1-11 دستور
436 ec2-associate-address -4-1-1-11 دستور
436 ec2-attach-volume -5-1-1-11 دستور
436 ec2-authorize -6-1-1-11 دستور
437 ec2-bundle-instance -7-1-1-11 دستور
438 ec2-cancel-bundle-task -8-1-1-11 دستور
438 ec2-confirm-product-instance -9-1-1-11 دستور
438 ec2-create-snapshot -11-1-1-11 دستور
438 ec2-create-volume -11-1-1-11 دستور
439 ec2-delete-group -12-1-1-11 دستور
439 ec2-delete-keypair -13-1-1-11 دستور
439 ec2-delete-snapshot -14-1-1-11 دستور
441 ec2-delete-volume -15-1-1-11 دستور
441 ec2-deregister -16-1-1-11 دستور
441 ec2-describe-addresses -17-1-1-11 دستور
441 ec2-describe-availability-zones -18-1-1-11 دستور
441 ec2-describe-bundle-tasks -19-1-1-11 دستور
442 ec2-describe-group -21-1-1-11 دستور
442 ec2-describe-image-attribute -21-1-1-11 دستور
443 ec2-describe-images -22-1-1-11 دستور
444 ec2-describe-instances -23-1-1-11 دستور
444 ec2-describe-keypairs -24-1-1-11 دستور
444 ec2-describe-regions -25-1-1-11 دستور
445 ec2-describe-snapshots -26-1-1-11 دستور
445 ec2-describe-volumes -27-1-1-11 دستور
445 ec2-detach-volume -28-1-1-11 دستور
446 ec2-disassociate-address -29-1-1-11 دستور
446 ec2-get-console-output -31-1-1-11 دستور
447 ec2-get-password -31-1-1-11 دستور
447 ec2-modify-image-attribute -32-1-1-11 دستور
448 ec2-reboot-instances -33-1-1-11 دستور
448 ec2-release-address ipaddress -34-1-1-11 دستور
448 ec2-register -35-1-1-11 دستور
448 ec2-reset-image-attribute -36-1-1-11 دستور
449 ec2-revoke -37-1-1-11 دستور
449 ec2-run-instances -38-1-1-11 دستور
451 ec2-terminate-instances -39-1-1-11 دستور
452 GOGRID -2-11
-1-2-11 انواع ابرهای زیرساخت 452
453 )Service Infrastructure( -2-2-11 زیرساخت سرویس
453 )CloudCenters( -3-2-11 مراکز ابری
-4-2-11 مراکز ابری با جزئیات بیشتر 454
با مراکز داده معمولی 454 GoGrid -5-2-11 مقایسه
-6-2-11 مقیاس پذیری افقی و عمودی 455
455 "Scaling out" -7-2-01 مقیاس پذیری افقی
455 "Scaling Up" -8-2-01 مقیاس پذیری عمودی
456 GoGrid -9-2-11 معماری های استقرار
-11-2-11 ت مرکز بر روی برنامه های کاربردی وب 458
-11-2-11 مقایسه رویکردها 458
461 VMWARE ESX SERVER -3-11
461 VCENTER -1-3-11
463 Orchestrator -2-3-11
465 EUCALYPTUS -4-11

دانلود کتاب رایانش ابری

دوشنبه 20 مهر 1394 ساعت: 13:5

 

طبقه‌بندی جوشكاری

از نظر جوشكاری، كربن و فولادهای كم آلیاژ را می توان به 6 طبقه یا گروه اصلی براساس تركیب، استحكام، رفتار گرمایی یا حفاظت در برابر خوردگی تقسیم نمود

دانلود طبقه‌بندی جوشكاری

جوشكاری
نقاط جوش
دسته بندی جوشكاری
طبقه‌بندی جوشكاری
سیستم همکاری در فروش فایل
همکاری در فروش فایل
فروش فایل
fileina
فروشگاه ساز فایل
فروشگاه فایل
خرید مقاله و تحقیق مکانیک
دسته بندی مکانیک
فرمت فایل doc
حجم فایل 23 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 9

طبقه‌بندی جوشكاری

 
مقدمه
از نظر جوشكاری، كربن و فولادهای كم آلیاژ را می توان به 6 طبقه یا گروه اصلی براساس تركیب، استحكام، رفتار گرمایی یا حفاظت در برابر خوردگی تقسیم نمود. از آنجا كه برخی فولادها در بیش از یك شرایط گرمایی به كار می‌روند، برخی اشتراك‌ها در این گروه‌ها وجود دارد. گروه‌ها به شرح ذیل می‌باشند :
1- فولادهای كربنی
2- فولادهای كرومیوم – مولیبدنیوم
3- فولادهای پیش – پوشانده
فولادهای كربنی حاوی حدود 1 درصد كربن، تا حدود 65 را درصد منگنز و تا حدود 60% درصد سیلیكون می‌باشند. فولادهای كربنی بطور معمولا در شرایط as-rolled استفاده می شوند اگرچه برخی از آنها می‌تواند تحت شرایط سرد شدن آهسته یا طبیعی شده قرار بگیرند. فولادهای با دوام كم آلیاژ به منظور فراهم‌سازی خصوصیات مكانیكی بهتر نسبت به فولادهای كربنی مرسوم طراحی شده‌اند. آنها را اغلب برحسب خصوصیات مكانیكی طبقه‌بندی می‌كنند تا تركیبات شیمیایی. استحكام حاصل، معمولاً در طیف 42 تا 70 ksi قرار می‌گیرد. این فولادها معمولاً در شرایط as-rolled و یا طبیعی شده جوشكاری می‌شوند. 
فولادهای فرونشانده و آب داده (Quenchde and tempared) گروهی از فولادهای كم آلیاژ هستند كه بطور معمول توسط تولید كننده تحت گرما قرار می‌گیرند تا استحكامی در طیف 50 تا 150 kis بدست بدهند. به علاوه آنها برای جوشكاری در شرایط گرمایی طراحی شده‌اند.
 
 
کلمات کلیدی:

جوشكاری

نقاط جوش

دسته بندی جوشكاری

دانلود طبقه‌بندی جوشكاری

پنجشنبه 09 مهر 1394 ساعت: 17:46

 

کنترل کیفیت چند متغیره در شرکت توربو کمپرسور نفت

کنترل کیفیت قدمتی برابر با تولید دارد هر آنچه انسان حتی قرن ها قبل از میلاد تولید کرده است دارای دقت و ظرافتی است که نشان از توجه سازندگان آن به کیفیت دارد

دانلود کنترل کیفیت چند متغیره در شرکت توربو کمپرسور نفت

کنترل کیفیت
توربو کمپرسور
کنترل کیفیت چند متغیره
شرکت توربو کمپرسور نفت
کنترل کیفیت چند متغیره در شرکت توربو کمپرسور نفت
سیستم همکاری در فروش فایل
همکاری در فروش فایل
فروش فایل
fileina
دانلود پایان نامه صنایع
دانلود پایان نامه تکنولوژی صنعتی
دسته بندی صنایع
فرمت فایل doc
حجم فایل 20609 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 90

پایان نامه کارشناسی رشته مهندسی صنایع گرایش تکنولوژی صنعتی با عنوان کنترل کیفیت چند متغیره در شرکت توربو کمپرسور نفت

Variable Quality Control in Oil Turbo Compressor Co

 
چکیده
این پروژه شامل چهار فصل می گردد .در فصل نخست سعی شده توضیح مختصری درباره توربو کمپرسور ارائه شود .در فصل دوم اطلاعاتی درباره شرکت توربو کمپرسور نفت و نحوه انجام کنترل کیفیت در شرکت ارائه شده است .در فصل سوم توضیحات مختصری درباره کنترل کیفیت و تاریخچه آن بیان شده است .و در پایان در بخش پایانی نحوه کنترل چند مشخصه کیفی با استفاده از آماره هتلینگ ضمن انجام یک پروژه صرفا آموزشی بررسی می گردد .
 
کنترل کیفیت قدمتی برابر با تولید دارد .هر آنچه انسان حتی قرن ها قبل از میلاد تولید کرده است دارای دقت و ظرافتی است که نشان از توجه سازندگان آن به کیفیت دارد . نگاهی بر دست ساخته های انسان باستان در موزه ها و یا عجایب هفت گانه جهان نظیر اهرام ثلاثه مصر ، مجسمه ابوالهول و دیوار چین تایید خوبی بر این مدعاست .با شروع انقلاب صنعتی در اروپا در اواسط قرن هیجدهم میلادی و استفاده از ماشین آلات و ابزار دقیق در تولید ، روش های تولید نیز مدرن تر و پیچیده تر شدند . این تغییرات حجم تولید محصولات را بالا برد و روش های کنترل دقیق بودن و ظرافت نیز در آنها تغییر یافت . مقایسه روش های کنترل کیفیت تولیدات در سال های اولیه انقلاب صنعتی با آنچه که امروزه به چشم می خورد ، نشان می دهد که تغییرات در این بخش فوق العاده بوده است . این تغییرات که خواست عمده صاحبان صنایع و مصرف کنندگان بود ، در سال 1920 میلادی به ابداع کنترل کیفیت آماری منجر شد . 
 
 
کلمات کلیدی:

کنترل کیفیت

توربو کمپرسور

کنترل کیفیت چند متغیره

شرکت توربو کمپرسور نفت

 

 
فهرست مطالب
     مقدمه ............................ .1 

فصل اول : توربو کمپرسور............................ 2

     توربو کمپرسور گاز چیست؟ ................. 3

فصل دوم : شرکت توربو کمپرسور نفت .. 12

     شرکت توربو کمپرسور نفت ................. 13
     پروژه های در حال انجام ....................... 15
     شرکت های زیر مجموعه ...................... 18
     برگه های کنترل کیفیت .......................... 35

فصل سوم : کنترل کیفیت .............................. 56

     تعریف کنترل کیفیت ................................ 57
     تاریخچه کنترل کیفیت ............................. 58
     عوامل تاثیر گذار در کیفیت .................. 62
     چرا باید کار کنترل کیفیت انجام گیرد؟ ........... 64
     چرا روش های آماری کنترل کیفیت اهمیت دارند؟ ........ 65

فصل چهارم : کنترل کیفیت چند متغیره ... 66

     تاریخچه کنترل کیفیت چند متغیره ...... 67
     دلایل استفاده از کنترل کیفیت چند متغیره .... 68
     کنترل میانگین ها ... 69
     حالت مربوط به n = 1 .......................... 77
     مثال دو متغیره ........ 78
     مثال سه متغیره ....... 84
 

دانلود کنترل کیفیت چند متغیره در شرکت توربو کمپرسور نفت

جمعه 03 مهر 1394 ساعت: 15:20

 

طرح ریزی واحد صنعتی مهسان الکتریک

طرح ریزی واحد صنعتی مهسان الکتریک

دانلود طرح ریزی واحد صنعتی مهسان الکتریک

BOM
نمودار FPC
نمودار OPC
نمودار جریان مواد
طرح ریزی واحد صنعتی
طرحریزی مهسان الکتریک
طرح ریزی واحد صنعتی مهسان الکتریک
دسته بندی صنایع
فرمت فایل doc
حجم فایل 9123 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 70

طرح ریزی واحد صنعتی مهسان الکتریک

*پاورپوینت و نمودارهای F.P.C  و O.P.C پروژه بصورت رایگان ضمیمه شده اند:)

معرفی شرکت مهسان الکتریک:

شرکت صنایع الکتریکی مهسان در تاریخ 1355 تاسیس گشته ودر تاریخ 11/10/65 با شماره 62946 (تهران ، جاده آبعلی ، خیابان اتحاد ، سوم شرقی ، پلاک 52)به ثبت رسیده است . فعالیت شرکت در زمینه تولید محصولات الکتریکی و الکترونیکی می باشد . عمده ترین محصولات شرکت انواع کلید ،پریز و سرپیچ بوده و صاحب و مدیر عامل شرکت آقای مهندس ابراهیم ذاکری می باشد.روند توسعه محصولات شرکت ابتدا از ساخت سرپیچ آغاز گشته است و سپس به ترتیب ساخت پریز ، انواع کلید و پریز های توکار معمولی ، قطعات دستگاهی و پس از آن انواع کلید و پریز لوکس ، به آن اضافه شده است.
 
لازم به ذکر است که کلیه محصولات شرکت دارای نشان استاندارد (استاندارد کالا) می باشد .مشتریان شرکت عمدتا عبارت از شرکت های تعاونی صنف الکتریکی و شرکت های بازرگانی که در زمینه قطعات الکتریکی فعالیت می نمایند و همچنین بازار سراسری قطعات الکتریکی در ایران ، می باشند . همچنین صادرات به کشورهای اروپای شرقی و آفرقا نیز تشکیل دهنده بازار مصرف محصولات این شرکت می باشند .در حال حاضر میزان سهم بازار فروش محصولات شرکت بین 20 تا 22 درصد کل بازار میباشد . علاوه بر فروش محصولات فوق ، این شرکت اقدام به تولید قطعات صنعتی و همچنین (بمنظور رفع نیاز کارخانه جات تولید لوازم خانگی داخلی) کلیدهای جاروبرقی ، کلید چرخ گوشت ، کلید آبمیوه گیری و قطعات انواع پلوپز نموده است .
 
از آنجایی که در طرح طوسعه این شرکت طرحریزی و ایجاد واحد تولید کننده قطعات الکتریکی و الکترونیکی خودرو قرار دارد ، از هم اکنون شرکت مبادرت به تولید برخی از قطعات مورد نیاز ساپکو جهت مصرف در خودرو های داخلی تولید شده توسط کارخانجات ایران خودرو نموده است.با توجه به نمودار سازمانی صفحه بعد ملاحظه می شود که این شرکت از چهار سطح مدیریتی شکل گرفته است با توجه به اهمیت کیفیت در شرکت مهسان ملاحظه می شود که دو مدیر ویک گروه مشاور در زمینه کیفیت در شرکت پیش بینی شده و هم اکنون نیز در شرکت در حال فعالیت می باشند . قسمت P.M هم زیر نظر مدیر فنی و مهندسی می باشد که البته در زمینه های لازم (E.M  یا P.M ) با دیگر مدیران هم سطح در ارتباط می باشد .
 
 
کلمات کلیدی:

BOM

نمودار F.P.C

نمودار O.P.C

نمودار جریان مواد

طرح ریزی واحد صنعتی

 
 
فهرست مطالب
طرحریزی واحد صنعتی1
طرحریزی مهسان الکتریک1
معرفی شرکت1
شناخت محصول4
فهرست قطعات و مواد مورد نیاز محصول پریز برق توکار نسیم (BOM)5
فهرست قطعات و مواد مورد نیاز محصول پریز برق توکار ویرا (BOM)6
فهرست قطعات و مواد مورد نیاز محصول کلید جنگ (BOM)7
نمودار مونتاژ Assembly Chart12
نمودار مونتاژ پریز12
تکنولوژی تولید شرکت مهسان14
معرفی دپارتمانها17
طرح Layout   اولیه :19
طرح layout اولیه انژکسیون22
طرح layout اولیه فلزی23
نمودار FPC25
تحلیل نمودار F.P.C26
معیار های تعیین ضرایب :29
سیستم حمل و نقل33
شناخت وضع موجود33
عملیات حمل ونقل34
نمودار جریان مواد :36
جریان مواد بین دپارتمان ها :37
سیستم انبار39
تجهیزات انبار و حمل ونقل44
نقد و بررسی استقرار دپارتمانها48
نقد وبررسی سالن مونتاژ50
تحلیل نمودار از - به52
پیشنهادات اصلاحی برای دپارتمان انژکسیون59
ایستگاه کنتاکت زنی :62
ایستگاه پرچ وسط زنی:64
ایستگاه حلقه زنی:66
تحلیل مباحث ارگونومی در شرکت68
 
 

دانلود طرح ریزی واحد صنعتی مهسان الکتریک

جمعه 03 مهر 1394 ساعت: 15:19

 

پاورپوینت و ارائه کامل کایزن عملیاتی در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گیلان

پاورپوینت و ارائه کامل کایزن عملیاتی در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گیلان

دانلود پاورپوینت و ارائه کامل کایزن عملیاتی در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گیلان

کایزن
طرح 5S
کایزن عملیاتی
سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گیلان
 تحول اداری سازمان
دانلود پاورپوینت مدیریت
خرید پاورپوینت مدیریت
پاورپوینت رشته مدیریت
سیستم همکاری در فروش فایل
همکاری در فروش فایل
فروش فایل
fileina
دسته بندی مدیریت
فرمت فایل ppt
حجم فایل 2664 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 44

پاورپوینت و ارائه کامل کایزن عملیاتی در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گیلان

نام واحد(گمبا ):  واحد تحول اداری سازمان

 
مقدمه
شما به عنوان كاركنان یك سازمان مهمترین و ارزشمندترین عناصر موجود در آن هستید و سامان داشتن محیط كار به شما بستگی دارد. دو سؤال زیر را در نظر بگیرید :
•آیا می‌دانید كه آنچه انجام می‌دهید چقدر در نظافت، نظم و ایمنی محیط كارتان اهمیت دارد؟ 
•آیا می‌دانید كه محیط كار چه تأثیر تعیین كننده‌ای در سرعت انجام كار، كارایی و بهره‌وری شما دارد؟
در واقع ضرری ، كه با از دست دادن كاركنان خبره ، به یك سازمان وارد می شود به مراتب بیشتر از حالتی است كه نرم‌افزارها یا سخت‌افزارهایش را از دست بدهد. لذا همانطور كه یك سازمان هزینه‌هایی را برای حفظ و ارتقاء كیفی نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای خود تقبل می‌كند بایستی سرمایه گذاری مناسبی را برای ارتقاء كیفی عملكرد كاركنان خود انجام دهد.
یكی از روشهای ارتقاء كاركنان یك سازمان كایزن یا بهبود مستمر است. كایزن در محیط كاری یعنی بهسازی مستمر كلیه پرسنل سازمان اعم از مدیران و كارمندان. از جمله روشهای مؤثر در اجرای كایزن می‌توان به 5s اشاره كرد.  شرط اجرای موفق كایزن در مؤسسات مختلف این است كه در ابتدا روش 5s به صورت صحیح در مؤسسه پیاده شود. اگر سازمانی نتواند 5s را به‌صورت موفقیت ‌آمیز اجرا كند در واقع قادر به انجام هیچ‌گونه فعالیتی در زمینه بهره‌وری نخواهد بود. 
 
 
کلمات کلیدی:

کایزن

طرح 5S

کایزن عملیاتی

سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گیلان

 
 
 
فهرست مطالب
شناسایی اقلام غیر ضروری به منظور تعمیر، حذف و انتقال  
اهم اتلاف‌های شناسایی شده در واحد
موارد تفکیکی و تعمیری شناسایی شده دفتر ریاست سازمان 
طرح استقرار اقلام در ایستگاه های کاری واحد
فرم  نظافت  محیط کار واحد
دستورالعمل تداوم نظام آراستگی
فرم تعیین فرآیند‌های واحد
نمودار جریان فرآیند(Flow Chart)
نمودار جریان فرآیند بعد از بهبود (Flow Chart)
طوفان فكری برای ارائه‌ی راهكارهای حل مشكل .........
طوفان فكری برای ارائه‌ی علل ایجاد مشكل .........
رای گیری با رتبه (روش گروه اسمی)
معدل گیری  برای رسم نمودار پاردو
برنامه‌ی پیش‌نهادی برای اجرای راهكار جهت بهبود فرآیند عنوان ارتقا:کوتاه کردن زمان صدور مجوز دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری  
 

دانلود پاورپوینت و ارائه کامل کایزن عملیاتی در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گیلان

دوشنبه 30 شهريور 1394 ساعت: 18:28

 

ایمنی در شرکت ایران خودرو

استفاده نا به جا و نادرست از صنعت می تواند عواقب وخیمی به دنبال داشته باشد كه اثرات آن به طور مستقیم متوجه انسان است در این میان بهداشت حرفه ای وظیفه شناسایی این عوارض و راههای عملی غلبه بر آن را به عهده دارد و در حقیقت بهداشت حرفه ای د رجستجوی راهی برای تعادل بین انسان و صنعت است

دانلود ایمنی در شرکت ایران خودرو

اصول ایمنی
ارزیابی ریسك
شركت ایران خودرو
طبقه بندی خطرات
سیستم اعلام حریق
ایمنی در شرکت ایران خودرو
سیستم همکاری در فروش فایل
همکاری در فروش فایل
فروش فایل
fileina
خرید پایان نامه رشته صنایع و ایمنی
دسته بندی طب کار و ایمنی
فرمت فایل doc
حجم فایل 18373 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 1099

پایان نامه رشته صنایع و ایمنی با عنوان ایمنی در شرکت ایران خودرو

(بصورت جامع و کامل)
 
*توجه شود که تعداد صفحات صحیح ذکر شده است و این پایان نامه 1099 صفحه می باشد:)
 
مقدمه
صنعت و تكنولوژی در تمام عصرهای مختلف ایجاد تحولات شگرفی را نموده است و این دو همگام با هم دنیای نوینی را ساخته اند ، انسان با این دو وسیله بر بسیاری از مشكلات گذشته خود چیره شده است و تواناییهای فراوانی را كسب كرده است .اكنون می توان گفت انسان بدون صنعت و تكنولوژی قادر به ادامه حیات نخواهد بود .انسان سعی كرده است با استفاده از این دو ابزار تمام كارها را به ماشین واگذارد و خود فقط برنامه ریز آن باشد و در كشورهای صنعتی تا حدود چنین نیتی عملی شده است .ولی از طرفی باید گفت استفاده نا به جا و نادرست از صنعت می تواند عواقب وخیمی به دنبال داشته باشد كه اثرات آن به طور مستقیم متوجه انسان است .در این میان بهداشت حرفه ای وظیفه شناسایی این عوارض و راههای عملی غلبه بر آن را به عهده دارد و در حقیقت بهداشت حرفه ای د رجستجوی راهی برای تعادل بین انسان و صنعت است .
 
به عبارتی ، شرایطی را برای انسان فراهم می آورد كه تا حد امكان انسان در دراز مدت از عوارض جسمی و روانی به دور باشد .باید اذعان كرد با وجود پیشرفتهای عظیم هنوز بهترین روش كار در برخی از مشاغل ، استفاده از انسان است .این امر البته در كشورهای رو به توسعه كه هنوز راه درازی تا صنعتی شدن دارند نمود بارزتری دارد .باید گفت هرگز نمی توان تمام كارها را به ماشین محول كرد و انسان فقط نظاره گر و هدایتگر آن باشد .هدف بهداشت حرفه ای و ایمنی صنعتی عبارتست از تامین ، حفظ و ارتقاء سلامت جسمی و روانی و اجتماعی كارگران و سایر افراد در هر شغل كه باشند و جلوگیری از حوادث در برابر عوامل زیان آور در محیط كه سلامت كارگر در شغلی متناسب با قابلیتهای جسمی و روانی و در واقع تطبیق كار با كارگر .
 
موفقیت یك واحد صنعتی بستگی به كیفیت محیط كار و شرایط حاكم بر روابط انسانی در آن محیط كار دارد .بهبود و حفظ سلامت افراد شاغل بویژه كارگران در واحدهای صنعتی اثر مستقیم بر رشد و رونق اقتصادی كشور دارد و بهترین دلیل معتبر برای ایجاد و توسعه برنامه های بهداشت حرفه ای است .ایمنی ، حفاظت و بهداشت حرفه ای كارگران از مهمترین حقوقی است كه باید مورد رعایت كارفرمایان و دولتها قرار گیرد .امروز هم صاحبنظران بر این باورند تا محیط كار ایمن نباشد و روابط انسانی تصحیح نگردد و بهره وری و افزایش راندمان تولید امكان پذیر نخواهد بود .
بنابراین بر راستای نیل به این هدف ابتدا باید از مواد اولیه ، محصولات و فرآیند تولید آگاهی كامل بدست آورد تا نقاط ضعف و مشكل ساز را شناسایی نمود و اندازه گیریهای لازم را انجام داد و پیشنهادات را ارائه داد .
 
 
کلمات کلیدی:

اصول ایمنی

ارزیابی ریسك

شركت ایران خودرو

طبقه بندی خطرات

سیستم اعلام حریق

 
 
 
 
فهرست
1-مقدمه
2-تاریخچه ایران خودرو
3-معرفی شركت ایران خودرو
4-نقش ایمنی در افزایش بهره وری واحدهای صنعتی
5-قوانین ایمنی كار
6-طبقه بندی خطرات
7-5 گام در ارزیابی ریسك
8-ارزیابی ریسك در سالن رنگ
9-تاسیسات آتش نشانی
سیستم اعلام حریق و اتوماتیك
 

دانلود ایمنی در شرکت ایران خودرو

دوشنبه 30 شهريور 1394 ساعت: 18:24

 

پروژه کارشناسی ارشد رشته معماری با عنوان زیباشناسی و نقش آن در معماری

از میان عوامل مختلف شكل دهنده به معماری مهمترین عامل هویت ساز را باید حوزه زیبا شناسی و هنر دانست هویت فرهنگی یك جامعه از طرفی در نظام زیبا شناسانه حاكم بر محیط زندگی آنها نمود پیدا می‌كند و از طرفی دیگر این نظام می تواند برای انسانها در آن محیط هویت سازی كند

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته معماری با عنوان زیباشناسی و نقش آن در معماری

زیبا شناسی
نظام‌های زیباشناسی
زیبائی شناسی معماری
زیبایی شناسی اسلامی
 نقش زیباشناسی در معماری
سیستم همکاری در فروش فایل
همکاری در فروش فایل
فروش فایل
fileina
فروشگاه ساز فایل
فروشگاه فایل
خرید پایان نامه کارشناسی ارشد رشته معماری
دسته بندی کارشناسی ارشد
فرمت فایل doc
حجم فایل 919 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 145

پایان نامه کارشناسی ارشد رشته معماری با عنوان زیباشناسی و نقش آن در معماری

 
مقدمه
از میان عوامل مختلف شكل دهنده به معماری مهمترین عامل هویت ساز را باید حوزه زیبا شناسی و هنر دانست. هویت فرهنگی یك جامعه از طرفی در نظام زیبا شناسانه حاكم بر محیط زندگی آنها نمود پیدا می‌كند و از طرفی دیگر این نظام می تواند برای انسانها در آن محیط هویت سازی كند واین مسئله  اهمیت فوق العاده‌ای برای زیبا شناسی ایجاد می‌كند. دقیقاً به همین دلیل هر نوع بحران و نابسامانی فرهنگی، هم در نظام زیبا شناسانه محیطی آن قابل مشاهده است و هم از طریق این نظام در جامعه گسترش می‌یابد با یك بررسی دقیق می‌توان نشان داد كه بخش عظیمی از مشكلات معماری آكادامیك امروز از دنیای هنر و زیبایی شناسی به آن سرایت كرده است. به همین جهت ناگزیر باید به شكلی گسترده موضوع زیبا شناسی را مورد بررسی قرار داد.
 
 
کلمات کلیدی:

زیبا شناسی

نظام‌های زیباشناسی

زیبائی شناسی معماری

زیبایی شناسی اسلامی

 
 
واژه شناسی
در فرهنگ معین زیبایی را، «حالت و كیفیت زیبا» تعریف می‌كند و می‌نویسد: " نظم و هماهنگی‌ای كه همراه عظمت و پاكی در  شئ وجود دارد، و عقل و تخیل و تمایلات عالی انسان را تحریك می‌كند و لذت و انبساط پدید می‌آورد، و آن امری است نسبی" (فرهنگ معین).برابرهای واژه "حسن"، "جمال" ، بهاء" در زبان عربی نیز اینها هستند. "حسن" كه جمع آن محاسن است به معنای زیبایی، حسن و قشنگی است و همچین استخوان پشت آرنج را می‌گویند. " حسن" كه جمع آن حسان و حُسان است معادل "حاسن" و "حَسِین" است كه معنای آن زیبا، خوشگل، قشنگ و نیكو است (بندر ریگی، 1377، 284).
 
معنای واژه‌ی "Beauty" در زبان انگلیسی در فرهنگ و بستر چنین است. ویژگی چیزها، آواها، احساس‌ها یا مفاهیم عقلانی، رفتار و مانند آن، كه با كمال شكل دست آمده كه از آمیزش هماهنگ عناصر گوناگون، آدمی را به درجات بالایی خشنود كرده یا بر می‌انگیزد.در كتاب " فرهنگ فلسفی" زیبایی را این گونه تعریف كرده‌اند: " در نظر فیلسوفان، زیبایی صفتی است كه در اشیاء مشاهده می‌شود و در درون انسان، سرور و رضامندی ایجاد می‌نماید، از صفات چیزی است كه مربوط و متعلق به رضایت و لطف است و یكی از مفاهیم سه گانه‌ای است كه احكام ارزشی به آنها منسوب است.
 
این مفاهیم عبارتند از: زیبایی، حق و خیر (صلیبا، 1366: 284) و نویسنده " زیبا" را "نحوه‌ی موجودیت موجودی" می داند كه" طبع به آن متمایل باشد و جان آن را بپذیرد" . (صلیبا، 1366: 284)نویسنده در نقد این تعاریف می‌نویسند: " به طور ماتقدم نمی‌توان تعریفی مادی برای زیبا تعیین كرد. موضوع زیبا شناسی نظری محققاً تعیین كردن این است كه خصیصه یا مجموعه خصایص مشترك در دریافت احساس حس تمام چیزهایی كه هیجان مربوط به زیبایی را تحریك می‌كند وجود پیدا می‌نماید كه این توصیف بدان اطلاق گردد/" (لالاند، 1377: 86)
 
 
 
فهرست مطالب
زیبا شناسی1
ضرورت موضوع1
پیشینه و زمینه شناسی1

طرح مسئله: تئوری‌های معماری در مورد زیبا شناسی چه می‌گویند؟2

واژه شناسی5
دسته بندی دیدگاهها7
3-1- اركان آفاقی تعریف زیبایی10

3-2- اركان انفسی تعریف زیبایی12

زیبایی شناسی معماری:13
1- زیبائی شناسی معماری عمومی (مردمی)14
2- زیبائی شناسی معماری نخبه گرا (آكادامیك)15
3- زیبائی شناسی نظری معماری:16
تبیین زیبائی شناسی معماری نخبه گرا (آكادمیك)17

زیبایی شناسی مدرن20

لوكوربوزیه25
زیبایی شناسی پست مدرن30
چارلز جنكز30
آیزنمن در دهه اخیر گرایشی به سوی سه جریان39
فرانك گهری:40
رم كولهاوس:43
مقیاس بزرگ و وحشتناك44
انتقاد یا پذیرش هرج و مرج46
زیبائی شناسی مجازی:48
زیبائی شناسی ژنریك:48

3-6- جمع بندی اصول زیبا شناختی معماری معاصر جهان50

تئوری‌ها نظری زیبایی شناسی در معماری50
- نظریات كلاسیك:50
- نظریات جدید:52
یوهانی پلاسما:53

انتقاد از زیبائی شناسی مدرن و پست مردن و شالوده شکنی:57

برونو زوی:67
یورگ گروتر70
- سلسله مراتب طولی در زیبایی72
- انتقال اطلاعات همراه زیبایی73
- امكان اندازه گیری دقیق زیبایی74
جان لانگ75

3-3- زیبایی شناسی در فلسفه كلاسیك غرب81

3-4- زیبایی شناسی فلسفه معاصر غرب83
زیبایی شناسی شرق:88
به گفته واتسایان:93

3- 7- زیبایی شناسی در حکمت اسلامی99

زیبائی در قرآن کریم و احادیث:100

1. خداوند سرچشمه زیبائیها:101
2. زیبائی متناسب با ذات هر شیی:101
3. جامعیت زیبائی102
3- 4- 8- زیبایی در روایات102
3- 8- زیبایی شناسی در مکاتب فلسفی و کلامی104
3- 8- 1- زیبایی شناسی ماهوی107
3- 8- 2- زیبایی شناسی وجودی108
3- 8- 3- زیبایی شناسی جامع110
3- 9- زیبایی شناسی در عرفان اسلامی112
3- 9- 1- زیبایی شناسی حافظ114

2- مفهوم «آن» به عنوان معیار حسن باطنی115

3- توجه و اهمیت به زیبایی ظاهری116
4- تقوی و عشق مهمترین شرط آفرینش هنری عارفان هوشیار117
3- 9- 2- زیبایی شناسی مولانا118
زیبایی شناسی متقکران سنتگرا121

تبیین زیبایی شناسی کامل (perfect aesthetic)124

1- مفهوم جمال و بهاء129
2- ادراک پیشینی و پسینی زیبایی130
2- نفسانیت در زیبایی131
3- زیبایی مادی در علم اخلاق132
الف- زیبایی مواد و مصالح133
ب- زیبایی هیأت و شکل133

جمعبندی زیبائی شناسی اسلامی:134

2- جامعیت و سیستمی بودن صفات کمالی137
3- زیبائی هدایتگر و گمراه کننده (ضرورت پرهیزگاری نسبت به زیبائی)138
4- تفکیک زیبائی ماهوی (عرضی) و وجودی (جوهری)139

5- لایه های زیبایی شناسی اسلامی140

مربوط به فلسفه غرب142
 

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته معماری با عنوان زیباشناسی و نقش آن در معماری

جمعه 27 شهريور 1394 ساعت: 20:41

 

بسته آموزشی و معرفی دوره کارشناسی مهندسی نفت

مجموعه کارشناسی حاضر با نگاه تخصصی به امر آموزش و با بررسی تجربه‌های پیشین آموزش دانشگاهی و با در نظر گرفتن نیازهای روز صنعت نفت کشور بسته اموزشی دوره کارشناسی رشته مهندسی نفت بطور عام می‌باشد

دانلود بسته آموزشی و معرفی دوره کارشناسی مهندسی نفت

مهندسی نفت
ذخایر نفت و گاز
معرفی رشته مهندسی نفت
سیلابس کلیه دروس دوره کارشناسی مهندسی نفت
دروس دوره کارشناسی مهندسی نفت
دروس مهندسی نفت
سیستم همکاری در فروش فایل
همکاری در فروش فایل
فروش فایل
fileina
فروشگاه ساز فایل
فروشگاه فایل
دسته بندی مهندسی شیمی
فرمت فایل doc
حجم فایل 596 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 151

بسته آموزشی و معرفی دوره کارشناسی مهندسی نفت

 
چکیده
کشور ایران که دارای ذخایر نفت و گاز بزرگ جهان است نیازمند افرادی متخصص است که بتوانند با تکیه بر پشتوانه دانش خود بهره برداری شایسته از این منابع با ارزش را انجام دهند. مجموعه کارشناسی حاضر با نگاه تخصصی به امر آموزش و با بررسی تجربه‌های پیشین آموزش دانشگاهی و با در نظر گرفتن نیازهای روز صنعت نفت کشور بسته اموزشی دوره کارشناسی رشته مهندسی نفت بطور عام می‌باشد. در این راستا اهداف - ضرورت و اهمیت رشته مهندسی نفت - نقش و تواناییهای پیش‌بینی شده ذکر شده سپس در خصوص محتویات دوره به ذکر طول دوره – واحدهای درسی - زیر گروههای تحت پوشش و سیلابس کلیه دروس دوره به همراه مراجع و ماخذ مربوطه اشاره می‌شود.
 
 
کلمات کلیدی:

مهندسی نفت

ذخایر نفت و گاز

معرفی رشته مهندسی نفت

 
 
مقدمه
کشور ایران از جمله بزرگترین دارندگان ذخایر نفت و گاز جهان است. استفاده و بهره برداری شایسته از این منابع با ارزش نیازمند افرادی متخصص است که بتوانند با تکیه بر پشتوانه دانش خود و تلاش و کوشش روز افزون از عهده این مسئولیت بزرگ ملی برآیند. با گذشت صد سال از کشف و بهره برداری از اولین مخزن نفتی کشور و با توجه به پیشرفتهای سریع و شتابان فناوری در دنیای امروز ضرورت تربیت کارشناسان توانا برای خدمت در صنعت نفت کشور بیش از گذشته احساس می‌شود.
 
مجموعه دوره کارشناسی حاضر با نگاه تخصصی به امر آموزش مهندسی نفت و با بررسی تجربه‌های پیشین آموزش دانشگاهی این رشته و نیز دوره‌های آموزشی صنعت نفت تدوین گردیده است. این مجموعه کوشیده است علاوه بر در نظر گرفتن نیازهای روز صنعت نفت کشور نگاهی خردمندانه به آینده این صنعت حیاتی کشور نیز داشته باشد. مسلم است پرورش کارشناسان دانا و توانا در عرصه صنعت نفت در مجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گام استواری برای پاسداری و بهره برداری بهینه از منابع نفت و گاز کشور خواهد بود و امکان برنامه‌ریزی علمی و دقیق برای این صنعت مهم اقتصادی و راهبردی کشور را فراهم خواهد ساخت.
 
 
 
 
 
 
فهرست مطالب
 

فصل اول: مشخصات کلی دوره کارشناسی مهندسی نفت 1

1-1- مقدمه 1
1-2- تعریف و هدف 1
1-3- طول دوره 2
1-4- واحدهای درسی 2
1-5- نقش و توانایی 3
1-6- ضرورت و اهمیت 5
 

فصل 2 - فهرست و تعداد واحد دروس پیشنهادی مهندسی نفت 6

2-1- دروس عمومی (20 واحد) 6
2-2- دروس پایه (40 واحد) 7
2-3- دروس اصلی (58 واحد) 8
2-4- دروس اختیاری (22 واحد) 9
 

فصل 3 - سرفصل دروس پیشنهادی مهندسی نفت 11

3-1- دروس پایه 11
3-2- دروس اصلی 33
3-3- دروس اختیاری الف 65
3-4- دروس اختیاری ب 100
 

فصل 4 - چارت پیشنهادی کارشناسی مهندسی نفت 126

 

فصل 5 - فرم تطبیق پیشنهادی کارشناسی مهندسی نفت 127

 
 
 
 
 
 
 

دانلود بسته آموزشی و معرفی دوره کارشناسی مهندسی نفت

جمعه 27 شهريور 1394 ساعت: 20:33

 

پروژه رشته الکترونیک با عنوان کنترل موتورهای جریان مستقیم

موتور DC همانطور که از نامش پیداست، با ولتاژ ترمینال و جریان مستقیم، و یا ثابت کار می کنددر موتورهای DC از یک سوئیچ مکانیکی و یا کموتاتوربرای تبدیل جریان ترمینال ، که ثابت یا DC است، به جریان متناوب در آرماتور ماشین استفاده می شود

دانلود پایان نامه رشته الکترونیک با عنوان کنترل موتورهای جریان مستقیم

برشگر
یکسوکننده
موتورهای DC
موتور جریان مستقیم
کنترل موتورهای جریان مستقیم
سیستم همکاری در فروش فایل
همکاری در فروش فایل
خرید پایان نامه رشته الکترونیک
فروش فایل
fileina
فروشگاه ساز فایل
فروشگاه فایل
فروش پایان نامه الکترونیک
دسته بندی برق، الکترونیک، مخابرات
فرمت فایل pdf
حجم فایل 988 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 701

پایان نامه رشته الکترونیک با عنوان کنترل موتورهای جریان مستقیم

 
مقدمه:
موتور DC همانطور که از نامش پیداست، با ولتاژ ترمینال و جریان "مستقیم"، و یا ثابت کار می کند.در موتورهای DC  از یک سوئیچ مکانیکی و یا کموتاتوربرای تبدیل جریان ترمینال ، که ثابت یا DC است، به جریان متناوب در آرماتور ماشین استفاده می شود.موتورهای DC معمولا در دو نوع گسترده مورد استفاده قرار می گیرند.یکی از این مجموعه ها مربوط به زمانی می شود که منبع قدرت DC  است. به همین دلیل است که موتورها در اتومبیل ها، همه DC هستند، از موتوری که فن خنک کننده موتور را به حرکت در می آورد ومحفظه تهویه گرفته تا استارتر موتور. 
 
دلیل دوم برای استفاده از موتورهای DC آن است که مشخصه سرعت گشتاور آن ها ساده تر و مناسب تر از موتورهای ac است.  به همین دلیل اکثر موتورهای کشش و سروو ،ماشین های DC  بوده اند. به عنوان مثال، موتورهایی که وسایل نقلیه ریلی را به حرکت در می آورند، تا همین اواخر، منحصرا از نوع DC بوده اند.کموتاتور مکانیکی و جاروبک های مرتبط با آن به چند دلیل مشکل آفرین هستند، و به همین دلیل، ظهور نیمه هادی های پر قدرت ارزان تر منجر به استفاده از ماشین های AC شده است. به عنوان مثال، موتورهای القایی در حال حاضر کاربرد مخصوصی در راه آهن پیدا کرده اند.دسته ای از دستگاه ها که به عنوان  بدون جاروبک شناخته شده است در واقع دسته ای از ماشین های سنکرون است که با مجموعه ای از سوئیچ های نیمه هادی تحت کنترل موقعیت روتور همراه  می باشد. این ماشین ها دارای ویژگی های شبیه به ماشین های کموتاتور هستند.
 
 
 
کلمات کلیدی:

برشگر

یکسوکننده

موتورهای DC

موتور جریان مستقیم

 
 
 
فهرست مطالب

فصل 1:موتورهای جریان مستقیم

فصل 2:کنترل موتورهای DC با یکسوکننده های قابل تحمل

فصل 3:کنترل موتورهای DC با برشگرها

فصل 4:کنترل حلقه بسته محرکه های DC

دانلود پایان نامه رشته الکترونیک با عنوان کنترل موتورهای جریان مستقیم

جمعه 27 شهريور 1394 ساعت: 20:32

 

راههای تولید برق

مردم سالهای متمادی است حرکت مکانیکی را برای تولید برق مورد نیاز خود بکار می‌برند می‌دانید اساس کار یک دستگاه مولد برق (ژنراتور) ، اعم از مولد جریان مستقیم یا متفاوت ، حرکت نسبی یک‌ هادی در میدان مغناطیسی است

دانلود راههای تولید برق

مکانیسم مراحل نیروگاه با سوخت فسیلی
ژنراتور
تولید برق
نیروگاه برق
مدیریت مصرف
راههای تولید برق
سیستم همکاری در فروش فایل
همکاری در فروش فایل
فروش فایل
fileina
فروشگاه ساز فایل
فروشگاه فایل
خرید مقاله و تحقیق برق
دسته بندی برق، الکترونیک، مخابرات
فرمت فایل doc
حجم فایل 65 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 55

راههای تولید برق

 
مقدمه
مردم سالهای متمادی است حرکت مکانیکی را برای تولید برق مورد نیاز خود بکار می‌برند. می‌دانید اساس کار یک دستگاه مولد برق (ژنراتور) ، اعم از مولد جریان مستقیم یا متفاوت ، حرکت نسبی یک‌ هادی در میدان مغناطیسی است. ولی مولد یک عیب دارد آن این است که مانند باطری نمی‌تواند انرژی الکتریکی ذخیره کند، به عبارت دیگر برقی که مولد تولید می‌کند باید در حین تولید مصرف شود.در همه مولد‌ها یک چیز مشترک است، همه آنها نیاز به منبع قدرت دارند تا استوانه حامل‌هادی‌ها را ، یا آهنربای مولد میدان مغناطیسی را بچرخاند یعنی حرکت مکانیکی سیم‌ها را در میدان مغناطیسی ثابت ( یا حرکت آهنربا را در مقابل سیم پیچ‌ها ثابت) تامین کند. منابع قدرت مورد استفاده انواع مختلف دارند. چهار نوع از آنها که اغلب مورد استفاده قرار می‌گیرند عبارتند از توربین آبی ، توربین بخار ، توربین گازی و موتور‌های درون سوز. 
 
 
 
کلمات کلیدی:

ژنراتور

تولید برق

نیروگاه برق

مدیریت مصرف

 
 
 
فهرست مطالب
راههای تولید برق1
توربین آبی1
توربین گازی2
توربین بخار2
نیروگاه با سوخت فسیلی2
تهیه سوخت و تزریق آن3

مکانیسم مراحل نیروگاه با سوخت فسیلی3

نیروگاه هسته‌ای4
سیال خنک کننده4
مقایسه دو نیروگاه5
نیروگاه های گازی :6
دلایل راندمان پایین :8
معایب  :11
نیروگاه حرارتی :12
نیروگاه :17
خورشید منبع برق آینده29
بررسی بخشهای اداره برق35
بیانیه خط مشی كیفیت40
قطع موقت انشعاب برق43
انواع روش های مدیریت مصرف53
 

دانلود راههای تولید برق

جمعه 27 شهريور 1394 ساعت: 20:32

 

توربین بادی

توربین بادی یک ماشین چرخان است که انرژی جنبشی باد را به انرژی مکانیکی تبدیل می‌کند اگر انرژی مکانیکی مستقیما توسط ماشین آلاتی مانند پمپ یا سنگ سمباده استفاده شود به آن آسیاب بادی گفته می‌شود و اگر انرژی مکانیکی به برق تبدیل شود به آن ژنراتور بادی گفته می‌شود

دانلود توربین بادی

تاریخچه توربین بادی
توربین
ژنراتور بادی
انرژی مکانیکی
توربین های بادی
سیستم همکاری در فروش فایل
همکاری در فروش فایل
فروش فایل
fileina
فروشگاه ساز فایل
فروشگاه فایل
خرید تحقیق و مقاله برق
دسته بندی برق، الکترونیک، مخابرات
فرمت فایل doc
حجم فایل 54 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 48

توربین بادی

 
مقدمه:
توربین بادی یک ماشین چرخان است که انرژی جنبشی باد را به انرژی مکانیکی تبدیل می‌کند. اگر انرژی مکانیکی مستقیما توسط ماشین آلاتی مانند پمپ یا سنگ سمباده استفاده شود به آن آسیاب بادی گفته می‌شود و اگر انرژی مکانیکی به برق تبدیل شود به آن ژنراتور بادی گفته می‌شود.
 
 
کلمات کلیدی:

توربین

ژنراتور بادی

انرژی مکانیکی

توربین های بادی

 
 

تاریخچه توربین بادی:

اولین استفاده از ماشین بادی به 200 سال قبل از میلاد مسیح در ایران باز می گردد؛ این نوع از ماشین آلات به وسیلة امپراتور روم حدود 250 سال پس از میلاد مسیح معرفی شد؛ در هر صورت اولین نمونة عملی آسیاب بادی در سیستان ایران در قرن 7 ساخته شد که آسیابی با محور قائم بود که دارای میله‌های محرک عمودی بلندی با پره‌های مثلثی شکل بود و از 6 تا 12 بادبان از جنس حصیر یا پارچه تشکیل شده بود. این آسیاب‌های بادی برای آسیاب کردن ذرت، بالا کشیدن آب، آسیاب کردن غلات و در صنعت نیشکر استفاده می‌شد.
 
در قرن 14 آسیاب‌های هلندی برای کشیدن آب رودخانة راین استفاده شد. در سال 1900 در دانمارک حدود 2500 آسیاب بادی برای کارهای مکانیکی ماند پمپ کردن آب، آسیاب کردن و تولید انرژی حدود 30 مگاواتی بود. اولین آسیاب بادی که مانند یک باطری برای شارژ ماشین آلات استفاده می‌شد در سال 1887 توسط جیمز بلیت در اسکاتلند نصب شد.اولین آسیاب بادی برای تولید انرژی در آمریکا در کلیوند – اوهایو- توسط چارلز اف براش در سال 1888 ساخته شد و در سال 1908 حدود 72 ژنراتور بادی بود که بین 5تا 25 کیلووات برق تولید می‌کرد، بزرگترین ماشین‌آلات بر روی پایه‌های 24 متری که چهار پرة 23 متری داشت، نصب شده بود. در حدود جنگ جهانی اول سازندگان آسیاب‌های بادی در آمریکا سالانه حدود 100000 آسیاب بادی تولید می‌کردند که اغلب برای پمپ کردن آب بود.
 
در سال 1930 که سیستم توزیع برق مانند امروز نبود، آسیاب‌های بادی رایج ترین وسایل تولید برق، مخصوصا در آمریکا بود.اولین ژنراتورهای بادی با محور افقی مدرن در سال 1931 در Yalta شروع به کار کرد، این ژنراتوری 100 کیلوواتی بود که در ارتفاع 30 متری قرار گرفته بود و به سیستم توزیع برق محلی متصل بود و راندمانی حدود 32 درصد داشت که با ماشین‌های بادی امروزی تفاوت چندانی ندارد.اولین شبکة توربین بادی در انگلیس توسط شرکت جان براون در سال 1954 در جزایر اورکنی ساخته شد که قطر آن 4 18 متر بود که با سه پرة چرخنده خروجی معادل kw100 داشت.
 
 
 
فهرست مطالب
نیروی باد2
نیروی باد در نگاه تاریخ3
انرژی باد4
توزیع سریع باد5
تولید برق6

سیستم مدیریت شبکه6

ضریب گنجایش7
غیر دائمی بودن و نفوذ8
جاگذاری توربین11
نیروگاههای بادی ساحلی11
برق بادی در مقایاس‌های کوچک16
پتانسیل نظری17
مقدمه:19
تاریخچه:19

انرژی پتانسیل توربین21

انواع توربین های بادی:22
توربین با محور افقی:22

مزایای توربین های بادی با محور افقی :22

معایب توربین های بادی با محور افقی:23
تنش های تناوبی و ارتعاش :23
توربین های با محور عمودی:25

مزایای توربین های مبا محور عمودی25

مکان ها:26
طراحی و ساخت توربین:27
دمای پایین:27
ارتفاع برج28
اندازة توربین:31
تولید برق:32
مقایسه اثرات محیطی با منابع قدیمی انرژی36
سر و صدای دور از ساحلی اقیانوس:46
 

دانلود توربین بادی

جمعه 27 شهريور 1394 ساعت: 20:31

 

سیستم شخصی سازی شده در آموزش الكترونیكی

در تمامی كاربردها و زمینه‌های مبتنی بر e، شخصی‌سازی نقش مهمی را ایفا می‌كند امروزه با توجه به بازه گسترده كاربران در آموزش الكترونیكی، آموزش به مدل سنتی one size fit all دیگر امكانپذیر نبوده و ارائه یك سیستم شخصی سازی شده كه بتواند به صورت اتوماتیك با سطح دانش و علائق كاربران هماهنگ شود، از اهمیت فراوانی برخوردار است

دانلود سیستم شخصی سازی شده در آموزش الكترونیكی

مدلسازی فراگیر
elearning
آموزش الكترونیكی
electroniclearning
سیستمهای ابر رسانه تطبیقی
سیستم شخصی سازی شده
سیستم همکاری در فروش فایل
همکاری در فروش فایل
فروش فایل
fileina
فروشگاه فایل
خرید مقاله و تحقیق آی تی
دسته بندی کامپیوتر و IT
فرمت فایل doc
حجم فایل 62 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 48

سیستم شخصی سازی شده در آموزش الكترونیكی

چكیده:
در تمامی كاربردها و زمینه‌های مبتنی بر e، شخصی‌سازی نقش مهمی را ایفا می‌كند. امروزه با توجه به بازه گسترده كاربران در آموزش الكترونیكی، آموزش به مدل سنتی one- size- fit- all دیگر امكانپذیر نبوده و ارائه یك سیستم شخصی سازی شده كه بتواند به صورت اتوماتیك با سطح دانش و علائق كاربران هماهنگ شود، از اهمیت فراوانی برخوردار است. در حیطه E-Learning مدل كردن فراگیر ، نقش عمده‌ای در تأمین شخصی سازی، بر عهده دارد. مدل كردن به معنای تحلیل رفتار فراگیر، پیش‌بینی رفتار آینده وی و ترجیحات آموزشی‌اش می‌باشد. 
 
در میان سیستمهای آموزش الكترونیكی موجود، كمتر به مقوله شخصی سازی پرداخته‌شده و در اكثرت موارد، چنین بحثی اصلاً مطرح نشده‌است. در حالی كه اگر این شخصی‌سازی، به دقت و در عمق زیاد صورت بگیرد، مسلماً این خلاء موجود در سیستمهای آموزش الكترونیكی فعلی را پر كرده و موجب افزایش رضایت كاربر و كارایی سیستم آموزشی خواهد شد. امروزه با گسترش مفاهیم داده كاوی و روشهای تجزیه – تحلیل و آنالیز داده‌ها، می‌توان با جمع‌آوری داده‌های كافی در مورد هر فرد و در زمینه‌های گوناگون (مانند علائق، شیوه درس خواندن، سطح دانش در مورد یك زمینه بخصوص و ....) و بهنگام سازی آنها با توجه به رفتارها و مدل ایجاد شده برای آن فراگیر، محتوای آموزشی مناسب برای هر فرد را آماده و برای وی ارسال نمائیم. 
 
هدف از انجام این تحقیق، بررسی سیستمهای آموزش الكترونیكی موجود، نحوه استفاده و بكارگیری روشهای شخصی‌سازی  و مدلسازی فراگیران در این سیستمها، مطالعه روشهای مدلسازی موجود و مقایسه آنها، بررسی نقاط قوت و ضعف هر كدام، تعیین معیارهای اصلی برای تهیه پروفایل كاملی از كاربر و بررسی روشهای شخصی‌سازی و الگوریتمها و متدهای موجود در این زمینه می‌باشد كه در نهایت، با استفاده از این معیارها و آنالیز مدل رفتاری كاربر با توجه به معیارهای آموزشی، سعی خواهد شد كه مناسبترین محتوا برای هر فرد، شخصی‌سازی و برای وی، ارسال شود.
 
 
کلمات کلیدی:

e-learning

آموزش الكترونیكی

electronic-learning

سیستمهای ابر رسانه تطبیقی

 
 
فهرست مطالب
چكیده
مروری بر مفاهیم اصلی آموزش الكترونیكی
سیستمهای ابر رسانه تطبیقی
تاریخچه
موارد استفاده سیستمهای ابر رسانه تطبیق پذیر

مدلسازی فراگیر

فاز تصمیم‌گیری تطبیق پذیری
تطبیق پذیری با چه چیزی؟
رده‌های تطابق در محیطهای آموزشی
چه چیزی می‌تواند تطبیق داده‌شود؟
مروری بر شخصی سازی
تعریف

داده‌های ورودی برای سیستم‌های شخصی سازی

داده‌های كاربر
داده‌های مورد استفاده
داده‌های محیطی
بازنمایی و استنتاجهای ثانوی
دلیل یابی استنتاجی
دلیل یابی استقرایی
دلیل یابی آنالوگ
كاربردها 
منابع
 
 

دانلود سیستم شخصی سازی شده در آموزش الكترونیكی

جمعه 27 شهريور 1394 ساعت: 20:29

 

تأثیر نظام اجتماعی و اقتصادی بر دوگانگی نهاد خلافت و سلطنت در دوره آل بویه

دلیل اصلی عدم خلع خلیفه توسط بویهیان، تأثیر و توانمندی «نظام اجتماعی و اقتصادی» بر دوگانه شدن جایگاه نهاد خلافت و سلطنت از یکدیگر بوده، که قبل از دوران آل بویه به وجود آمده و امیران آل‌بویه خواسته یا نا خواسته به آن تن دادند،

دانلود تأثیر نظام اجتماعی و اقتصادی بر دوگانگی نهاد خلافت و سلطنت در دوره آل بویه

آل‌بویه
یونانی گرایی
نهضت ترجمه
دوگانگی خلافت و سلطنت
زمینه‌های اجتماعی و اقتصادی
دوگانگی نهاد خلافت در دوره آل بویه
سیستم همکاری در فروش فایل
همکاری در فروش فایل
فروش فایل
fileina
فروشگاه فایل
خرید مقاله و تحقیق تاریخ
دسته بندی تاریخ و ادبیات
فرمت فایل doc
حجم فایل 71 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 28

تأثیر نظام اجتماعی و اقتصادی بر دوگانگی نهاد خلافت و سلطنت در دوره آل بویه

 
چكیده: 
این مقاله سعی دارد، بر خلاف نگرش‌های رایج، ‌تا حد امكان، رابطه «نظام اجتماعی و اقتصادی» با «نظام حكومتی» و تأثیر این دو بر یکدیگر ‌در دوران آل بویه، را مورد بررسی قرار دهد، با توجه به این رویكرد، در این تحقیق سعی شده به سئوال اساسی این دوره كه عبارت است از؛ دلایل عدم خلع خلیفه سنی توسط حاكمان شیعی مذهب بویه پاسخ داده شود،
 
فرضیه اصلی این مقاله آن است كه توضیح دهد دلیل اصلی عدم خلع خلیفه توسط بویهیان، تأثیر و توانمندی «نظام اجتماعی و اقتصادی» بر دوگانه شدن جایگاه نهاد خلافت و سلطنت از یکدیگر بوده، که قبل از دوران آل بویه به وجود آمده و امیران آل‌بویه خواسته یا نا خواسته به آن تن دادند، این بررسی، تحلیل‌های سنتی را درباره وجود انگیزه‌های سیاسی و فرصت‌طلبی و تسامح طلبی حاكمان آل بویه را نادیده می‌گیرد و توضیح می‌دهد که دلیل عدم خلع خلیفه، توانمندی «نظام اجتماعی و اقتصادی» حاكم در جامعه عصر عباسی بود. این نظام كه از زمان «نهضت ترجمه» شکل گرفت، بستر دوگانگی میان نهادهای دنیوی و اخروی را فراهم كرد و آل بویه تنها تداوم دهنده آن شدند. 
 
 
كلیدواژه:

آل‌بویه

یونانی گرایی

نهضت ترجمه

دوگانگی خلافت و سلطنت

زمینه‌های اجتماعی و اقتصادی

 
 
مقدمه:
ورود آل بویه به بغداد در سال 334 ﻫ. ق/946م، نوید دوره تازه‌ای را می‌داد، كه آنها وارث دوره‌ای شدند كه زمینه‌های آن، از قبل شروع شده بود.ریشه‌های دگرگونی اجتماعی به قبل از ورود آل بویه به بغداد برمی‌گشت. نهضت ترجمه كه از زمان مأمون عباسی (198ﻫ.ق/813م) تشدید گردید، باعث گسترش این دگرگونی بود. افكار یونانی (ناسوتی‌گرایی) در جامعه رو به رشد عباسی گسترش یافت، و این امر به نوبه خود بر اندیشه‌های اجتماعی تأثیرگذار بود. این اندیشه‌های متفاوت كه سابقه‌ای در جهان اسلام نداشت، بر روی عده‌ای از نخبگان و اندیشه‌وران آن روز تأثیر عمیقی به جا گذاشت و متن جامعه را نیز دچار دگرگونی ساخت.
 
ویژگی اندیشه یونانی، تأكید بر جهان بینی غیر‌دینی (‌و نه ضددینی‌) بود، این دیدگاهی بود که در عصر عباسی کاملاً تازه و در عین حال جذاب بود. اولین گروه‌‌هایی كه در جامعه عباسی به افكار یونانی جذب شدند؛ دانشوران، درباریان، وزیران و ادبا بودند. این افراد که جزو طبقات مرفه اجتماع آن زمان محسوب می‌شد‌ند می‌توانستند با امكانات خود، محافل و مجالس بسیاری را راه‌اندازی كنند. این محافل و مجالس كه گاه و بیگاه (‌اما مداوم) برگزار می‌شد، توانست گروه‌های مختلف جامعه را در بر گرفته و تأثیر آن را از سطوح بالای جامعه خارج و به متن اجتماع وارد كند.
 
 
 
فهرست مطالب
تأثیر نظام اجتماعی و اقتصادی بر دوگانگی نهاد خلافت و سلطنت در دوره آل بویه1
چكیده:1
كلیدواژه:2
نتیجه گیری:23
منابع26
 
 

دانلود تأثیر نظام اجتماعی و اقتصادی بر دوگانگی نهاد خلافت و سلطنت در دوره آل بویه

جمعه 27 شهريور 1394 ساعت: 20:20

 

تشریح کامل ERP و اجرای آن در شركت سهامی ذوب آهن اصفهان

ERP به مثابه ستون فقرات اطلاعاتی یک سازمان از لحاظ بانک های اطلاعاتی وفرآیندهای سازمانی محسوب شده و به منزله نرم افزاری برای پشتیبانی فرآیند های داخلی سازمان است

دانلود تشریح کامل ERP و اجرای آن در شركت سهامی ذوب آهن اصفهان

MIS
سازمان
متدولوژی AIM
برنامه ریزی منابع سازمانی
سیستم های اطلاعات مدیران
شركت سهامی ذوب آهن اصفهان
 ERP در ذوب آهن اصفهان
سیستم همکاری در فروش فایل
همکاری در فروش فایل
فروش فایل
fileina
فروشگاه فایل
خرید پایان نامه مدیریت
دسته بندی مدیریت
فرمت فایل doc
حجم فایل 163 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 122

تشریح کامل ERP و اجرای آن در شركت سهامی ذوب آهن اصفهان 

(بصورت جامع و کامل )

Enterprise resource planning

 
مقدمه : 
چرخش سریع و صحیح اطلاعات در سازمانهای بزرگ و سوق دادن فعالیتها و تصمیم گیریهای لحظه ای و بعضا" سلیقه ای به سمت سیستمهای مبتنی بر استانداردهای متداول و پذیرفته شده ، یکی از مهمترین عوامل موفقیت سازمان به حساب می آید.اصولا" دامنه اطلاعات و داده هائیکه در کارخانجات و سازمانهای بزرگ بایستی مبادله شوند به حدی است که نمیتوان در غیاب یک سیستم اطلاعاتی یکپارچه به صحت آن اطمینان داشت و غالبا" گزارشات استحصالی تحت تاثیر شرایط خاص و تفسیرهای مختلف تهیه کنندگان متفاوت و مغایر می باشدو احتمالا" مدیریت را در تحلیل داده ها و اتخاذ تصمیم مناسب گمراه می کند.
 
امروزه پیشرفت فن آوری ارتباطات و اطلاعات ، اقتصاد دیجیتالی و تجارت الکترونیکی را به دنیا هدیه کرده و این پدیده جدید عرصه رقابت برای ماندن در چرخه اقتصاد را بسیار تنگ و سخت کرده است. در چنین شرایطی تنها سازمانهایی یارای ماندن و پیروز شدن را دارند که خود را برای این چالش آماده کرده و با سرعت و زیرکی ابزارهای لازم برای پذیرش تحول را در اختیار بگیرند.
برای مکانیزه کردن سازمان بصورت یکپارچه یعنی ایجاد سیستم های اطلاعاتی جامع راههای مختلفی وجود دارد ، بعنوان مثال ، مطالعه همه جانبه گردش اطلاعات و فرآیندهای کاری در سازمان و سپس طراحی بانک های اطلاعاتی و نهایتا" با برنامه نویسی، سیستم های مورد نیاز تولید می شوند. روند فوق بسیار زمانبر وهزینه بر است. اما با انتخاب بسته های نرم افزارهای ERP می توان راه میانبر را انتخاب کرد و از مزایای آن بهره مند شد. در این روش به جای برنامه نویسی و ایجاد سیستم های اطلاعاتی مخصوص یک سازمان  ، از سیستم های اطلاعاتی و برنامه های استاندارد از پیش آماده شده استفاده  می شود.
 
ERP یا Enterprise  Resource  Planning  به معنای برنامه ریزی منابع سازمانی (بنگاه اقتصادی ) كه مفهوم ساده این کلمات عبارت است از «یک راه حل نرم افزاری که می کوشد کلیه فعالیت های  واحد های مختلف سازمان (اعم از صف و ستاد) را بطور یکپارچه در یک سیستم نرم افزاری واحد تعریف و ایجاد نماید، بنحویکه آن واحدها بتوانند نیازهای کاری و اطلاعاتی خود را از آن دریافت نمایند » اما از نظر علمی ERP مجموعه نرم افزار و سیستمی است که فرآیندهای کاری یک سازمان رابابکارگیری محیط کاری یکپارچه ، داده ها و بانک اطلاعاتی یکپارچه  و زبان برنامه ریزی یکپارچه در زمینه های مالی / فروش / خرید / انبارها / تولید ومنابع انسانی مکانیزه می کند.
 
 
 
کلمات کلیدی:

MIS

سازمان

متدولوژی AIM

برنامه ریزی منابع سازمانی

سیستم های اطلاعات مدیران

شركت سهامی ذوب آهن اصفهان

 
 

تعریف ERP  :

ارائه تعریفی جامع برای ERP مشكل است. صاحب نظران تعاریف مختلفی برای ERP ارائه داده اند كه هر كدام جنبه های خاصی از این سیستم را مورد توجه قرار می دهد. شاید آشنایی با ویژگیها، قابلیتها و كاركردهای ERP در بخشهای مختلف سازمان در آینده بتواند كمك خوبی برای شناخت كامل این سیستم باشد اما در این بخش برای اینكه بتوانیم زمینه های لازم را برای پرداختن به بخشهای بعدی فراهم آوریم، تعاریف مختلفی را كه برای این سیستم ارائه شده است، مورد بررسی قرار می دهیم.
 
•ERP را می توان به عنوان نرم افزار یکپارچه ای تعریف نمود که دارای اجزاء و یا ماژولهایی برای برنامه ریزی، تولید، فروش، بازاریابی، توزیع، حسابداری، مدیریت منابع انسانی، مدیریت پروژه، مدیریت خدمات و نگهداری و تعمیرات، مدیریت حمل و نقل و بازرگانی الکترونیک است. معماری و ساختارERP بگونه ای است که یکپارچگی و جمعیت اطلاعات سطح سازمان را فراهم نموده و جریانی روان از اطلاعات بین بخشهای مختلف سازمان فراهم می آورد.
•روشی برای برنامه ریزی و کنترل موثر تمامی منابع مورد نیاز برای دریافت، تولید، ارسال و  پاسخگویی به نیاز های مشتریان، درشرکتهای تولیدی، توزیعی و خدماتی. 
•ERP یک بسته نرم افزاری تجاری است که هدف آن یکپارچگی اطلاعات و جریان اطلاعات بین تمامی بخشهای سازمان از جمله مالی، حسابداری، منابع انسانی، زنجیر عرضه و مدیریت مشتریان است. 
• ERP یک پایگاه داده، یک برنامه کاربردی و یک واسط یکپارچه در تمامی سازمان است. 
•ERP یک بسته نرم افزاری استاندارد مشتمل بر چندین ماژول مرتبط و یکپارچه است که کلیه فرآیند های تجاری یک سازمان را اعم از تولید، منابع انسانی، مالی، بازاریابی و فروش و... پشتیبانی می نماید و منجربه یکپارچگی وظایف (Functions) در سازمان می شود. 
•ERP به مثابه ستون فقرات اطلاعاتی یک سازمان از لحاظ بانک های اطلاعاتی وفرآیندهای سازمانی محسوب شده و به منزله نرم افزاری برای پشتیبانی فرآیند های داخلی سازمان است.
 
 
 
 
 
فهرست مطالب
ERP و سیستم جامع برنامه ریزی منابع سازمانی شركت سهامی ذوب آهن اصفهان1
تعریف ERP  :6
سیر تكاملی :8

علت گرایش سازمانها به ERP:11

پنج دلیل عمده استفاده از  ERP  در شركتها عبارتند از:12

مراحل و نیازمندیهای استقرار ERP :13

زمان لازم برای پیاده سازی ERP14
هزینه‌های پنهان ERP كدامند؟16
بازگشت سرمایه18
منشا تفاوت بین بسته های ERP :20
انتقال ERP به سطح بعد21
CSF#1 : چشم اندازی ( VISION )را ایجاد كنید .22
CSF#2 : برگشت سرمایه به كاررفته را درك كنید .23

چرا اغلب پروژه‌های ERP شكست می‌خورند؟28

معایب و مزایای ERP:30

معایب ERP:32

خرید یا ساخت یك سیستم ERP :32
آشنایی با شركت سهامی ذوب آهن اصفهان35
مقدمه :36

سیستم جامع برنامه ریزی منابع سازمانی شركت سهامی ذوب آهن اصفهان

اهمیت سیستم های اطلاعات مدیران  :38
چرخه فرآیند مدیریت :42
تعریف کلی از MIS :46

مراحل تکامل سیستم های اطلاعاتی :49

مراحل پیکربندی MISدر سازمان :52

سیستم پشتیبان تصمیم گیری  DSS:57
سیستم اطلاعات اجرایی  EIS:60
چگونگی ایجاد سیستم اطلاعات مدیریت در سازمان :62
ERP  و روند تكامل آن :65

روش های بكارگیری ERP در سازمان:68

مفهوم مهندسی دوباره :72

اجرای مهندسی دوباره وفرهنگ سازی :75

مشخصات پروژه برنامه ریزی منابع سازمانی در ذوب آهن اصفهان83
گروه های فعال در پروژه ERP  در ذوب آهن اصفهان85
اهم فعالیت های انجام شده در پروژه ERP86

چگونه پیاده سازی برنامه های اراوكل در ذوب آهن اصفهان87

برخی از مستندات پروژه  منطبق بر متدولوژی AIM88
نقش آموزش و فرهنگ سازی در پیاده سازی ERP89
معرفی اجمالی تعدادی از سیستم های اوراکل كه در ذوب آهن اصفهان به كار گرفته شده است91
سیستم مدیریت نقدینگی ( Cash Management) :93
سیستم دارایی ها (Assets ) :94
سیستم حسابهای پرداختنی (Accounts Payable ) :94
سیستم حسابهای دریافتنی (Accounts Receivable ) :96
سیستم خرید (  Oracle  Purchasing )96
سیستم انبارداری (Oracle Inventory)97
سیستم فروش  (Oracle order Management)98
سیستم لیست مواد مورد نیاز Bill of material101
سیستم مدیریت قیمت تمام شده Cost Management102
سیستم مدیریت كیفیت Quality Management102
سیستم  پرسنلی  Human Recourse103
سیستم  حقوق و دستمزد  Payroll104
سیستم  تعمیر و نگهداری enterprise Asset  Management105
قسمتی از نیازهای اطلاعاتی جهت  پیاده سازی سیستم تولید :107
قسمتی از نیازهای اطلاعاتی جهت  پیاده سازی سیستم خرید و انبار  :112
قسمتی از نیازهای اطلاعاتی جهت  پیاده سازی سیستم نگهداری وتعمیرات :115
نكات كلیدی ،چالش ها و موانع دسترسی به اهداف ERP118
 
 

دانلود تشریح کامل ERP و اجرای آن در شركت سهامی ذوب آهن اصفهان

جمعه 27 شهريور 1394 ساعت: 20:19

 

بررسی رابطه میان سرمایه اجتماعی و مشارکت سیاسی زنان در بین دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد

هدف از نگارش این مقاله بررسی رابطه میان سرمایه اجتماعی و مشارکت سیاسی دانشجویان دختر در دانشگاه فردوسی مشهد می باشد روش تحقیق پژوهش در جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها، روش پیمایشی است

دانلود بررسی رابطه میان سرمایه اجتماعی و مشارکت سیاسی زنان در بین دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد

اعتماد اجتماعی
مشارکت سیاسی 
انجمن های داوطلبانه
شبکه های اجتماعی
رابطه میان سرمایه اجتماعی و مشارکت سیاسی زنان
سیستم همکاری در فروش فایل
همکاری در فروش فایل
فروش فایل
fileina
فروشگاه ساز فایل
فروشگاه فایل
خرید مقاله و تحقیق علوم سیاسی
دسته بندی علوم سیاسی
فرمت فایل doc
حجم فایل 62 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 25

بررسی رابطه میان سرمایه اجتماعی و مشارکت سیاسی زنان در بین دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد

 
چکیده
مشارکت سیاسی به عنوان یکی از انواع مشارکت، از شاخص‏های توسعه اجتماعی و سیاسی در کشورها به‏شمار می‏رود. یكی از گروه های عمده جامعه كه شركت آنان در روند اداره جامعه و توسعه سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ضروری به نظر می رسد، زنان می باشند. مشاركت سیاسی دانشجویان دختر كه بزرگترین گروه جمعیتی در كشورهای در حال توسعه و مسئولان اداره جامعه در آینده محسوب می شوند، اهمیت خاصی برای ثبات سیاسی و پویایی جامعه دارد. 
 
هدف از نگارش این مقاله بررسی رابطه میان سرمایه اجتماعی و مشارکت سیاسی دانشجویان دختر در دانشگاه فردوسی مشهد می باشد. روش تحقیق پژوهش در جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها، روش پیمایشی است. این مطالعه بر روی 288 نفر از دختران دانشجوی دانشگاه فردوسی مشهد صورت گرفته و برای جمع آوری اطلاعات، از پرسشنامه استفاده شده که اعتبار آن، به روش صوری، و پایایی آن، به کمک آماره  آلفای کرونباخ سنجیده شده است و داده ها از طریق نرم افزار SPSS16 و AMOS18 تحت محیط ویندوز تجزیه و تحلیل شدند. با تقسیم سرمایه اجتماعی به سه متغیر (اعتماد اجتماعی، شبکه های اجتماعی و انجمن های داوطلبانه)، به همراه در نظر گرفتن پنج وجه از مشارکت سیاسی مشاهده می شود که همبستگی های معناداری میان ابعاد سرمایه اجتماعی و میزان مشارکت سیاسی پاسخگویان وجود دارد. 
 
 
کلمات کلیدی:

اعتماد اجتماعی

مشارکت سیاسی 

انجمن های داوطلبانه

شبکه های اجتماعی

 
 
مقدمه
به نظر می رسد در جهان معاصر توجه زیادی به مشارکت سیاسی می شود. تعداد زیادی مطالعات نظری و کیفی در رابطه با مشارکت سیاسی و دموکراسی وجود دارد که قدمت آن حداقل به رساله دوتوکویل درباره دموکراسی در آمریکا، برمی گردد. در طول چند دهه گذشته حجم  قابل توجهی از دانش تجربی نیز در مورد مشارکت سیاسی پدید آمده است. البته به نظر می رسد سهم عمده تحقیقات تجربی در مورد مشارکت سیاسی به سیدنی، وربا و همکاران او برمی گردد.تجزیه و تحلیل ارائه شده در کتاب «صدا و برابری» میزان بی سابقه ای از اطلاعات تجربی در مورد ماهیت مشارکت سیاسی را نشان می دهد. وربا و همکاران در این کتاب یک مدل منبع مشارکت سیاسی را که فراتر از مدل های سنتی پایگاه اجتماعی-اقتصادی و انتخاب عقلانی است،  بسط دادند.
 
 برخلاف نظریه های انتخاب عقلانی، آنها استدلال می-کنند که تفاوت های قابل توجهی در انواع خاصی از مشارکت بویژه در میان نژادها و طبقات اجتماعی مختلف وجود دارد. آنها دریافتند که منابع تولید شده توسط فعالیت های غیر سیاسی، از جمله ارتباطات و مهارت های سازمانی به دست آمده از طریق شرکت در انجمن های داوطلبانه، برای مشارکت سیاسی مفید هستند.
وربا و همکارانش در این رابطه، تصریح کرده اند که منابع سیاسی مربوطه، که به منظور تسهیل مشارکت سیاسی صورت می گیرد در میان طبقات اجتماعی و نژاد / قومیت های مختلف ابعاد مختلفی دارد. مهم ترین این منابع زمان، پول و مهارت های مدنی است. در این راستا، مهارت های مدنی به عنوان مهارت های سازمانی و ارتباطی که برای بسیاری از انواع مشارکت سیاسی مفید است، تعریف شده است.  
 
 
 
فهرست مطالب
بررسی رابطه میان سرمایه اجتماعی و مشارکت سیاسی زنان در بین دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد1
چکیده2
کلمات کلیدی:2
مقدمه3

اعتماد  اجتماعی و مشارکت سیاسی10

تعریف عملیاتی مفاهیم12
روش پژوهش14
یافته های پژوهش16
جدول2. شاخص های برازش مدل مسیر17
بحث و نتیجه گیری20
منابع و مآخذ :24
 
 
 

دانلود بررسی رابطه میان سرمایه اجتماعی و مشارکت سیاسی زنان در بین دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد

جمعه 27 شهريور 1394 ساعت: 20:17

 

دین سالاری؛ كانون اندیشه و تمدن در ایلام باستان

در این مقاله سعی بر آنست تا با توجه به آثار و شواهد باستان‌شناختی كه از این تمدن باقی مانده، به بررسی تاثیرات دین، در روند تحول هنر و فرهنگ ایلامی پرداخته شود و به نوعی حضور و سیطره دین در ذایقه و ذوق ایلامیان، روشن گردد

دانلود دین سالاری؛ كانون اندیشه و تمدن در ایلام باستان

مهر
ایلام
مذهب
معماری
چغازنبیل
هفت تپه
موسیقی
پیکره‌سازی
نقوش برجسته
سیستم همکاری در فروش فایل
همکاری در فروش فایل
فروش فایل
fileina
فروشگاه فایل
خرید مقاله و تحقیق باستان شناسی
دسته بندی گردشگری و توریسم
فرمت فایل doc
حجم فایل 451 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 30

دین سالاری؛ كانون اندیشه و تمدن در ایلام باستان

 
چكیده:
تمدن ایلام از لحاظ جغرافیایی، منطقه جنوب غرب ایران را شامل می‌شود. این تمدن در مدتهای مدید در برابر تهاجمات بی‌پایان ملل بین‌النهرین ایستادگی كرد و در نهایت به دست آشور بانیپال فرمانروای آشوری از بین رفت. در این مقاله سعی بر آنست تا با توجه به آثار و شواهد باستان‌شناختی كه از این تمدن باقی مانده، به بررسی تاثیرات دین، در روند تحول هنر و فرهنگ ایلامی پرداخته شود و به نوعی حضور و سیطره دین در ذایقه و ذوق ایلامیان، روشن گردد.
 
 در ابتدا به بررسی دین در ایلام پرداخته می‌شود تا مشاهدات همسو با اندیشه ایلامیان بازسازی و ارزیابی شود. همچنین نكاتی در مورد آیین، مراسم و باورهای مذهبی ایلامیان آورده می‌شود تا درك آثار و شواهد باستان‌شناختی روشن‌تر گردد. به شماری از مراكز عمده مذهبی ایلامیان اشاره شده است و به تاثیر مذهب ایلام در رشد و تحول هنرهای مختلفی همچون موسیقی، پیكره سازی، معماری، نقش برجسته و مهر سازی پرداخته می‌شود. لذا مذهب به عنوان بخش مهمی از زندگی ایلامیان تاثیرات مستقیمی در شكل گیری و رشد فرهنگ ایلامی داشته است؛ و شاید بدون توجه به مذهب، تمدن ایلام هیچ گاه به چنین پایه‌ای از پیشرفت نمی‌رسید.
 
 
كلید واژه:

مهر

ایلام

مذهب

معماری

چغازنبیل

هفت تپه

موسیقی

پیکره‌سازی

نقوش برجسته

 
 
 
مقدمه:
سرزمین ایلام از لحاظ جغرافیایی در منطقه‌ای قرار گرفته، كه از طرفی با سرزمین‌های هموار و حاصل‌خیز بین‌النهرین و از طرفی دیگر با كوه‌های زاگرس و فلات مركزی ایران در ارتباط است. به این ترتیب اتصال دره و دشت در شکل‌گیری و توسعه تاریخ و هنر ایلام نقشی تعیین کننده داشته است.چرخش‌ها و دگرگونی‌های مهم و بنیادین در اندیشه‌های مذهبی ایلامیان هر چند به طور فریبنده ذهن را به خود درگیر می‌کند ولی با وجود تمام اینها در نگاهی عمیق، کلافی به هم تنیده است با محدودیت‌ها و شرایط و مقتضیات خاص و ویژه.به رغم مطالعات گذشته، این نکته که تعامل و تقابل اندیشه‌های مذهبی و تمدنی با چه ترفندی خط‌مشی همسو و همراه یافتند، معمایی است که نیاز به تبیین و بازپردازی بسیار دارد. این تحقیق نیز با رویکردی بنیادی، مذهب را گهواره‌ای می‌بیند که از دامن آن شالوده‌های تمدن ایلام شکل گرفته و رشد می‌کنند. احیاء این رویکرد سرآغازی دوباره در كاربردی نمودن مواریث فرهنگی تمدن ایلام است.
 
گستره ایلام را می‌توان از شمال تا سرزمین‌های زاگرس مرکزی، از شرق تا جلگه مرودشت در فارس (حتی دورتر از آن)، از جنوب به زمین‌های باتلاقی خلیج فارس و از غرب به سرزمین بابل محدود دانست. تعیین قلمرو ایلامی‌ها، تبیینِ چگونگیِ رشدِ فرهنگیِ آنها را به راحتی ممکن می‌کند.در ادامه این مقاله؛ نخست بحث مربوط به مذهب ایلام تا اندازه‌ای که به اصل مقاله لطمه وارد نکند، آورده شده و سپس عناصری که ستون اصلی تکوین و رشد تمدن ایلام هستند (معماری، پیکره سازی، نقش برجسته و مهر) مد نظر قرار می‌گیرد. بی‌تردید تعمق در تمدن ایلام با بیش از 3000 سال استمرار، کوچه‌های هزار خم بسیار دارد.
 
 
فهرست مطالب
دین سالاری؛ كانون اندیشه و تمدن در ایلام باستان1
چكیده:1
كلید واژه:2
مقدمه:2

نقش مذهب در تکوین و رشد معماری ایلام:8

هفت تپه و چغازنبیل:9

نقش مذهب در شکل‌گیری هنر نقش برجسته صخره‌ای:17

نتیجه گیری:23
شکل 1. زیگورات چغازنبیل (بالا؛ تصویر ایزومتریک و راههای ورودی آن و پایین؛25
شکل 2. نقش برجسته هانی، پادشاه محلی آیاپیر در کول فره ایذه26
شکل 3. نقش برجسته ایلام قدیم و ایلام نو که قسمت عمده27
شکل 4. مادینه پیکرک سفالین ایلامی27
1منابع27
 
 
 
 

دانلود دین سالاری؛ كانون اندیشه و تمدن در ایلام باستان

جمعه 27 شهريور 1394 ساعت: 20:16

 

افزایش پایداری دینامیكی با استفاده از پایدارساز سیستم قدرت و ادوات FACTS

در این مقاله هماهنگی بین PSS و ادوات FACTS در شبکه های قدرت به منظور افزایش پایداری مورد بررسی قرار گرفته است به طوری كه هماهنگی پایدارساز و جبرانگر وار (VAR) استاتیكی به عنوان یك مشكل بهینهسازی با یك تابع هدف مبتنی بر مقادیر ویژه مدل شده است

دانلود افزایش پایداری دینامیكی با استفاده از پایدارساز سیستم قدرت و ادوات FACTS

الگوریتم ژنتیک
پایداری دینامیکی
جبرانگر وار استاتیکی
پایدارساز سیستم قدرت
همکاری در فروش فایل
همکاری در فروش
فروش فایل
fileina
فروشگاه ساز فایل
فروشگاه فایل
خرید مقاله و تحقیق برق
دسته بندی مهندسی برق
فرمت فایل doc
حجم فایل 1215 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 6

افزایش پایداری دینامیكی با استفاده از پایدارساز سیستم قدرت و ادوات FACTS

 
چكیده
در این مقاله هماهنگی بین PSS و ادوات FACTS در شبکه های قدرت به منظور افزایش پایداری مورد بررسی قرار گرفته است. به طوری كه هماهنگی پایدارساز و جبرانگر وار (VAR) استاتیكی به عنوان یك مشكل بهینه-سازی با یك تابع هدف مبتنی بر مقادیر ویژه مدل شده است. بنابراین باید پارامترهای آنها را بصورت بهینه طراحی کرد تا ضمن کاهش اثر متقابل آنها بر یکدیگر میرایی سیستم به نحو قابل ملاحظه ای افزایش یابد. در اینجا، با استفاده از روش هوشمند الگوریتم ژنتیک (GA)، پارامترهای بهینه  PSSو SVC را بدست می آوریم و سپس طرح پیشنهادی را روی سیستم مورد نظر آزمایش می كنیم. نتایج شبیه سازی غیرخطی، حاكی از نیرومندی طرح پیشنهادی است.
 
 
واژه های کلیدی:

الگوریتم ژنتیک

پایداری دینامیکی

جبرانگر وار استاتیکی

پایدارساز سیستم قدرت

 
 
1- مقدمه
پایداری سیستم های قدرت موضوع پیچیده‌ای است از دهه 1960 تاكنون مباحث مربوط به پایداری دینامیكی با توجه به ظهور نوسانهای فرکانس پائین مورد توجه قرار گرفته است. این مشکل مربوط به میرایی ناکافی نوسانهای سیستم است و معمولاً با  بکارگیری پایدارسازهای سیستم قدرت (PSS) جهت کنترل تحریک سیستم های ژنراتور كه اقتصادی ترین روش تقویت پایداری است، میرایی این نوسانات را افزایش داد[1]. با پیشرفت الكترونیك قدرت و ساخت تجهیزات با جریان و ولتاژ بالا، خطوط انتقال جریان مستقیم و عناصر قابل انعطاف جریان متناوب (FACTS) توجیه اقتصادی یافتند. بكارگیری این تجهیزات تأثیرات زیادی بر روی سیستم‌های قدرت داشته‌اند که از جمله تأثیرات مهم آن می‌توان به بهبود پایداری دینامیكی اشاره نمود که در سالهای اخیر مطالعات زیادی در این زمینه انجام گرفته است.
 
در سیستم های قدرت بزرگ، میرایی نوسان های قدرت بین نواحی بهم پیوسته برای عملیات مطمئن سیستم از اهمیت بالایی برخوردار است، اما استفاده تنها از PSS سنتی نمی تواند میرایی مناسبی برای نوسانات بین  ناحیه ای فراهم کند. برای همین منظور می توان از کنترل کننده های میرایی نوسانات قدرت FACTS، جهت فراهم کردن میرایی مناسب مدهای بین  ناحیه ای استفاده کرد.  یکی از این روشها استفاده همزمان از پایدارساز مبتنی بر SVC و PSS است. حال باید توجه داشت که برای دستیابی به میرایی بهینه با وجود SVC و PSS، طراحی پارامترهای آنها با دقت و روش مناسب انجام گیرد.
 
 
 
فهرست مطالب
افزایش پایداری دینامیكی با استفاده از پایدارساز سیستم قدرت و ادوات FACTS1
چكیده2
واژههای کلیدی:2
1- مقدمه2
2- سیستم مورد مطالعه3
شكل (1): سیستم تك ماشین به شین بینهایت3
شكل (2): سیستم تحریک نوع IEEE Type-ST1 با PSS3
شكل (3): كنترل كننده پیش فاز-پس فاز با SVC4
شکل (4).  بلوک دیاگرام مدل سسیتم قدرت خطی شده4
4- الگوریتم ژنتیك4
5-نتایج شبیه سازی5
شكل (5): نتایج شبیه سازی غیرخطی6
6-نتیجه گیری6
7-مراجع6
 
 
 

دانلود افزایش پایداری دینامیكی با استفاده از پایدارساز سیستم قدرت و ادوات FACTS

جمعه 27 شهريور 1394 ساعت: 20:11

 

راه اندازی موتورهای dc و پله ای توسط avr به همراه درایورهای هریک

در این مقاله شما نحوه را اندازی موتورهای DC و پله ای توسط میکرو کنترلر AVR و همچنین نحوه اتصال موتورها به درایورهای مربوطه را فرا حواهید گرفت

دانلود راه اندازی موتورهای dc و پله ای توسط avr به همراه درایورهای هریک

راه اندازی موتورهای dc و پله ای
avr
درایور
موتورهای dc
موتورهای پله ای
دسته بندی برق، الکترونیک، مخابرات
فرمت فایل pdf
حجم فایل 551 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 25

راه اندازی موتورهای dc و پله ای توسط avr به همراه درایورهای هریک

 
مقدمه
موتور های DC دارای مدارات درایو گوناگون و الگوریتم های مختلفی برای کنترل می باشند و هدف از این قسمت نشان دادن چگونگی استفاده از این درایورها برای کنترل موتور DC از طریق میکرو کنترلر می باشد .از مزایای موتورهای DC نسبت به سایر موتورها می توان به ارزان بودن و ساده بودن مدارات راه انداز آنها اشاره کرد . موتورهای DC دو ویزگی بسیار مهم دارند که با استفاده از این دو ویزگی می توان سرعت موتور و همچنین جهت چرخش موتور را کنترل نمود .
 
1- سرعت موتور بوسیله ولتاز اعمالی به دو سر آن تامین می شود .
2- گشتاور موتور بوسیله جریانی که از باطری می کشد تعیین می شود .
 
از موتورهای پله ای می توان برای جابجایی ، حرکت ، تعیین موقعیت ، و بسیاری از کارهای دیگر که در آنها کنترل دفیق موقعیت یک محور ، اهرم و . . . مورد نیاز باشد استفاده کرد . موتور پله ای وسیله پر مصرفی است که پالس های الکتریکی را به مکانیکی تبدیل می کند و در بسیاری از وسایل از جمله دیسک ها ، چاپگرهای ماتریسی و رباتیک کاربرد دارد . نحوه عملکرد یک موتور پله ای تفاوت زیادی با موتور DC ندارد و تنها تفوت این دو موتور در نحوه حرکت محور است .
 
در این مقاله شما نحوه را اندازی موتورهای DC و پله ای توسط میکرو کنترلر AVR و همچنین نحوه اتصال موتورها به درایورهای مربوطه را فرا حواهید گرفت .
 
 
کلمات کلیدی:

AVR

L293

L298 

ULN2003

ULN2002

موتور

موتور dc

درایور

 
 
 
 
فهرست مطالب

کنترل جهت موتورهای DC

بررسی IC های درایو موتور DC

کنترل سرعت در موتورهای DC

تولید پالس PWM از طریق میکروکنترلر

موتورهای پله ای

راه اندازی موتور به صورت نیم پله

مدارهای درایو موتورهای پله ای

 

دانلود راه اندازی موتورهای dc و پله ای توسط avr به همراه درایورهای هریک

جمعه 27 شهريور 1394 ساعت: 20:10
يک زخم کوچک، دختر 2ساله را به گورستان فرستاد

ايران نوشت:

عليرضا و فاطمه 10 سال پيش با هم ازدواج کردند، مرد جوان دست همسر خود را گرفت و براي زندگي مشترک از تهران به مشهد آورد.

عليرضا با کار و تلاش شبانه روزي سعي ميکرد همسرش را به خوشبختي برساند. تولد دخترشان هانيه به زندگي آنها شيريني خاصي بخشيد.  شش سال بعد  دومين بچهشان به دنيا آمد. اسمش را «هستي» گذاشتند. دختر کوچولو  و خواهرش با شيرين کاريهايشان به کاشانه پر از مهر و محبت زوج جوان  شادي و نشاط ميدادند.
آنها روزهاي شيرين زندگي شان را سپري ميکردند اما افسوس که شبح مرگ روي ديوار خانه عليرضا سايه انداخت و مصيبتي سوزناک به بار آمد.
فاطمه روز چهارشنبه 13 خردادماه هنگام شست وشوي کودک خود زخمي  کوچک روي ساق پاي چپ او ديد.  با برداشته شدن لايه خشک شده روي زخم، چرک و عفونت سر باز کرد. او  با نگراني موضوع را به شوهرش اطلاع داد. زوج جوان دخترشان را به درمانگاه نزديک خانه خود واقع در شهرک مهرگان مشهد رساندند. پزشک اين مرکز درماني يک پماد براي زخم تجويز کرد و گفت اگر پس از چند روز وضعيت زخم بهتر نشد بايد دوباره او را نزد پزشک ببرند.با مصرف پماد، زخم به ظاهر خوب شد اما اطراف آن متورم و قرمز شده بود. بعد از گذشت دو شبانهروز، ناگهان دختر کوچولو دچار تب شديدي شد. عليرضا و فاطمه دختر 2 ساله خود را به بيمارستان امام رضا(ع) رساندند.
دختر کوچولو تا روز پنجشنبه هفته بعد در بيمارستان بستري بود. پزشک معالج دستور ترخيص کودک را صادر کرد. حال هستي کوچولو خوب بود ولي پس از گذشت 48 ساعت دچار تب شديد شد.
فاطمه از برادر شوهرش که طبقه دوم خانه آنها زندگي ميکند، کمک خواست.
آنها پيکر دخترک را در آغوش گرفته و او را به درمانگاه غدير مشهد رساندند. با معاينات ابتدايي اعلام شد کودک بايد هر چه سريع تر به بيمارستان شهيد هاشمي نژاد مشهد انتقال يابد.پدر 32 ساله هستي کوچولو با صدايي بغض گرفته بگفت: متأسفانه  با وجود دستور پزشک براي اعزام سريع کودک از درمانگاه غدير به بيمارستان، حدود 20 دقيقه زمان را از دست داديم. لحظه اي که پاره تنم را به بيمارستان رسانديم با انجام معاينات پزشکي اعلام شد استفراغ راه تنفسي او را مسدود کرده و جان خود را از دست داده است.
ما کمرمان شکست، رخت ماتم و اندوه به تن کرديم و جسد بچه مان را پس از تشريفات قانوني به آغوش خاک سپرديم.وضعيت روحي فاطمه خيلي  خراب است. ميخواهم او و دخترم هانيه را مدتي به خانه پدر زنم در کرج بفرستم، اگر دختر کوچولويم زودتراز درمانگاه به بيمارستان ميرسيد شايد الان عروسکش را به آغوش داشت و برايمان شيرين زباني ميکرد.

پنجشنبه 26 شهريور 1394 ساعت: 15:51

 

به گزارش سرويس حوادث جام نيوز، رييس پليس راه استان همدان گفت: بر اثر واژگوني يک دستگاه تريلر حامل 24 تن آسفالت بر روي سواري پژو، يک زوج سالمند جان باختند.
سرهنگ مهدي شاکري روز شنبه افزود: اين حادثه عصر امروز شنبه در مسير گل تپه - کبودرآهنگ رخ داد.
وي اضافه کرد: طبق بررسيهاي صورت گرفته راننده خودرو پژو اقدام به سبقت از تريلي کرده سپس به علت اينکه با خودرو مقابل رخ به رخ برخورد نکند با شتاب وارد لاين خود مي شود.
رييس پليس راه همدان بيان کرد: اين اقدام راننده سواري منجر به خروج خودروي پژو و تريلر از مسير اصلي شده و هر دو در حاشيه جاده واژگون مي شوند.
سرهنگ شاکري اضافه کرد: در اين سانحه دلخراش تريلر حامل آسفالت بر روي خودرو سواري پژو واژگون شد و راننده 68 ساله به همراه زن 55 ساله جان باختند.
وي افزود: طبق نظر کارشناسان سوانح علت بروز اين سانحه رعايت نکردن فاصله عرضي بعد از سبقت از خودرو تريلر بوده است.

طبق آخرين آمار فوت ناشي از سوانح برون شهري در سالجاري سه درصد کاهش يافته است و 81 نفر امسال تاکنون در سوانح جاده اي جان باختند.

سه شنبه 24 شهريور 1394 ساعت: 15:50

 

اندیشه های جرم شناختی در اسلام با تأکید بر فقه شیعه

مهم ترین یافته این مطالعه، یادآوری این نکته است که در منابع شرعی، از جمله قرآن کریم، روایات و سیره معصومین و عقاید اندیشمندان و مفسران اسلامی و حقوقی، دستورات اساسی در موضوع جرم شناسی و پیشگیری از وقوع جرم در تمامی زمینه‌های اجتماعی، فردی و اخلاقی وجود دارد

دانلود اندیشه های جرم شناختی در اسلام با تأکید بر فقه شیعه

جرم
مجرم
جرم شناختی
اندیشه های دینی
اندیشه های عرفی
عوامل وقوع جرم
کارکرد و جایگاه دین در اندیشه های جرم شناسی
سیستم همکاری در فروش فایل
همکاری در فروش فایل
فروش فایل
fileina
فروشگاه فایل
خرید مقاله و تحقیق حقوق
دسته بندی فقه،حقوق،الهیات
فرمت فایل doc
حجم فایل 81 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 54

اندیشه های جرم شناختی در اسلام با تأکید بر فقه شیعه

(بصورت جامع و کامل)
 
چکیده
یكی از مسائلی كه همواره بشر و زندگی اجتماعی او را در طول قرون متمادی نشانه گرفته، بزهكاری و جرم است. در نیمه دوم قرن نوزدهم میلادی، با ظهور دانش جدید جرم شناسی، مسأله جرم و مجرم از زاویه دیگری مشاهده می‌گردد. از دیدگاه اسلام، اصولاً هدف بعثت انبیا و نزول کتابهای آسمانی، چیزی جز هدایت و تربیت انسان نیست. بنای تربیت، هرچند که علمی باشد، تا زمانی که متکی بر ایمان الهی و اعتقادات دینی نباشد، موجب پدید آمدن دشواریها و مشکلاتی خواهد شد.
 
هدف مقاله حاضر، مطالعه و تبیین موضوع اندیشههای جرمشناختی اسلام، با توجه به ضرورت تأکید بر مفاهیم اسلامی و بهره‌گیری از علوم ناب دینی، تحوّلات فوق العاده سیاسی و اجتماعی در جهان، ورود فقه اسلامی به صحنه اجرایی و قانونگذاری بسیاری ازکشورهای اسلامی از جمله ایران و ضرورت استفاده از اندیشه‌ها و دستاوردهای علمی و تحقیقاتی دانشمندان سایر ملل و ادیان است. همچنین دستیابی به الگو یا طرحی نو منطبق با موازین اسلامی در زمینه جرم شناسی و روش هایی که دین مبین اسلام در جهت صیانت جامعه و اصلاح بزهکاران ارائه کرده، از دیگر اهداف این تحقیق است. 
 
پژوهش حاضر در چهارچوب روش توصیفی و با رویکرد استقرایی وتحلیل محتوای منابع موجود ، انجام گرفته است. مهم ترین یافته این مطالعه، یادآوری این نکته است که در منابع شرعی، از جمله قرآن کریم، روایات و سیره معصومین و عقاید اندیشمندان و مفسران اسلامی و حقوقی، دستورات اساسی در موضوع جرم شناسی و پیشگیری از وقوع جرم در تمامی زمینه‌های اجتماعی، فردی و اخلاقی وجود دارد؛ به طوری که در پاره‌ای از مباحث، جرم شناسی دینی با دید جامعتر و کاملتری به بررسی این موضوع پرداخته است و آرای مطرح شده در منابع دینی و اسلامی، گره‌گشای بسیاری از مسائل کنونی جامعه ما خواهد بود.
 
 
واژگان کلیدی:

جرم

مجرم

جرم شناختی

اندیشه های دینی

اندیشه های عرفی

 
 
مقدمه 
از آن‌جا که یکی از نگرانی‌های مهم جامعه، افزایش جرایم و تبهکاری‌ها و به خطر افتادن امنیت و آسایش مردم است و از سوی دیگر با عنایت به نارسایی قوانین و مقررات جزایی در پیشگیری از وقوع جرم و اصلاح و تربیت مجرمین، به رغم شدّت و حدّت مجازات‌ها، آثار عملی محسوسی به دست نیامده است، تبیین جایگاه اندیشه های جرم شناسی در راستای کشف عوامل ارتکاب جرایم و تقابل رویکرد کنشی با این پدیده و جلب نظر علما و دانشمندان و دست‌اندرکاران حیطه تقنین، قضاء، فرهنگ، رسانه و سایر نهادهای مؤثر و ذیربط به این علم پویا، ضرورتی است که هر صاحب نظری با اندکی تأمل بدان پی خواهد برد.
 
بنابراین، بررسی اندیشه‌های جرم شناختی از نظرگاه اسلام، علاوه بر افزودن به دانش حقوقی و قضایی جامعه، سبب اصلاح بعضی نگرش ها نسبت به احکام زنده و مترقی این مکتب انسان‌ساز خواهد شد و از حیث ابعاد کاربردی آن، می‌تواند در تمهید مقدمات و امکانات لازم برای یک برنامه‌ریزی مدوّن و منسجم در دستگاه‌های تقنینی، قضایی و انتظامی، تأثیرگذار باشد. هم چنین، مؤسسات فرهنگی وعلمی کشور از قبیل دانشگاه‌ها وحوزه‌های علمیه می‌توانند با توجه به طرح دیدگاه‌های جرم شناسی در حقوق غربی و پژوهش در اندیشه‌های جرم شناسی اسلامی، راهکارهایی را که دین مبین اسلام جهت پیشگیری و صیانت جامعه ازجرم و اصلاح بزهکاران تجویز كرده است، استخراج و ارایه كنند.
 
 
 
 
فهرست مطالب
اندیشه های جرم شناختی در اسلام با تأکید بر فقه شیعه (امامیه)1
چکیده2
واژگان کلیدی:4

مفاهیم جرم6

اندیشه های جرم شناختی11

کارکرد و جایگاه دین در اندیشه های جرم شناسی17

4 - اندیشه های جرم شناختی اسلام19

1 - 4 - عوامل وقوع جرم20

2- 4 - زمینه های وقوع جرم22

3- 4- عوامل مستعد کننده وقوع جرم26

1 – 3 – 4 - نفس امّاره27
2 – 3 – 4 - خشم27
3 – 3 – 4 - هوا و هوس28
4 – 3 – 4 - حرص و آز28
5 – 3 - 4- حُبّ مال29
6 – 3 - 4- طغیان گری29
7 –3– 4 - کُفران نعمت30
8–3– 4- بُخل و فَخر فروشی:30

5- اسلام و اصل پیشگیری از وقوع جرایم33

6- وجوه اشتراک اندیشههای جرم شناختی عرفی و دینی37
7- وجوه افتراق اندیشههای جرم شناختی عرفی و دینی41
نتیجه گیری و پیشنهادات46
منابع و مآخذ :51
 
 
 
 

دانلود اندیشه های جرم شناختی در اسلام با تأکید بر فقه شیعه

چهارشنبه 18 شهريور 1394 ساعت: 10:7

 

بررسی عوامل اجتماعی، اقتصادی مؤثر بر گرایش به اعتیاد به مواد مخدر

اعتیاد به مواد مخدر و گرایش به آن به عنوان یکی از جدی ترین مسائل اجتماعی ایران، وجوه مختلف جامعه شناسی، روان شناسی، حقوقی، سیاسی و دارد

دانلود بررسی عوامل اجتماعی، اقتصادی مؤثر بر گرایش به اعتیاد به مواد مخدر

رانندگان
گروه دوستان
کنترل اجتماعی
گرایش به مواد مخدر
احساس محرومیت نسبی
بررسی عوامل اجتماعی، اقتصادی مؤثر بر گرایش به اعتیاد به مواد مخدر
سیستم همکاری در فروش فایل
همکاری در فروش فایل
فروش فایل
fileina
فروشگاه ساز فایل
فروشگاه فایل
خرید مقاله و تحقیق علوم اجتماعی
دسته بندی علوم اجتماعی
فرمت فایل doc
حجم فایل 67 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 31

بررسی عوامل اجتماعی، اقتصادی مؤثر بر گرایش به اعتیاد به مواد مخدر

مورد مطالعه: رانندگان بخش حمل و نقل برون شهری بار و مسافر استان لرستان
 
 
چکیده:
رانندگان یکی از کنشگران اجتماعی در جامعه محسوب میگردند که همانند سایر قشرها و طبقات اجتماعی در معرض بسیاری از پدیدهها و مسائل اجتماعی قرار دارند. هدف از این پژوهش بررسی عوامل اجتماعی اقتصادی مؤثر برگرایش رانندگان بار و مسافر برون شهری استان لرستان به مواد مخدر میباشد. این پژوهش با استفاده از روش تحقیق پیمایشی و روش نمونهگیری به تعداد 407 نفر حجم نمونه انجام گردید. نتایج این تحقیق نشان داد که بین متغیرهای گروه دوستان، کنترل اجتماعی و احساس محرومیت نسبی و سطح درآمد و شهر محل سکونت رانندگان با گرایش به میزان اعتیاد به مواد مخدر رابطة معناداری وجود دارد (05/0>P).  
 
 
کلید واژه‌ها:

رانندگان

گروه دوستان

کنترل اجتماعی

گرایش به مواد مخدر

احساس محرومیت نسبی

 
 
مقدمه
در روان شناسی اجتماعی، گرایش به دو نوع تقسیم شده است: گرایش های شناختی و گرایش های غیرشناختی یا عاطفی. اولی با متغیرهای فکری نظیر هوش، تفکر واگرا و درک کلامی و دومی با متغیرهای شخصیتی از قبیل نگرش ها، ترجیح ها، علایق و نیازها سروکار دارد؛ هرچند این دو عامل با همدیگر بی ارتباط نیستند. گرایش حالت درونی است که در آن احتمال وقوع رفتارهایی خاص بالاست، یا به آسانی آموخته می شود. گرایش به مواد مخدر یکی از مقوله های مهم در مباحث مربوط به اعتیاد است (ستاری و دیگران، 1383: 264). 
 
اعتیاد به مواد مخدر و گرایش به آن به عنوان یکی از جدی ترین مسائل اجتماعی ایران، وجوه مختلف جامعه شناسی، روان شناسی، حقوقی، سیاسی و... دارد. به اعتقاد تحلیل گران اجتماعی، اعتیاد، به  عنوان یکی از مسائل پیچیده اجتماعی درعصر حاضر است که زمینه ساز بروز بسیاری از آسیب ها و انحرافات اجتماعی می باشد. به عبارت دیگر رابطه اعتیاد با مسائل اجتماعی ارتباطی دو جانبه است؛ از یک  سو اعتیاد، جامعه را به رکود و انحطاط می کشاند و از سوی دیگر پدیده ای است که ریشه در مسائل اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی جامعه دارد. اعتیاد گرایش فرد را به اصول اخلاقی و معنوی و ارزش های اجتماعی کاهش می دهد به  طوری که آسیب شناسان اجتماعی، اعتیاد را به مثابه «جنگ شیمیایی خانگی» و «جنگ بدون مرز» می دانند(علی هاشمی، 17: 1383). 
 
 
فهرست مطالب
بررسی عوامل اجتماعی، اقتصادی مؤثر بر گرایش به اعتیاد به مواد مخدر1
چکیده:2
کلید واژه‌ها:2
مقدمه3
اهمیت و ضرورت تحقیق7
هدف کلی9
مورد مطالعه: رانندگان بخش حمل و نقل برون شهری باری و مسافر استان لرستان در سال 1392.9
هدف جزیی9
سؤالات تحقیق9
ادبیات تجربی پژوهش10
منابع خارجی10
مبانی نظری12
تئوری محرومیت نسبی12
نظریه پیوند افتراقی13
نظریه کنترل اجتماعی هیرشی14
فرضیات پژوهش15
روششناسی پژوهش16
اعتبار روایی17
جامعه آماری17
تعاریف نظری و عملی متغیرها18
جدول شماره 1: تعاریف نظری و عملیاتی متغیرهای تحقیق19
تجزیه و تحلیل دادهها20
جدول شماره 2: نتایج فرضیات اصلی تحقیق23
جدول شماره 3: یافته های تحقیق24
جدول شماره 5: ضرایب همبستگی چند گانهی متغیرهای مستقل باگرایش به مواد مخدر با روش ورود مکرر25
پیشنهادات پژوهشی28
منابع28
 
 
 

دانلود بررسی عوامل اجتماعی، اقتصادی مؤثر بر گرایش به اعتیاد به مواد مخدر

چهارشنبه 18 شهريور 1394 ساعت: 10:6

 

پروزه کارشناسی الکترونیک با عنوان طراحی و ساخت نوسان ساز متغیر با ولتاژ فرکانس بالا

قابلیت تغییر فرکانس نوسان خروج با توجه به تغییر ولتاژ ورودی مدار است همین ویژگ VCO است که آن را به یک مدواتور FM بی دردسر مبدل ساخته است

دانلود پایان نامه کارشناسی الکترونیک با عنوان طراحی و ساخت نوسان ساز متغیر با ولتاژ فرکانس بالا

ولتاژ فرکانس بالا
نوسان ساز متغیر
طراحی و ساخت نوسان ساز متغیر
خرید پایان نامه کارشناسی الکترونیک با عنوان طراحی و ساخت نوسان ساز متغیر با ولتاژ فرکانس بالا
فروش پایان نامه کارشناسی الکترونیک
سیستم همکاری در فروش فایل
همکاری در فروش فایل
فروش فایل
fileina
فروشگاه ساز فایل
فروشگاه فایل
دسته بندی برق، الکترونیک، مخابرات
فرمت فایل pdf
حجم فایل 6144 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 38

پایان نامه کارشناسی الکترونیک با عنوان طراحی و ساخت نوسان ساز متغیر با ولتاژ فرکانس بالا

High Frequency Voltage Controlled Oscillator

 
 
مقدمه
میدانیم مشخصه بارز یک نوسان کنند داشتن داشتن ولتاژ ورودی ثابت DC و ولت از خروج نوسانیست حال VCO ها علاوه بر داشتن خصوصیات یک نوسان کننده مشخصه ویژه دیگری نیز دارند که آنها را برای کاربرد های گوناگون بسیار ارزشمند مسازد و آن : قابلیت تغییر فرکانس نوسان خروج با توجه به تغییر ولتاژ ورودی مدار است . همین ویژگ VCO است که آن را به یک مدواتور FM بی دردسر مبدل ساخته است. به این ترتیب که تنها کافیست موج پیام را به عنوان ورودی به یک مدار VCO دهیم تا در خروج موج مدوله شده FM را داشته باشیم. تولد موج یک از کاربرده ای VCO است.
 
 
کلمات کلیدی:

ولتاژ فرکانس بالا

نوسان ساز متغیر

طراحی و ساخت نوسان ساز متغیر

 
 
فهرست مطالب
مقدمه....................................................... ۱
اصول کارکرد............................................. ۲
دو نکته در رابطه با منابع جریان........................ ۴
طراحی اشمیت تریگر.................................... ۵
نکات طراحی مدار اشمیت تریگر....................... ۹
طراحی طبقه تقسیم ولتاژ............................... ۲۲
طراحی منابع جریان مدار سوییچ...................... ۲۲
جمع بندی................................................. ۲۵
شبیه سازی کامپیوتری.................................. ۲۶
نتایج عملی ............................................... ۳۱
فهرست منابع ............................................ ۳۶
۳۳.............................................Datasheet
 
فهرست شکل ها
۲.................................................. شکل ۱
۳.................................................. شکل ۲
۶.................................................. شکل ۳
۱۲.................................................. شکل ۴
۱۳.................................................. شکل ۵
۱۴.................................................. شکل ۶
۱۳.................................................. شکل ۳
۲۲.................................................. شکل ۸
۲۱.................................................. شکل ۹
۲۲................................................ شکل ۱۲
۲۳................................................. شکل ۱۱
۲۸................................................. شکل ۱۲
۲۸................................................. شکل ۱۳
۲۹................................................. شکل ۱۴
۳۲................................................. شکل ۱۵
۳۱................................................. شکل ۱۶
۳۲................................................. شکل ۱۳
۳۳.................................................. شکل ۱۸
۳۴................................................. شکل ۱۹
۳۵................................................. شکل ۲۲
فهرست جدول ها
عنوان .................................................صفحه
۱۶................................................... جدول ۱

دانلود پایان نامه کارشناسی الکترونیک با عنوان طراحی و ساخت نوسان ساز متغیر با ولتاژ فرکانس بالا

دوشنبه 16 شهريور 1394 ساعت: 13:10

 

ﺷﺒﻴﻪ ﺳﺎﺯﻱ ﻭ ﭘﻴﺎﺩﻩ ﺳﺎﺯﻱ ﻧﺮﻡ ﺍﻓﺰﺍﺭﻱ ﺩﻱ ﻣﺪﻭﻻﺳﻴﻮﻥ ﺁﻧﺎﻟﻮﮒ ﻭ ﺩﻳﺠﻴﺘﺎﻝ ﺑﺎﻳﻨﺮﻱ ﻫﺎﻱ ( ﺩﻣﺪﻭﻻﺗﻮﺭ ﺭﺍﺩﻳﻮ ﻧﺮﻡ ﺍﻓﺰﺍﺭﻱ )

هدف این پروژه پیاده سازی نرم افزاری روشهای دی مدولاسیون در یك رادیوی نرم IF آنالوگ به فركانس IF به RF با یك طبقه مبدل RF افزاری می باشد در این رادیو ، سیگنال دیجیتال، از سیگنال نمونه برداری كرده، آن IF به RF اول منتقل شده است

دانلود ﺷﺒﻴﻪ ﺳﺎﺯﻱ ﻭ ﭘﻴﺎﺩﻩ ﺳﺎﺯﻱ ﻧﺮﻡ ﺍﻓﺰﺍﺭﻱ ﺩﻱ ﻣﺪﻭﻻﺳﻴﻮﻥ ﺁﻧﺎﻟﻮﮒ ﻭ ﺩﻳﺠﻴﺘﺎﻝ ﺑﺎﻳﻨﺮﻱ ﻫﺎﻱ ( ﺩﻣﺪﻭﻻﺗﻮﺭ ﺭﺍﺩﻳﻮ ﻧﺮﻡ ﺍﻓﺰﺍﺭﻱ )

ﺷﺒﻴﻪ ﺳﺎﺯﻱ ﻭ ﭘﻴﺎﺩﻩ ﺳﺎﺯﻱ ﻧﺮﻡ ﺍﻓﺰﺍﺭﻱ ﺩﻱ ﻣﺪﻭﻻﺳﻴﻮﻥ ﺁﻧﺎﻟﻮﮒ ﻭ ﺩﻳﺠﻴﺘﺎل
FPGA
ﺁﻧﺎﻟﻮﮒ
ﺩﻳﺠﻴﺘﺎﻝ
ﭘﺮﻭﺳﺴﻮﺭ
ﻣﺪﻭﻻﺳﻴﻮﻥ
ﻃﻴﻒ ﻓﺮﻛﺎﻧﺴﻲ
ﭘﺮﺩﺍﺯﺵ ﺩﻳﺠﻴﺘﺎﻝ
ﺩﻱ ﻣﺪﻭﻻ ﺳـﻴﻮن
ﺭﺍﺩﻳـﻮﻱ ﻧـﺮﻡ ﺍﻓـﺰﺍﺭﻱ
مؤلفه همفاز و مؤلفه عمود
خرید پایان نامه کارشناسی مهندسی برق
دسته بندی برق، الکترونیک، مخابرات
فرمت فایل pdf
حجم فایل 3186 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 125

پایان نامه کارشناسی مهندسی برق با عنوان

ﺷﺒﻴﻪ ﺳﺎﺯﻱ ﻭ ﭘﻴﺎﺩﻩ ﺳﺎﺯﻱ ﻧﺮﻡ ﺍﻓﺰﺍﺭﻱ ﺩﻱ ﻣﺪﻭﻻﺳﻴﻮﻥ ﺁﻧﺎﻟﻮﮒ ﻭ ﺩﻳﺠﻴﺘﺎﻝ ﺑﺎﻳﻨﺮﻱ ﻫﺎﻱ ( ﺩﻣﺪﻭﻻﺗﻮﺭ ﺭﺍﺩﻳﻮ ﻧﺮﻡ ﺍﻓﺰﺍﺭﻱ )

 
چکیده:
ﻣﺪﺕ ﺯﻳﺎﺩﻱ ﺍﺯ ﺑﻜﺎﺭﮔﻴﺮﻱ ﺭﻭﺷﻬﺎﻱ ﺩﻳﺠﻴﺘﺎﻝ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﭘﺮﺩﺍﺯﺵ ﺻـﻮﺕ، ﺗﺼـﻮﻳﺮ، ﺩﺳﺘﺮﺳـﻲ ﺑـﻪﺳﻴﺴﺘﻤﻬﺎﻱ ﺑﺎ ﺗﻘﺴﻴﻢ ﺯﻣﺎﻧﻲ، ﺳﻴﮕﻨﺎﻝ ﮊﻧﺮﺍﺗﻮﺭﻫﺎﻱ ﺩﻳﺠﻴﺘﺎﻝ ﻭ ... ﺩﺭ ﻣﺴـﺎﺋﻞ ﻣﺨﺘﻠـﻒ ﺍﻟﻜﺘﺮﻭﻧﻴـﻚ ﻭﻣﺨﺎﺑﺮﺍﺕ ﻧﻤﻲ ﮔﺬﺭﺩ .ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺍﺯ ﺭﻭﺷﻬﺎﻱ ﺩﻳﺠﻴﺘﺎﻝ،ﺍﻣﻜﺎﻥ ﺑﻜﺎﺭ ﺑﺮﺩﻥ ﻧﺮﻡ ﺍﻓﺰﺍﺭ ﺭﺍ ﻣﻬﻴـﺎ  ﻣـﻲ   ﻛﻨـﺪ  . ﺍﺯ ﻃﺮﻓﻲ،ﻧﺮﻡ ﺍﻓﺰﺍﺭ، ﭘﻴﺎﺩﻩ ﺳﺎﺯﻱ ﺳﻴﺴﺘﻤﻬﺎﻱ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﭘﺬﻳﺮ ﺭﺍ ﺑﺴﻴﺎﺭ ﺁﺳﺎﻧﺘﺮ ﻣﻲ  ﺳﺎﺯﺩ .ﺑﻨﺎﺑﺮﺍﻳﻦ ﻃﺮﺍﺣـﻲ ﻭ ﭘﻴﺎﺩﻩ ﺳﺎﺯﻱ   ﺳﻴﺴﺘﻤ ﻬﺎﻱ ﺩﻳﺠﻴﺘﺎﻝ ﻭ ﺑﻜﺎﺭ ﺑﺮﺩﻥ ﻧﺮﻡ ﺍﻓﺰﺍﺭ،ﺑﺎﻋﺚﺁﺳﺎﻧﺘﺮ ﺷﺪﻥ ﻃﺮﺍﺣﻲ ﻭ ﺑﻴﺸﺘﺮ ﺷﺪﻥ ﺣﻮﺯﻩ ﻣﺎﻧﻮﺭ ﺩﺭ ﻛﺎﺭ ﺳﻴﺴﺘﻢ ﻫﺎ ﻣﻲ ﺷﻮﺩ .
 
از عمر ایده بكارگیری نرم افزار در فرستنده ها و گیرنده های مخابراتی بیشتر از چند دهه نمی گذرد . این ایده با به وجود آمدن رادیوهای نرم افزاری جامه عمل پوشید . بن ا بر این ا یده ،یا انتقال سیگنال به باند پایه از ،(IF) عملیات مدولا سیون سیگنال ، فرستادن آن به باند میانی باند میانی و دی مدولاسیون، به صورت مدارات دیجیتالِ قابل برنامه ریزی، پیاده سازی می شود.
 
هدف این پروژه پیاده سازی نرم افزاری روشهای دی مدولاسیون در یك رادیوی نرم IF آنالوگ به فركانس IF به RF با یك طبقه مبدل RF افزاری می باشد. در این رادیو ، سیگنال دیجیتال، از سیگنال نمونه برداری كرده، آن IF به RF اول منتقل شده است . سپس طبقه مبدل را به باند پایه منتقل می كند. این طبقه ، خروجی خود را به صورت مؤلفه های متعامد به طبقه بعد می دهد. بعد از این بخش ، عملیات دی مدولاسیون مبتنی بر پردازش دیجیتال ، با كمك دو مؤلفه متعامد، انجام می گیرد. حاصل این عملیات، برای استفاده، به كمك ی ك مبدل دی جیتال به آنالوگ، به سیگنال آنالوگ تبدیل می شود.
 
 
کلمات کلیدی:

FPGA

ﺁﻧﺎﻟﻮﮒ

ﺩﻳﺠﻴﺘﺎﻝ

ﭘﺮﻭﺳﺴﻮﺭ

ﻣﺪﻭﻻﺳﻴﻮﻥ

ﻃﻴﻒ ﻓﺮﻛﺎﻧﺴﻲ

ﭘﺮﺩﺍﺯﺵ ﺩﻳﺠﻴﺘﺎﻝ

ﺩﻱ  ﻣﺪﻭﻻ ﺳـﻴﻮن

ﺭﺍﺩﻳـﻮﻱ ﻧـﺮﻡ ﺍﻓـﺰﺍﺭﻱ

مؤلفه همفاز و مؤلفه عمود

 
 
مقدمه
مدت زیادی از ب ه كارگیری روشهای دیجیتال مانند پردازش صوت ، تصویر، دسترسی به سیستمهای با تقسیم زمانی ، سیگنال ژنراتورهای دیجیتال و ... در مسائل مختلف الكترونیك و مخابرات نمی گذرد. به كارگیری روشهای دیجیتال امكان پیاده سازی الگوریتمهای آشكارسازی و یا تصحیح خ طای انتقال اطلاعات در مقصد و همچنین بهبود كیفیت نسبی را مهیا می سازد . در مقابل این مزایا، سیستم های دیجیتال، نیاز به پهنای باند بیشتر و مبدل های آنالوگ به دیجیتال با نرخ نمونه برداری بالا و همچنین در نظر گرفتن نویز چندی كردن ١ دارند.
 
یكی از مزایای است فاده از روشهای دیجیتال، امكان به كار بردن نرم افزار در یك سیستم دیجیتال است . از طرفی ، نرم افزار ، پیاده سازی سیستمهای برنامه پذیر را بسیار آسان تر می سازد .بنابراین، طراحی و پیاده سازی دیجیتالِ سیستم و به كار بردن نرم افزار ، باعث آسانتر شدن طراحی و بیشتر شدن حوزه مانور در كار سیستم ها می شود؛ به عنوان مثال در سیستم مخابرات دیجیتال، صوت، تصویر و داده را می توان به كمك یك كانال ارتباطی یكسان ، ارسال كرد . در حالیكه در سیستم آنالوگ، برای ارسال انواع اطلاعات ، به طراحی ه ای مجزا برای فرستنده و گیرنده احتیاج است.
 
 
 
 
فهرست
فهرست . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1
-1 مقدمه . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 5
 

-2 شبیه سازی سیگنال ورودی به دی مدولاتور . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 9

-2-1 روش های مدولاسیون آنالوگ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 9
-2-1-1 روش مدولاسیون دامنه . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 9
9 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . AM -2-1-1-1 مدولاسیون
-2-1-1-2 روش مدولاسیون دامنه با حذف باند كناری . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 14
-2-1-1-2-1 روش فیلتر كردن . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 16
-2-1-1-2-2 روش ویور . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 18
-2-1-2 روش مدولاسیون فركانس . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 21
-2-1-3 روش مدولاسیون فاز . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 23
-2-2 روش های مدولاسیون دیجیتال . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 27
-2-2-1 روش مدولاسیون دیجیتال دامنه . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 29
-2-2-2 روش مدولاسیون دیجیتال فركانس . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 32
-2-2-3 روش مدولاسیون دیجیتال فاز . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 35
-2-2-3-1 مدولاسیون فاز پاسخ كامل . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 39
-2-2-3-2 مدولاسیون فاز پاسخ جزئی . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 40
 

44 . . . . . . . . . . . . . . AGC -3 شبیه سازی دی مدولاسیون های نرم افزاری و كنترل

-3-1 دی مدولاسیون های آنالوگ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 44
2
-3-1-1 روش دی مدولاسیون دامنه . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 44
44 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . AM -3-1-1-1 دی مدولاسیون
-3-1-1-2 روش مدولاسیون دامنه با حذف باند كناری . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 51
-3-1-2 روش دی مدولاسیون فركانس . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 52
-3-1-2-1 روش مشتق آرك تانژانت . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 52
-3-1-2-2 روش تخمین درجه اول مشتق و هم ارز آرك تانژانت . . . . . . . . . . . . . . . . . 55
-3-1-3 آشكارسازی مدولاسیون فاز . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 58
-3-1-3-1 روش آرك تانژانت . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 58
-3-1-3-2 روش تخمین درجه اول مشتق و هم ارز آرك تانژانت . . . . . . . . . . . . . . . . . 60
-3-2 دی مدولاسیون های دیجیتال . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 60
-3-2-1 روش دی مدولاسیون دیجیتال دامنه . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 60
-3-2-2 روش دی مدولاسیون دیجیتال فركانس . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 63
-3-2-3 روش مدولاسیون دیجیتال فاز . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 64
65 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Trellis فاز، نمودار Trellis -3-2-3-1 درخت فاز، نمودار
-3-2-3-2 دی مدولاسیون همزمان بهینه به روش انتخاب شبیه ترین رشته بیت . . . . . . . 66
-3-2-3-3 دی مدولاسیون غیرهمزمان بهینه به روش انتخاب شبیه ترین رشته بیت . . . . . 69
72 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Viterbi -3-2-3-4 دی مدولاتور
-3-2-3-5 طراحی گیرنده ای كه متریك شاخه را تولید كند . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 73
75 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Viterbi -3-2-3-6 الگوریتم
پاسخ كامل . . . . . . . 76 CPM برای دی مدوله كردن سیگنال Viterbi -3-2-3-7 الگوریتم
77 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . IF به RF در طبقه اول مبدل AGC -3-3 روشهای كنترل
3
 

-4 بررسی قطعاتی كه قابلیت انجام عملیات د یمدولاسیون دیجیتال را دارند . . . 80

-4-1 مقدمه و تاریخچه . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 80
82 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . DSP -4-2 پردازشگرهای
از شركتهای مختلف . . . . . . . . . . . . . . . . . . 83 DSP -4-2-1 خصوصیات چند پردازشگر
84 . . . . . . . . Texas Instrument از شركت DSP -4-2-2 خصوصیات چند پردازشگر
ها . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 90 CPLD و FPGA-4-3
-4-3-1 انواع قطعات قابل برنامه ریزی . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 91
ها . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 93 FPGA ها و CPLD -4-3-2 مشخصات برخی از
93 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Altera -4-3-2-1 شركت
ها . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 93 CPLD -4-3-2-1-1
ها . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 94 FPGA -4-3-2-1-2
96 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Xilinx -4-3-2-2 شركت
ها . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 96 CPLD -4-3-2-2-1
ها . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 97 FPGA -4-3-2-2-2
ها . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 99 CPLD ،Lattice -4-3-2-3 شركت
ها . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 99 FPGA -4-3-2-3-1
ها . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 99 CPLD -4-3-2-3-2
ها . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 101 FPGA ،Actel -4-3-2-4 شركت
ها . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 102 CPLD ،Cypress -4-3-2-5 شركت
102 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Atmel -4-3-2-6 شركت
ها . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 102 CPLD -4-3-2-6-1
4
ها . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 103 FPGA -4-3-2-6-2
ها . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 103 FPGA ،QuickLogic -4-3-2-7 شركت
104 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . FPGA یا DSP -4-4 انتخاب بین پردازشگر
 
-5 پیشنهادات . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 106
ضمیمه 1 تغییر فاز دهنده ها . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 107
-1 ض 1- محیط آنالوگ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 107
-2 ض 1- محیط دیجیتال . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 109
ضمیمه 2 سیگنالهای شبه تصادفی و تولید آنها . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 113
منابع . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 118
5

دانلود ﺷﺒﻴﻪ ﺳﺎﺯﻱ ﻭ ﭘﻴﺎﺩﻩ ﺳﺎﺯﻱ ﻧﺮﻡ ﺍﻓﺰﺍﺭﻱ ﺩﻱ ﻣﺪﻭﻻﺳﻴﻮﻥ ﺁﻧﺎﻟﻮﮒ ﻭ ﺩﻳﺠﻴﺘﺎﻝ ﺑﺎﻳﻨﺮﻱ ﻫﺎﻱ ( ﺩﻣﺪﻭﻻﺗﻮﺭ ﺭﺍﺩﻳﻮ ﻧﺮﻡ ﺍﻓﺰﺍﺭﻱ )

دوشنبه 16 شهريور 1394 ساعت: 13:10

 

بررسی سیستمهای انژکتوری خودروهای داخلی

مطالبی که در ادامه بحث می آید، به تشریح جزئیات سیستم های انژکتوری رایج روی خودروهایی که در داخل کشور تولید میشود می پردازد،

دانلود بررسی سیستمهای انژکتوری خودروهای داخلی

انژکتورها
سیستمهای انژکتوری
تولیدات کارخانه ایران خودرو و سایپا
سیستم همکاری در فروش فایل
همکاری در فروش فایل
همکاری در فروش
فروش فایل
fileina
فروشگاه ساز فایل
فروشگاه فایل
خرید مقاله و تحقیق مکانیک
دسته بندی مکانیک
فرمت فایل doc
حجم فایل 454 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 56

بررسی سیستمهای انژکتوری خودروهای داخلی

 
اطلاعات کلی:
مطالبی که در ادامه بحث می آید، به تشریح جزئیات سیستم های انژکتوری رایج روی خودروهایی که در داخل کشور تولید میشود می پردازد، که در این راستا تولیدات شرکت ایران خودرو و شرکت سایپا رابا توجه به گسترش آنها مورد بررسی قرار داده ایم، و‌ آنچه که مشخص بود این است که ، سیستم انژکتوری تمام این خودروها شباهت بسیار زیادی بایکدیگر دارند، و عملکرد سیستمهای انژکتوری بنزینی را اگر در یک نمای بسیار ساده و شماتیک و مقایسه ای بخواهیم نشان دهیم بصورت ذیل می باشد.
 
آنچه که در این نمای شماتیک مشهود است این است که ، یک سری قطعاتی به نام سنسور با توجه به حالات مختلف فیزیکی موتور اطلاعات مورد نیاز رابه واحد کنترل الکترونیک به نام ECU می دهد، و این واحد با توجه به تعریف خاصی که از قبل شده اطلاعات و  پیغامهای دریافتی را پردازش کرده و موتور خودرو را از لحاظ دریافت سوخت و هوا و زمان جرقه توسط قسمت هایی به نام عملگرها مورد کنترل و تنظیم قرار می دهد.
 
در سیستمهای انژکتوری داخلی بررسی شده سنسورها و عملگرها شباهت بسیاری به هم دارند، لذا نحوه عیب یابی آنها هم تقریباًَ شبیه به هم است وعمده تفاوت آنها در دو مورد زیر می باشد:
1) تفاوت اساسی در واحد کنترل الکترونیکی ECU میباشد، چرا که این واحد برای هر خودرویی منحصر به فرد است وبا توجه به تعداد سنسورها و عملگرهای قابل نصب روی خودرو. تعداد پین های روی ECU متفاوت میباشد، یعنی 35 یا 55 و .... راهه می باشد که در واقع پین های این واحد تمام ورودی ها و خروجی های سیستم را کنترل کرده و کارایی موتور را بهینه می نماید.
2) دیگر اینکه گاهی یک خودرویی با توجه به شرایط ساختار موتوری و یا صرفه اقتصادی تر بودن تولید آن از یک سنسور  و یا عملگر کمتر و یا بیشتر استفاده می کند.
بطور کلی باید گفت: هر سیستم انژکتوری متشکل از چند دسته و گروه به صورت ذیل می باشد:
1- سیستم سوخت رسانی 2- سیستم هوارسانی 3- سیستم جرقه4- ECU، سنسورها و عملگرها.
 
و تا این گروهها درکنار یکدیگر قرار نگیرند، سیستم کامل نخواهد شدو البته هر گروهی از قطعات مختلفی تشکیل شده که در ادامه بحث به معرفی این دسته ها و گروهها بصورت کلی پرداخته و در نهایت نحوه عیب یابی هر کدام از قطعات و تاثیر آنها را روی خودرو و رفع عیب خودرو و رفع عیب خودرو را مورد بررسی قرار می دهیم. پس ابتدا از شرکت خودروسازی ایران خودرو و رفع عیب خودرو را مورد بررسی قرار می دهیم. پس ابتدا از شرکت خودروسازی ایران خودرو شروع کرده و در ادامه شرکت خودروسازی سایپا را مورد بررسی قرار می دهیم.
 
 
کلمات کلیدی:

انژکتورها

سیستمهای انژکتوری

تولیدات کارخانه ایران خودرو و سایپا

 
 
مقدمه:
دراین مجموعه ابتدا تولیدات کارخانه ایران خودرو را مورد بحث و بررسی قرا می دهیم،  که در یک شمای کلی خودروهای انژکتوری این شرکت به همراه مشخصاتی درمورد سیستمهای نصب شده بر روی آنها در جدول ذیل آورده شده است.اما آنچه که قابل ذکر است اینکه، سیستم انژکتوری این خودروها شباهت بسیاری نسبت به هم دارند. و تنها تفاوت آنها بنا بر مطالب گذشته یا در نوع و تعداد پایه های ECU و یا نصب قطعه ای که کمتر و یا بیشتر می باشد، لذا در ادامه این مجموعه صلاح را بر این دیدیم که ابتدا در یک شمای کلی سیستم و قطعات و سنسورها و عملگرها معرفی شوند، سپس به عیب یابی هر قطعه و درنهایت عیب یابی کلی خودرو و نحوه تست آنها بپردازیم. 
 
 
 
 
فهرست
بررسی سیستمهای انژکتوری خودروهای داخلی1

بررسی ECU، سنسورها و عملگرها5

مجموعه باک بنزین و ریل سوخت و رکوراتور فشار بنزین7  

انژکتورها، ساختمان و وظیفه آن10

بررسی واحد کنترل الکترونیکی (ECU)16

انواع سنسورهاو بررسی عملکرد آن22

فرآیند کلی تعمیر سیستم سوخت رسانی27

عیب یابی ECU، سنسورها، عملگرها33

نحوه عملکرد ECUدر شرایط مختلف35

انواع عیب ها و اشکالات انواع سنسورها39

تست های سیستم سوخت رسانی43
 
 
 

دانلود بررسی سیستمهای انژکتوری خودروهای داخلی

دوشنبه 16 شهريور 1394 ساعت: 13:9

 

تعیین بهترین روش انتخاب فرکانس بهینه آزمون غیر مخرب جریان گردابی به منظور تعیین سختی

در این پژوهش از تمامی روش های فوق فرکانس بهینه برای تعیین عمق نفوذ کربن استفاده شد و نتایج حاصل با یکدیگر مقایسه شدند در نهایت مناسب ترین روش برای این منظور با در نظر گرفتن شرایط هر روش و مقایسه آنها تعیین گردید

دانلود تعیین بهترین روش انتخاب فرکانس بهینه آزمون غیر مخرب جریان گردابی به منظور تعیین سختی

فرکانس بهینه
آنالیز رگرسیون
آنالیز هارمونیک
عمق نفوذ استاندارد
سیستم همکاری در فروش فایل
همکاری در فروش فایل
همکاری در فروش
فروش فایل
fileina
فروشگاه ساز فایل
فروشگاه فایل
خرید مقاله و تحقیق مهندسی مواد
دسته بندی مهندسی مواد
فرمت فایل doc
حجم فایل 363 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 15

تعیین بهترین روش انتخاب فرکانس بهینه آزمون غیر مخرب جریان گردابی به منظور تعیین سختی

 
چکیده
در آزمون غیرمخرب جریان گردابی پارامترهای متعددی وجود دارد که تعیین و کنترل دقیق آنها در نتیجه حاصل تاثیر بسزایی دارد. یکی از مهمترین این پارامترها, تعیین فرکانس مناسب جهت انجام تست می باشد. روش های مختلف و متفاوتی برای این منظور وجود دارد که هر کدام با درنظرگرفتن شرایط آن قابل اعمال اند. از این میان دو روش حساسیت پاسخ جریان گردابی و عمق نفوذ استاندارد جریان گردابی فقط به پاسخ آزمون وابسته اند در حالی که دو روش آنالیز رگرسیون نتایج و آنالیز هارمونیک سیگنال های جریان گردابی علاوه بر پاسخ آزمون, به ارتباط بین نتایج مورد نظر(که در این پژوهش عمق موثر نفوذ کربن می باشد) و پاسخ آزمون جریان گردابی, بستگی دارند. در این پژوهش از تمامی روش های فوق فرکانس بهینه برای تعیین عمق نفوذ کربن, استفاده شد و نتایج حاصل با یکدیگر مقایسه شدند. در نهایت مناسب ترین روش برای این منظور با در نظر گرفتن شرایط هر روش و مقایسه آنها تعیین گردید.   
 
 
کلمات کلیدی:

فرکانس بهینه

آنالیز رگرسیون

آنالیز هارمونیک

عمق نفوذ استاندارد

 
 
مقدمه
آزمون های مخرب و غیر مخرب یکی از مهم ترین مراحل فرآیند تولیدات صنعتی می باشند که در مرحله کنترل کیفیت برای تایید و رد محصول مورد نظر مورد استفاده قرار می گیرند. هر یک از آزمون های مخرب مانند سختی, کشش, ضربه و ... و آزمون های غیر مخرب مانند آلتراسونیک, مایع نافذ, جریان گردابی و... کاربرد خاص خود را دارندکه بعضا قابل جایگزین با آزمون مشابه نمی باشند.
 
اما در برخی موارد می توان با توجه به توانایی ها و مزایای بارز آزمون های غیر مخرب (مانند ارزان بودن, سریع بودن و عدم تخریب نمونه), آنها را جایگزین برخی آزمون های مخرب نمود. در سال های اخیر استفاده از روش غیر مخرب جریان گردابی در تعیین خواص متالورژیکی مواد (سختی, استحکام, عمق دی کربوره و...) بسیار مورد توجه قرار گرفته است به گونه ای که اگر در تعیین پارامترهای موثر آن دقت لازم به عمل آید و با توجه به مزایای آن, می تواند در هزینه و زمان تولید و کنترل قطعه صرفه جویی نماید.پارامترهایی که در دقت نتایج تاثیر بسزایی دارند را می توان به دو دسته کلی تقسیم بندی کرد. 1- پارامتر های دستگاه جریان گردابی 2- پارامتر های قطعه مورد آزمایش ‎[1] ‎[2]
 
 
فهرست مطالب
تعیین بهترین روش انتخاب فرکانس بهینه آزمون غیر مخرب جریان گردابی به منظور تعیین سختی1
چکیده2
کلمات کلیدی:3
مقدمه4
روش تحقیق6
بحث و بررسی7
نتیجه گیری9
تشکر وقدردانی10
مراجع10
جدول1: سختی نمونه ها در عمق 150 و 3000 میلی متر از سطح12
جدول2: داده ها ی مورد نیاز برای محاسبه عمق نفوذ استاندار جریان گردابی ‎[4]12
جدول3: میانگین اختلاف ولتاژ اولیه و ثانویه در فرکانس های متفاوت13
شكل1: :تبدیل های مورد استفاده جهت تامین عمق استاندارد نفوذ ‎[3]14
شکل2: شکل موج اولیه (آبی) و ثانویه (سبز) که توسط اسیلوسکوپ ثبت شده است.14
نمودار1: ضریب تناسب (R2) بین سختی عمق 3000میلی متر(الف)و 150میلی متر(ب) و ولتاز اولیه و ثانویه15
نمودار2: ارتباط بین هارمونیک های فرد تابع سیگنال اولیه و ثانویه با سختی عمق 3000میلی متر(الف) و 150 میلی متر15
 
 
 

دانلود تعیین بهترین روش انتخاب فرکانس بهینه آزمون غیر مخرب جریان گردابی به منظور تعیین سختی

دوشنبه 16 شهريور 1394 ساعت: 13:9

 

گزارش کار آزمایشگاه فیزیک 1

گزارش کار آزمایشگاه فیزیک 1

دانلود گزارش کار آزمایشگاه فیزیک 1

گزارش کار آزمایشگاه فیزیک 1
سیستم همکاری در فروش فایل
همکاری در فروش فایل
فروش فایل
fileina
فروشگاه ساز فایل
دانلود گزارش کار آزمایشگاه فیزیک 1
دانلود مجموعه آزمایشات آزمایشگاه فیزیک 1
فروش گزارش کار آزمایشگاه فیزیک1
گزارش کار آزمایشگاه فیزیک 1
خرید گزارش کار آزمایشگاه فیزیک 1
دسته بندی فیزیک
فرمت فایل doc
حجم فایل 286 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 53

مجموعه آزمایشات آزمایشگاه فیزیک 1

گزارش کار آزمایشگاه فیزیک 1

آزفیزیک 1

 

درس آزمایشگاه فیزیک یک  برای بررسی و آزمایش برخی از مباحث، اصول و قوانین فیزیک طراحی و راه اندازی شده است. هدف از انجام آزمایش ها ی درک مفاهیم و مطالب درس فیزیک پایه یک و تقویت شهود فیزیکی کمک کرده و تا حدودی زمینه لازم را برای انجام پژوهش ها و ارائه مطالب علمی فراهم می آورد. آزمایشگاه به صورت یک درس یک واحدی و به مدت دو ساعت در هفته در محل آزمایشگاه فیزیک یک تشکیل شده و شامل 13 آزمایش می باشد که عبارتند از:
 
 

نام ازمایش : اندازه گیری چگالی جامدات 

هدف از ازمایش : هدف این این است که چگالی قطعات مس , برنز , فولاد را اگر برای ابعاد یکسانی از انها محاسبه کنیم خواهیم دید که چگالی انها متفاوت است .
 

نام ازمایش: اندازه گیری ارزش ابی کالری متر

هدف ازمایش: منظور از کالری متر یک ظرف عایق بندی شده گرمایی استکه در داخل ان ازمایشهای گرماسنجی (کالری متری) انجام می دهیم. 
 

نام آزمایش :تعیین گرمای نهان ذوب یخ

 

عنوان آزمایش :ضریب انبساط خطی

هدف آزمایش :اندازه گیری ضریب انبساط خطی
 

نام آزمایش :تعیین گرمای ویره فلزات

هدف آزمایش :اجسام جامد در یک شکل مشخص گرمای ویره متفاوتی دارند . به دلیل اینکه جرمشان متفاوت است و همچنین در رابطه با رسانندگی حرارت نیز با هم متفاوتند . در نتیجه گرمای ویره هر جسم منحصر به فرد است .
 

عنوان آزمایش :اندازه گیری شتاب ثقل با استفاده از آونگ ساده

هدف آزمایش :تعیین g با استفاده از آونگ ساده
 

عنوان آزمایش :اندازه گیری با استفاده از کولیس و میکرو متر

هدف ازمایش: هدف از ازمایش طرز استفاده وخواندن وهمچنین کاربرد کولیس ومیکرو متر است. که به منظور اندازه گیری ضخامت از میکرو متر و برای اندازه گیری قطر داخلی و خارجی و عمق از کولیس بهره می گیریم.
 

عنوان آزمایش :تعیین چگالی مایعات

 هدف آزمایش :چگالی مایعات را نسبت به چگالی آب که   gr / cm3 1 میباشد را اندازه گیری کنیم .
 

عنوان آزمایش :اندازه گیری شتاب ثقل با استفاده از سقوط آزاد

هدف آزمایش :تعیین g با استفاده از سقوط آزاد
 

عنوان آزمایش :قانون بویل  ماریوت

هدف آزمایش :درستی رابطه ی مقدار ثابت  P1 V1 = P2 V2 = P3 V3 = …..= 
 

عنوان آزمایش :تعیین سختی فنر

هدف آزمایش :سختی فنر برای نیرو های مختلف که جابجایی متفاوت دارند یکسان است .
 

عنوان آزمایش :معادل میکانیکی حرارت (عدد ژول)

هدف آزمایش :اندازه گیری معادل میکانیکی حرارت به روش الکتریکی
 

عنوان آزمایش :حرکت پرتابه

 هدف آزمایش :پیدا کردن x عملی و x نظری و مقایسه آن ها 
 
 
 
 

دانلود گزارش کار آزمایشگاه فیزیک 1

دوشنبه 16 شهريور 1394 ساعت: 13:8

 

گزارش کار آزمایشگاه فیزیک2-سری 2

گزارش کار آزمایشگاه فیزیک2سری 2

دانلود گزارش کار آزمایشگاه فیزیک2-سری 2

گزارش کار آزمایشگاه فیزیک2
سیستم همکاری در فروش فایل
همکاری در فروش فایل
فروش فایل
fileina
فروشگاه ساز فایل
دانلود گزارش کار آزمایشگاه فیزیک2
دانلود مجموعه آزمایشات آزمایشگاه فیزیک2
فروش گزارش کار آزمایشگاه فیزیک2
گزارش کار آزمایشگاه فیزیک2
خرید گزارش کار آزمایشگاه فیزیک2
دسته بندی فیزیک
فرمت فایل doc
حجم فایل 3097 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 57

مجموعه آزمایشات آزمایشگاه فیزیک 2 -سری2

گزارش کار آزمایشگاه فیزیک2-سری 2

 

آزفیزیک2

 

آزمایشگاه فیزیک پایه دو به صورت یک واحد درس و به مدت دو ساعت در هفته در محل آزمایشگاه فیزیک پایه دو برگزار می گردد و شامل نه آزمایش الکتریسته و مغناطیس است که عبارتند از:

 

 • بررسی قانون اهم

 • قوانین کیرشهف و پل وتستون

 • بررسی رسانش الکتریکی و  سطوح هم پتانسیل در صفحه گرافیت

 • باردار شدن و بی بار شدن خازنها

 • نیروی وارد بر سیم حامل جریان در میدان مغناطیسی

 • مطالعه مدارها با جریان متناوب

 • بررسی ظرفیت خازن و اندازه گیری ضریب دی الکتریک

 • مشاهده منحنی های لیساژو و مطالعه مدارها با جریان متناوب

 • ترانسفورماتور

انجام آزمایشها به درک مفاهیم و مطالب درس فیزیک پایه دو و تقویت شهود فیزیکی کمک می کند. در این درس با اصول و  روش کار با بعضی از وسایل  آزمایشگاه و نیز اصول و شیوه صحیح کار در آزمایشگاه تا حدودی آشنا خواهید شد، همچنین با مفهوم و انواع خطاهای آزمایش و روش بررسی و تحلیل نتایج آشنا خواهید شد.

 

 

دانلود گزارش کار آزمایشگاه فیزیک2-سری 2

دوشنبه 16 شهريور 1394 ساعت: 13:7

 

گزارش کار آزمایشگاه فیزیک پایه 1

گزارش کار آزمایشگاه فیزیک پایه 1

دانلود گزارش کار آزمایشگاه فیزیک پایه 1

گزارش کار آزمایشگاه فیزیک پایه 1
سیستم همکاری در فروش فایل
همکاری در فروش فایل
فروش فایل
دانلود گزارش کار آزمایشگاه فیزیک پایه 1
دانلود مجموعه آزمایشات آزمایشگاه فیزیک پایه 1
فروش گزارش کار آزمایشگاه فیزیک پایه 1
گزارش کار آزمایشگاه فیزیک پایه 1
خرید گزارش کار آزمایشگاه فیزیک پایه 1
دسته بندی فیزیک
فرمت فایل pdf
حجم فایل 1814 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 105

مجموعه آزمایشات آزمایشگاه فیزیک پایه 1

گزارش کار آزمایشگاه فیزیک پایه 1

آزفیزیک 1

 

درس آزمایشگاه فیزیک پایه یک  برای بررسی و آزمایش برخی از مباحث، اصول و قوانین پایه فیزیک طراحی و راه اندازی شده است. هدف از انجام آزمایش ها یادگیری بخش گسترده ای از فیزیک جدید نیست بلکه انجام آزمایش ها به درک مفاهیم و مطالب درس فیزیک پایه یک و تقویت شهود فیزیکی کمک کرده و تا حدودی زمینه لازم را برای انجام پژوهش ها و ارائه مطالب علمی فراهم می آورد.
 
علاوه بر این در این درس با اصول کارکرد و نحوه کاربرد برخی از وسایل و تجهیزات آزمایشگاهی و نیز اصول و شیوه صحیح کار در آزمایشگاه تا حدودی آشنا خواهید شد.آزمایشگاه به صورت یک درس یک واحدی و به مدت دو ساعت در هفته در محل آزمایشگاه فیزیک پایه یک تشکیل شده و شامل یک فصل برای آموزش روش گزارش نویسی و تحلیل داده و 10 آزمایش مکانیک می باشد که عبارتند از:
 
 1. اندازه گیری طول، جرم و تقعر (I)

 2. اندازه گیری چگالی به روش ارشمیدس و زمان عکس العمل شخص (II)

 3. اصطکاک

 4. سرعت، شتاب و قانون دوم نیوتن

 5. تعادل

 6. حرکت پرتابی

 7. آونگ کاتر

 8. برخورد

 9. حرکت دورانی

 10. حرکت هماهنگ ساده، سقوط آزاد و آونگ ساده

 

دانلود گزارش کار آزمایشگاه فیزیک پایه 1

دوشنبه 16 شهريور 1394 ساعت: 13:7

 

مطالعه انواع خطاهای بوجود آمده در ترانسفورماتورهای فوق توزیع و روشهای پیشگیری

گزارش حاضر، گزارش نهایی پایان نامه کارشناسی ارشد با مطالعه نمونه موردی بررسی علل سوختن ترانسفورماتورهای 66 كیلوولت برق فارس می‎باشد كه در آن به بررسی علل اصلی ایجاد خطا در ترانسفورماتور و منشاء ظهور آنها و روشهای پیشگیری پرداخته می‏شود

دانلود مطالعه انواع خطاهای بوجود آمده در ترانسفورماتورهای فوق توزیع و روشهای پیشگیری

ترانسفورماتور
ترانسفورماتورهای فوق توزیع
علل سوختن ترانسفورماتورهای 66 كیلو ولت
خطاهای بوجود آمده در ترانسفورماتورهای فوق توزیع
خطاها در ترانسفورماتورهای فوق توزیع
سیستم همکاری در فروش فایل
همکاری در فروش فایل
فروش فایل
fileina
فروشگاه ساز فایل
فروشگاه فایل
خرید پایان نامه ارشد برق
دسته بندی مهندسی برق
فرمت فایل doc
حجم فایل 563 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 278

پایان نامه کارشناسی ارشد رشته برق و الکترونیک با عنوان

مطالعه انواع خطاهای بوجود آمده در ترانسفورماتورهای فوق توزیع و روشهای پیشگیری

 

نمونه موردی: علل سوختن ترانسفورماتورهای 66 كیلوولت شبكه برق استان فارس

 
پیشگفتار
گزارش حاضر، گزارش نهایی پایان نامه کارشناسی ارشد با مطالعه نمونه موردی "بررسی علل سوختن ترانسفورماتورهای 66 كیلوولت برق فارس" می‎باشد كه در آن به بررسی علل اصلی ایجاد خطا در ترانسفورماتور و منشاء ظهور آنها و روشهای پیشگیری پرداخته می‏شود.در روال انجام پروژه مدل‎سازیهای مربوط به حالت دائمی و گذرای ترانسفورماتور و سایر اجزای پست شامل CT، PT، برقگیر، كلید و سیستم زمین مورد بررسی دقیق قرار گرفته و بهترین مدلها ارائه شده است. در ادامه بر روی دو پست نمونه تل‎بیضاء و نورآباد شبیه‎سازی حالت گذرا انجام شده و با تغییر مقاومت زمین و مقدار انرژی صاعقه مربوط به آنها بر روی ترانسفورماتورهای مذكور مورد بررسی قرار گرفته و نتایج آن در گزارش "شبیه‎سازی و بررسی اجزای اصلی پست" ارائه گردیده است.
 
در گزارش حاضر دلایل اصلی ایجاد خطا كه منشاء آنها داخلی یا خارجی می‎تواند باشد بررسی شده است. از طرف دیگر با توجه به اطلاعات مربوط به خطاهای ترانسفورماتورهای KV66، دلایل اصلی ایجاد خطاها استخراج و روشهای پیشگیرانه توضیح داده شده است (در فصل ششم گزارش حاضر) كه از این میان می‎توان به روشهای پیشگیرانه اصلی مونیتورینگ هیدروژن و آشكارسازی تخلیه جزئی اشاره نمود.
 
 
کلمات کلیدی:

ترانسفورماتور

ترانسفورماتورهای فوق توزیع

علل سوختن ترانسفورماتورهای 66 كیلو ولت

خطاهای بوجود آمده در ترانسفورماتورهای فوق توزیع

 
 

خطاهای داخلی ترانسفورماتور

همانطور كه ذكر شد اجزای اصلی تشكیل دهنده یك ترانسفورماتور عبارتند از: مدارات مغناطیسی، سیم پیچ های اولیه و ثانویه، خنك كننده ها، عایق كاری، تجهیزات تپ چنجر كه هركدام از این قسمت ها ممكن است درمعرض خرابی قرارگرفته و خطاهای كلی یا جزئی در ترانسفورماتور ایجاد نمایند.بررسی دقیق عوامل عمده خطا در داخل ترانسفورماتور و تاثیر این خطاها بركاركرد آن امكان خوبی برای ارائه روش های جلوگیری از این خطاها را بوجود خواهد آورد. عوامل عمده ایجاد كننده خطاهای داخل ترانسفورماتور را می توان به صورت زیر خلاصه نمود:
 
الف)اشكالات در اجزا تشكیل دهنده مدارهای مغناطیسی ترانسفورماتو شامل هسته، یوغ ها و نگهدارنده ها
ب )اشكالات بوجود آمده در سیم پیچ ها شامل كویل ها، عایق كاری های سیم پیچ ها و ترمینال ها
ج )اشكالات در عایق های ترانسفورماتور شامل روغن، كاغذ و عایق كاری كل
د )اشكالات ساختاری
 
 
 
 
فهرست مطالب
پیشگفتار2
مقدمه1
 

فصل اول:انواع خطاهای داخلی ترانسفورماتور و روش‎های جلوگیری از آنها

1- خطاهای داخلی ترانسفورماتور5
1-2- اشكالات در مدارت مغناطیسی ترانسفورماتور6
1-2-1-اثر جریان های گردابی ناخواسته6
1-2-2-وجود ذرات كوچك هادی6
1-2-3-عدم متعادل شدن نقطه خنثی ترانسفورماتور7
1-2-4-اثر هارمونیك ها در افزایش تلفات ترانسفورماتور7
1-3- اشكالات بوجود آمده در سیم پیچ ها شامل كویل ها، عایق كاری های سیم پیچ ها و ترمینالها8
1-3-1-اتصال كوتاه در سیم پیچ ها ناشی از محكم نبودن آنها8
1-3-2-عدم خشك كردن كامل ترانسفورماتور9
1-3-3-اتصالات بد بین سیم پیچ ها10
1-3-4-نیروهای الكترودینامیكی ناشی از اتصال كوتاه10
1-4- اشكالات در عایقهای ترانسفورماتور شامل روغن، كاغذ و عایقكاری كلی27
1-4-2- اشكالات ناشی از ضعف عایقی كاغذ و عایقكاری كلی ترانسفورماتور29
1-5- اشكالات ساختاری30
 

فصل دوم:انواع خطاهای محیطی موثر بر عملكرد خارج ترانسفورماتور 

و روشهای جلوگیری از آنها
2-1- مقدمه33
2-2-خطاهای الكتریكی خارج ترانسفورماتور34
2-2-1-صاعقه (Lightning)34
2-استفاده از عایق غیرهمگن41
2-2-2- اضافه ولتاژهای ناشی از قطع و وصل (كلیدزنی)43
2-2-3- اضافه ولتاژهای ناشی از رزونانس48
2-2-4- فرورزونانس در خطوط انتقال انرژی ولتاژ بالا49
2-2-5- اضافه ولتاژهای موقت49
2-2-6- جریان هجومی در ترانسفورماتورها51
2-2-7- اتصال نادرست ترانسفورماتور و تپ چنجر57
2-2-8- خطاهای ناشی از اضافه بار58
2-3- خطاهای مكانیكی59
2-3-1- اتصالات سخت لوله-شمش در پستها59
2-3-2- در نظر نگرفتن اثرات زلزله، سیل و طوفان بر روی فونداسیون‎ها و تجهیزات پست62
2-3-3- حمل و نقل غیر صحیح ترانسفورماتورها63
2-3-4- نبود حفاظتهای جلوگیری كننده از ورود حیوانات63
2-4- خطاهای شیمیایی65
2-4-1- زنگ‎زدگی بدنه ترانسفورماتور65
2-4-2- فرسودگی بیش از حد ترانسفورماتور به علت عدم سرویس به موقع65
 

فصل سوم:نقش كیفیت و كاغذ ترانسفورماتور در جلوگیری از بروز خطا

3-1- مقدمه67
3-2- مشخصات مورد انتظار روغن ترانسفورماتور67
3-3- نقش كاغذ در ترانسفورماتور68
3-4- تاثیر رطوبت در خواص عایقی كاغذ69
3-5- اثر رطوبت در روغن ترانسفورماتور70
3-6- راههای ورود رطوبت به ترانسفورماتور و جلوگیری از آن70
3-7- تاثیرات مخرب تضعیف مواد عایقی ترانسفورماتور72
3-8- برنامه آزمایشهای روغن ترانسفورماتور73
3-8-1- آزمایش روغن قبل از پركردن ترانسفورماتور با آن75
3-8-2- آزمایش روغن بعد از پر كردن ترانسفورماتور76
3-8-3- آزمایش دوره ای روغن77
3-9- تصفیه روغن ترانسفورماتور78
3-9-1- تصفیه فیزیكی روغن ترانسفورماتور78
3-9-2- تصفیه فیزیكی – شیمیایی روغن ترانسفورماتور78
3-10- شرایط نمونه برداری روغن ترانسفورماتور80
 

فصل چهارم:استفاده از گاز كروماتوگرافی به منظور تعیین نوع خطای ایجاد شده در داخل ترانسفورماتور

4-1- مقدمه82
4-2- ایجاد گاز در ترانسفورماتور82
4-2-1- ایجاد قوس الكتریكی با انرژی زیاد در داخل روغن83
4-2-2- ایجاد قوس الكتریكی با انرژی كم در داخل روغن83
4-2-3- گرمای بیش از حد در محلهای به خصوص83
4-2-4- تخلیه كرونا در داخل روغن ترانسفورماتور83
4-2-5- تجزیه عایق ترانسفورماتور در اثر گرما84
4-3- حلالیت گازها در روغن ترانسفورماتور84
4-4- مقادیر مورد نیاز برای آنالیز گازها84
4-5- مراحل آزمایش روش گاز كروماتوگرافی جهت مشخص كردن نوع خطا86
4-6- حلالیت گازها در روغن ترانسفورماتور88
4-7- خرابی عایق سلولزی ترانسفورماتور (كاغذ ترانسفورماتور)88
4-7-1- امتحان غلظت   و   حل شده در روغن88
4-7-2- امتحان غلظت Co2 و Co در گازهای آزاد بدست آمده از رله های جمع آوری گاز88
4-8- كاربرد روش تحلیلی در گازهای آزاد درون رله های جمع آوری گاز88
4-9- محاسبه غلظتهای گاز حل شده معادل در روغن ترانسفورماتور با غلظتهای گاز آزاد88
4-10- روش تشخیص خطا با استفاده ازگازهای حل شده و حل نشده در روغن ترانسفورماتور88
4-10-1- تعیین نرخ رشد گازها88
4-10-2- ارائه فلوچارت تصمیم گیری88
4-10-3- تعیین زمانهای آزمایش گاز كروماتوگرافی روغن88
4-10-4- تشخیص نوع خطا با استفاده از گازهای متصاعد شده88
4-10-5- تشخیص نوع خطا با استفاده از نسبت گازهای متصاعد شده88
 

فصل پنجم:روشهای شناسایی محل خطا در ترانسفورماتور89

5-1- روشهای غیر الكتریك تعیین خطا88
5-1-1- طبیعت صوت88
5-2-2- انواع سیستمهای آكوستیكی88
5-3- روشهای الكتریكی تعیین محل خطا88
5-3-1- مانیتورینگ وضعیت ترانسفورماتور در حال كار با استفاده از روش آزمون ضربه ولتاژ پایین LVI88
5-3-2- عیب یابی ترانسفورماتور‏های قدرت با استفاده از روش تابع انتقال88
  عیب یابی در محل88
5-3-3- روش آشكار سازی بر اساس تخلیه جزئی88
سیستم GULSKI AND KREUGER88
-آنالیز با استفاده از روش مونت كارلو یا سیستم HIKITA88
 

فصل ششم:خطاهای بوجود آمده در ترانسفورماتورهای KV 66 برق فارس

6- خطاهای بوجود آمده در ترانسفورماتورهای 66 كیلوولت برق فارس……………………144
مقدمه : آشنایی با صنعت برق در استان فارس تا سال 137888
6-1- آمار حوادث منجر به ایجاد خطا و یا خروج ترانسفورماتور از شبكه………………
    ضمیمه 188
ضمیمه 2…………………………………………………………………....235
 
 
فهرست اشكال
شكل (1-1): خطا در نگهدارنده فلزی سیم پیچ به واسطه اتصال كوتاه درونی8
شكل (1-2):خرابی پایین سیم پیچ فشار ضعیف بواسطه ورود رطوبت9
جدول (1-1): مقادیر ضریب 14
شكل  (1-3): ضریب پیك جریان اتصال كوتاه16
شكل (1-4): اثر نیروهای اتصال كوتاه بر سیم پیچ متقارن17
شكل (1-5): تغییر شكل حلقه های درونی و تعداد جدا كننده ها20
شكل (1-6): تاثیر نیروی اتصال كوتاه بر سیم پیچ غیر متقارن24
شكل (1-6): تغییر شكل در اثر تنش فشاری25
شكل (1-7): تغییر شكل توسعه یافته در طول سیم پیچ26
شكل (1-8): كج شدن هادیهای سیم پیچی در اثر نیروی محوری26
شكل (1-9): تاثیرات اتصال كوتاه خارجی روی سیم پیچ27
شكل (2-1)-شكل موج استاندارد ضربه صاعقه37
شكل (2-2): مدار معادل ترانسفورماتور هنگام برخورد ضربه صاعقه38
شكل (2-3): توزیع ولتاژ ضربه بر حسب  های مختلف40
شكل (2-4): شیلد الكترواستاتیك برای یكنواخت كردن توزیع ولتاژ41
شكل (2-5): توزیع ولتاژ در ترانسفورماتور بر حسب زمان پیشانی موج ضربه41
شكل (2-6): شكل موج ضربه اصابت شده42
شكل (2-7): شكل موج ضربه استاندارد قطع و وصل44
شكل (2-8): قطع جریان توسط كلید در بارهای اندوكتیو كم46
شكل (2-9): منحنی شارهای مغناطیسی در هسته54
شكل (2-10)-منحنی مغناطیسی هسته55
شكل (2-11): دمای نقاط ترانسفورماتور بر حسب دمای محیط59
شكل (2-12): یك نمونه از اتصالات لوله‎ا‎ی ترانسفورماتور60
شكل (2-13): اتصالات اصلاحی لوله61
شكل (2-14): شكل مناسبی از اتصالات لوله به همراه سیم62
شكل (2-15)-نصب عایق بر روی شینه‎ها در پست64
شكل (3-1) : رابطه درجه پلیمریزاسیون با طول عمر كاغذ71
فرسودگی حالت ایده آل71
عمر طبیعی71
شكل (3-2) : تاثیر عمل استخراج آب و اسید از روغن ترانسفورماتور بر طول عمر كاغذ72
 فرسودگی حالت ایده ال72
عمر طبیعی72
شكل (4-2) : فلوچارت تعیین نوع خطا با استفاده از گازهای حل شده و حل نشده در روغن88
شكل (4-3) : شناسایی نوع خطا با توجه به گازهای متصاعد شده88
شكل (4-4) : فلوچارت روش تشخیص خطا به روش DOERNENBURG88
شكل (4-5) : فلوچارت روش تشخیص خطا به روش ROGER88
شكل (5-1)-مسیر انتشار صوت88
شكل (5-2)-معادل شدت صوت و مدار الكتریكی88
شكل (5-3)-مدار میكروفون خازنی88
شكل (5-4): مكان یابی منشا پالسهای فراصوتی در هوا به وسیله یك میكروفن فراصوتی88
شكل(5-5): مكان یابی نستباً دقیق تخلیه جزیی با استفاده از یك هدایتگر ساده موج88
شكل (5-6): فرم شماتیكی از سیتم مكان یاب صوتی پالسهای تخلیه جزئی88
شكل (5-7): نشكل شماتیك مدار أشكار ساز صوتی تخلیه جزئی در روغن ترانسفورماتور88
شكل (5-8): ولتاژ و جریان نمونه ضبط شده88
شكل (5-9)-اندازه‎گیری ادمیتانس بر روی ترانسفورماتور سه فاز88
شكل (5-10): مقایسه اندازه‎گیری ادمیتانس توسط اندازه‎گیری مستقیم ولتاژ در C-TAP88
شكل (5-11): مدل دو قطبی در نظر گرفته شده برای ترانسفورماتور88
شكل (5-12): عیب یابی در محل برای ترانسفورماتورهای قدرت88
شكل (5-13): ارزیابی آزمون اتصال كوتاه یك ترانسفورماتور MVA125 با روش تابع تبدیل88
شكل (5-14): تابع تبدیل دو ترانسفورماتور مشابه MVA12588
شكل (5-15): استفاده از خواص تقارنی در ترانسفورماتور قدرت MVA12588
شكل (5-16): شبیه سازی تجربی تغییر شكل شعاعی سیم پیچی تپ ترانسفورماتور MVA20088
شكل (5-17): شبیه سازی تجربی انتقال محوری دو سیم پیچ استوانه‎ا‎ی88
شكل (5-18 ): مدار اصلی آشكار سازی الكتریكی تخلیه جزیی88
شكل (5-19 ): نحوه قرار گرفتن امپدانس آشكار ساز88
شكل (5-20)- اجزاء مدار آشكار ساز مستقیم تخلیه جزئی88
شكل (5-21)-بلوك دیاگرام قسمت آنالوگ88
شكل (5-22)- بلوك دیاگرام مدار دنبال كننده پالس (PTC)88
شكل (5-23)-. تجهیزات اندازه گیریهای توزیع دامنه تخلیه جزئی88
شكل (5-24)- بلوك دیاگرام قسمت دیجیتال88
شكل (5-25) مدار استفاده شده در سیستم GULSKI88
مشخصه های   و   برای یك حفره دایروی88
مشخصه های   و   برای یك حفره در تماس الكترود88
مشخصه های   و   برای یك حفره باریك88
مشخصه های   و   برای      حفره های چند گانه88
مشخصه های   و   برای یك حفره مسطح88
شكل (5-26)- مشخصه تخلیه جزئی اندازه‎گیری شده88
مشخصه های   و   برای تخلیه سطحی در هوا88
مشخصه های   و   برای تریینگ روی یك هادی88
مشخصه های   و   برای یك حفره به همراه تریینگ88
شكل (5-26)-مشخصه‎های تخلیه جزئی اندازه‎گیری شده (ادامه)88
شكل (5-27)-  مدار تست برای اندازه گیریهای تخلیه جزئی در سیستم مونت كارلو88
شكل (5-28)- سنسور خازنی در داخل باس داكت88
شكل (6-1): روند گسترش ظرفیت ایستگاه های فوق توزیع88
شكل (6-2): تولید انرژی برق به تفكیك مناطق در سال 137888
شكل (6-3): تبادل انرژی شركت های برق منطقه ای در سال 137888
شكل (6-4): تعداد و ظرفیت ترانس های كل كشور به تفكیك ولتاژ در پایان سال 137888
شكل (1): گازهای تشكیل شده ناشی از تجزیه روغن ترانس88
ضمیمه 2 ……………………………………………………….………………
شكل (1): گازهای تشكیل شده ناشی از تجزیه روغن ترانس………………………………169
شكل (2): فلوچارت روند عملكرد به منظور تعیین وضعیت ترانس88
شكل (3): ارزیابی گازهای كلیدی88
شكل (4): فلوچارت روش DOERNENBERG88
شكل (7): فلوچارت روش ROGERS88
شكل(6):مثلث DURVALبه منظور تعیین نوع خطا88
شكل (7): آشكارساز هیدروژن موجود در روغن88
شكل(8):اصول كار سنسورهیدران88
شكل (9): شمایی دیگر از اصول كار سنسور هیدران88
شكل (10): افزایش ناگهانی هیدروژن در ترانس MVA370 و KV230/73588
شكل (11):مقدار هیدروژن در یك رآكتور شانت KV73588
شكل (12): نرخ افزایش هیدروژن در ترانس KV8/13/50088
شكل (13): تغییر هیدروژن در ترانس KV4/21 و MVA30088
شكل (14): نمونه‌برداری از گاز با سرنگ88
شكل (15): نمونه‌برداری از گازهای آزاد به روش جابجایی روغن88
شكل (17): نمونه‌برداری از روغن با سرنگ88
2شكل (18): اولین روش آماده‌سازی استاندارد گاز88
شكل (20): نمونه‌ای از دستگاه STRIPPER88
شكل (22): محل‌های نصب سنسور هیدران88
شكل (23): نحوه نصب سنسور هیدران88
ضمیمه 1…………………………………………………………………………
شكل (1): رله‎گذاری دیفرانسیلی درصدی برای حفاظت ترانسفورماتور88
شكل (2): حفاظت دیفرانسیلی یك ترانسفورماتور88
شكل (3): حفاظت دیفرانسیل ترانسفورماتور سه پیچه88
شكل (4): ساختمان داخلی رله بوخهولتز88
شكل (5): نحوه اتصال رله جریان زیاد زمین88
شكل(7): رله توی‏بر88
شكل (8): انواع برقگیرهای اكسید روی88
 
 
فهرست جداول
جدول (3-1) آزمایشات و مشخصات مطلوب روغن قبل از پر كردن ترانسفورماتور با آن76
جدول (3-2) : آزمایشهای اضافی روی روغن قبل از برقدار كردن ترانسفورماتور76
جدول (3-3) : حد مشخصات روغن برای انجام تصفیه فیزیكی77
جدول (3-4) : حد مشخصات روغن برای انجام تصفیه فیزیكی – شیمیایی79
جدول (4-1) : گازهای تولید شده در روغن ترانسفورماتور در اثر معایب مختلف88
جدول (4-2) : تعیین نوع عیب حرارتی یا الكتریكی براساس نسبت گازهای حل شده در روغن ترانسفورماتور88
جدول (4-3) : تعیین بهتر و مشخص تر نوع عیب براساس نسبت گازهای حل شده در روغن ترانسفورماتور88
جدول (4-4) : حلالیت گازهای متفاوت در یك نوع روغن ترانسفورماتور88
جدول (4-5) : ضرایب استوالد در  20 و  5088
جدول (4-6) : غلظت گازهای حل شده در روغن88
جدول (4-7) : نوع عملكرد در رابطه با نتایج آزمایش TCG88
جدول (4-8) : نوع عملكرد در رابطه با نتایج آزمایش TDCG88
جدول (4-9) : حد نرمال گازهای حل شده در روغن*88
جدول (4-10) : روش تشخیص نوع خطا با استفاده از نسبت گازها به روش DOERNENBURG88
جدول (4-11) : روش تشخیص نوع خطا با استفاده از نسبت گازها به روش ROGER88
ضمیمه 1: ………………………………………………………………………………………
جدول (1):تجمع گازهای حل شده درون روغن88
جدول (2):دوره‌های نمونه‌برداری برحسب سطوح TCG88
جدول (3):دوره‌های نمونه‌برداری بر حسب سطوح مختلف TDCG88
جدول (4):مجمع گازهای حل شده درون روغن88
جدول (5):نسبت گازهای كلیدی در روش DOERNENBERG88
جدول (6):نسبت گازهای كلیدی در روش ROGERS88
جدول (7):نسبت ROGRES با جزئیات بیشتر نقاط داغ88
جدول (8):سطوح قابل قبول گازها برحسب عمرترانس88
جدول (9):سطوح قابل قبول گازها برحسب نوع ترانس88
جدول (10):سطوح خطرناك گازها برحسب نوع خطا88
جدول (11):مقادیر خطرناك اتیلن بر حسب نسبت CO2/CO88
جدول (12):ضرایب حلالیت برای روغن نمونه88
جدول(13):حدود مجاز به منظور آشكارسازی88
جدول(14):صحت مقادیر گازها88
 

دانلود مطالعه انواع خطاهای بوجود آمده در ترانسفورماتورهای فوق توزیع و روشهای پیشگیری

دوشنبه 16 شهريور 1394 ساعت: 13:6

 

آشنایی با اصول اولیه یک آزمایش

آشنایی با اصول اولیه یک آزمایش

دانلود آشنایی با اصول اولیه یک آزمایش

تخمین خطا
وسایل اندازه گیری
اصول اولیه یک آزمایش
نمودار خروجی یک آزمایش
گرفتن اطلاعات آماری از مجموعه ای از مقادیر
سیستم همکاری در فروش فایل
همکاری در فروش فایل
فروش فایل
fileina
فروشگاه ساز فایل
فروشگاه فایل
خرید مقاله و تحقیق فیزیک
دسته بندی فیزیک
فرمت فایل pdf
حجم فایل 424 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 23

آشنایی با اصول اولیه یک آزمایش

 
اهمیت و مفهوم خطا و خطای تخمینی یک کمیت
1-1 عدم امکان اندازه گیری دقیق کمیت و تعریف خطا
اندازه گیری دقیق یک کمیت فاقد معناست زیرا عوامل زیادی مانع رسیدن ما به مقدار واقعی کمیت می باشد که
حذف همه آنها به طور کامل ممکن نیست. بعضی از این عوامل عبارتند از :
-1 وسایل اندازه گیری کمیات
-2 شخص آزمایشگر
-3 عوامل پیچیده و متغیر محیط
ε = x − X خطای یک کمیت = مقدار اندازه گیری شده – مقدار واقعی آن کمیت
با اینکه اندازه گیری دقیق یک کمیت امکان ندارد اما داشتن تخمینی از خطای یک کمیت اهمیت خاصی دارد . شاید بپرسید چرا تخمینی از خطا؟ چون داشتن دقیق خطای یک کمیت معادل داشتن دقیق آن کمیت است
 
 
کلمات کلیدی:

تخمین خطا

وسایل اندازه گیری

اصول اولیه یک آزمایش

نمودار خروجی یک آزمایش

گرفتن اطلاعات آماری از مجموعه ای از مقادیر

 
 
 
فهرست
-1 اهمیت و مفهوم خطا و خطای تخمینی یک کمیت. 2
1 عدم امکان اندازه گیری دقیق کمیت و تعریف خطا....... 2 -1
2 خطای تخمینی یک کمیت بیانگر چیست؟.......... 2 -1
3 خطای نسبی و درصد خطای نسبی...................... 2 -1
-2 خطای وسایل اندازه گیری................................... 3
1 وسایل اندازه گیری مدرج................................. 3 -2
2 وسایل اندازه گیری دیجیتال.............................. 3 -2
3 دیگر خطاهای وسایل اندازه گیری.................... 4 -2
-3 انواع خطاها وعوامل موثر در ایجاد آنها............... 4
1 اندازه گیری متعدد یک کمیت و مفهوم خطای کاتوره ای و سیستماتیک........ 4 -3
2 خطاهای کاتوره ای(تصادفی)........................... 5 -3
3 خطاهای سیستماتیک(ذاتی).............................. 5 -3
-4 کمیات اولیه.......... 6
1 مقدار مناسب کمیت......................................... 6 -4
2 مفهوم پراکندگی..... 6 -4
-5 کمیات ثانویه......... 9
1 محاسبه خطا در توابع یک متغیره..................... 10 -5
2 محاسبه خطا در توابع چند متغیره..................... 10 -5
-6 مفهوم ارقام معنادار به عنوان روشی سردستی برای محاسبه خطای کمیات ثانویه...... 12
1 قوانین حاکم بر ارقام معنادار........................... 12 -6
2 چند نکته مهم.... 13 -6
-7 نمودار .................. 14
1-7 بخشهای مختلف یک نمودار........................... 14
2-7 بهترین خط عبوری و روش کمترین مربعات..... 17
-8 قواعد نوشتن گزارش کار.................................. 17
17.....................................Excel -9 کار با نرم افزار
1-9 گرفتن اطلاعات آماری از مجموعه ای از مقادیر...............17
2-9 رسم نمودار........ 19
3 بعضی کارهای محاسباتی.............................. 21 -9
مراجع..................... 21

دانلود آشنایی با اصول اولیه یک آزمایش

دوشنبه 16 شهريور 1394 ساعت: 13:4

 

گزارش کار آزمایشگاه فیزیک3

گزارش کار آزمایشگاه فیزیک3

دانلود گزارش کار آزمایشگاه فیزیک3

گزارش کار آزمایشگاه فیزیک3
سیستم همکاری در فروش فایل
همکاری در فروش فایل
فروش فایل
fileina
فروشگاه ساز فایل
دانلود گزارش کار آزمایشگاه فیزیک3
دانلود مجموعه آزمایشات آزمایشگاه فیزیک3
فروش گزارش کار آزمایشگاه فیزیک3
گزارش کار آزمایشگاه فیزیک3
خرید گزارش کار آزمایشگاه فیزیک3
دسته بندی فیزیک
فرمت فایل doc
حجم فایل 11359 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 125

مجموعه آزمایشات آزمایشگاه فیزیک 3

گزارش کار آزمایشگاه فیزیک3

آزفیزیک3

 
فهرست مظالب

عنوان آزمایش:امواج ایستاده

 

عنوان آزمایش:امواج صوتی

هدف از انجام آزمایش:بررسی امواج صوتی در دیاپازون
 

عنوان آزمایش:جو سنج

هدف از انجام آزمایش:فشار در جامدات ، مایعات و گازها
 

عنوان آزمایش:نور شناسی، شکست نور

هدف از انجام آزمایش:پیدا کردن ضریب شکست در عدسی
 

عنوان آزمایش:ضریب اتمیسیته گازها(λ)

هدف از انجام آزمایش:اندازه گیری ضریب اتمیسیته گازها
 

عنوان آزمایش:ظریب انبساط طولی جامدات

هدف از انجام آزمایش:اندازه گیری ظریب انبساط طولی جامدات
 

عنوان آزمایش:ظرفیت گرمای ویژه آهن

هدف از انجام آزمایش:اندازه گیری ظرفیت گرمای ویژه آهن
 

عنوان آزمایش:عدد ژول

هدف از انجام آزمایش:اندازه گیری عدد ژول به روش الکتریکی
 

عنوان آزمایش:نور شناسی، آینه و عدسی ها

هدف از انجام آزمایش:تعریف نور، پیدا کردن کانون آینه و عدسی
 

عنوان آزمایش:گرمای نهان بخار آب

هدف از انجام آزمایش:اندازه گیری اندازه گیری گرمای نهان بخار آب
 
 

دانلود گزارش کار آزمایشگاه فیزیک3

دوشنبه 16 شهريور 1394 ساعت: 13:3

 

راهنمای انتشار و ثبت اوراق‌بهادار،ثبت شرکت‌ها و نهادهای مالی نزد سازمان بورس و اوراق‌بهادار

تأسیس شرکت‌های سهامی عام و انتشار سهام توسط این شرکت‌ها مستلزم انجام مراحل قانونی خاصی می‌باشند این مراحل عمدتاً در ارتباط با اخذ مجوز عرضۀ سهام و ثبت این اوراق نزد سازمان بورس و اوراق بهادار یا اعلام معافیت از ثبت این اوراق نزد سازمان و در نهایت ثبت شرکت نزد مرجع ثبت شرکت‌ها می‌باشد

دانلود راهنمای انتشار و ثبت اوراق‌بهادار،ثبت شرکت‌ها و نهادهای مالی نزد سازمان بورس و اوراق‌بهادار

بورس
اوراق بهادار
سازمان بورس و اوراق‌بهادار
ثبت شرکت‌ها و نهادهای مالی
سیستم همکاری در فروش فایل
همکاری در فروش فایل
همکاری در فروش
فروش فایل
fileina
فروشگاه ساز فایل
فروشگاه فایل
خرید مقاله و تحقیق اقتصاد
دسته بندی اقتصاد
فرمت فایل doc
حجم فایل 47 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 18

راهنمای انتشار و ثبت اوراق‌بهادار،ثبت شرکت‌ها و نهادهای مالی نزد سازمان بورس و اوراق‌بهادار

 
 

تأسیس شرکت‌های سهامی عام

تأسیس شرکت‌های سهامی عام و انتشار سهام توسط این شرکت‌ها مستلزم انجام مراحل قانونی خاصی می‌باشند. این مراحل عمدتاً در ارتباط با اخذ مجوز عرضۀ سهام و ثبت این اوراق نزد سازمان بورس و اوراق بهادار یا اعلام معافیت از ثبت این اوراق نزد سازمان و در نهایت ثبت شرکت نزد مرجع ثبت شرکت‌ها می‌باشد. مراحل انجام امور به شرح زیر است.
 
مراحل اجرایی
بخش نخست: تعیین معافیت یا شمول ثبت
مؤسسان شرکت‌های سهامی عام، قبل از اقدام برای پذیره‌نویسی سهام شرکت در شرف تأسیس باید نسبت به تعیین وضعیت معافیت یا عدم معافیت سهام یادشده از ثبت نزد سازمان اقدام نمایند. 
تذکر مهم: چنانچه مؤسسان براساس مقررات سهام در دست انتشار شرکت در شرف تأسیس را مشمول ثبت تشخیص دهند، نیازی به طی مراحل این بخش نداشته و می‌توانند اقدامات خود را از بخش دوم آغاز نمایند. با این حال تشخیص معافیت تنها بر عهدۀ سازمان بوده و لازم است این موضوع از سازمان استعلام گردد. 
 
مرحلۀ اول مؤسسان شرکت‌های سهامی عام باید به‌منظور تعیین معافیت یا عدم معافیت سهام در دست انتشار خود مدارک و مستندات زیر را برای سازمان ارسال نمایند.
•فرم تکمیل شدۀ استعلام ثبت (فرم الف – 1)،
•اظهارنامۀ ثبت شرکت در شرف تأسیس،
•گواهی تأیید نام شرکت در شرف تأسیس،
•طرح اساسنامۀ شرکت در شرف تأسیس،
 
مرحلۀ دوم در صورتی که براساس اطلاعات و مستندات ارائه شده، سهام در دست انتشار شرکت‌ معاف از ثبت شناخته شود، مؤسسان باید اطلاعات زیر را برای سازمان ارسال نمایند. 
•فرم تکمیل شدۀ بیانیۀ معافیت (فرم م – 1)،
•طرح اعلامیۀ پذیره‌نویسی سهام شرکت در شرف تأسیس،
 
 
کلمات کلیدی:

بورس

اوراق بهادار

سازمان بورس و اوراق‌بهادار

ثبت شرکت‌ها و نهادهای مالی

 
 
 
فهرست مطالب
راهنمای انتشار و ثبت اوراق‌بهادار،ثبت شرکتها و نهادهای مالی نزد سازمان بورس و اوراق‌بهادار1
فصل اول: تأسیس شرکت‌های سهامی عام1
مراحل اجرایی1
بخش نخست: تعیین معافیت یا شمول ثبت1
بخش دوم: صدور مجوز عرضۀ عمومی و ثبت سهام2

فصل دوم: افزایش سرمایۀ شرکت‌های سهامی عام5

بخش نخست: تعیین معافیت یا شمول ثبت5
بخش دوم: صدور مجوز پذیره‌نویسی سهام7
بخش چهارم: افزایش سرمایه از محل آوردۀ نقدی و مطالبات سهامداران9
بخش پنجم: عرضۀ سهام ناشی از سلب حق‌تقدم و سهام پذیره‌نویسی نشده در افزایش سرمایه10

فصل چهارم: ثبت شرکت‌های سهامی عام به درخواست شرکت12

فصل پنجم: ثبت نهادهای مالی13

مراحل اجرایی13

فصل ششم: انتشار و عرضۀ اوراق مشارکت14

 

دانلود راهنمای انتشار و ثبت اوراق‌بهادار،ثبت شرکت‌ها و نهادهای مالی نزد سازمان بورس و اوراق‌بهادار

دوشنبه 16 شهريور 1394 ساعت: 12:59

 

پروژه رشته محیط زیست با عنوان روشهای مدیریت،بیخطر سازی و دفن مواد زاید خطرناک

ماده زاید خطرناک چیست؟ تعاریف زیادی از مواد زاید خطرناک در سال های اخیر توسط سازمان های مختلف مانند سازمان بهداشت جهانی ارائه شده که می توان در مجموع آنها را به دو گروه «کلی» و «کاربردی» طبقه بندی نمود

دانلود پایان نامه رشته محیط زیست با عنوان روشهای مدیریت،بیخطر سازی و دفن مواد زاید خطرناک

مدیریت پسماندها
پوشش های مصرفی
دفن مواد زاید خطرناک
بر فسادپذیری مواد زاید
آلودگیهای محیط زیست
مدیریت دفن مواد زاید خطرناک
دفن مواد زاید خطرناک
سیستم همکاری در فروش فایل
همکاری در فروش فایل
فروش فایل
خرید پایان نامه محیط زیست
fileina
دسته بندی محیط زیست
فرمت فایل doc
حجم فایل 84 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 71

پایان نامه رشته محیط زیست با عنوان روشهای مدیریت،بیخطر سازی و دفن مواد زاید خطرناک

 
 
مقدمه
برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد  «مواد زاید خطرناک» را به صورت زیر تعریف نمود:مواد زیاد خطرناک به مواد زاید اعم از جامد، لجن، مایع و گاز موجود در مخزن، به جز مواد رادیواکتیو و عفونی اطلاق می شود که دارای فعالیت شیمیایی، سمیت، خاصیت انفجاری، خورندگی و یا سایر ویژگی هایی است که برای سلامتی انسان یا محیط زیست، چه به صورت تنها و یا هنگامی که با سایر مواد زاید مخلوط گردند، ایجاد خطر نماید(6).میزان تولید مواد زاید خطرناک در طی چند دهه اخیر، رشد بسیار فزاینده ای داشته است به طوری که طی دو دهه گذشته در حدود 50% از بازار مربوط به کل مسائل زیست محیطی را به خود اختصاص داده است. (6) 
 
دلیل اصلی این امر را می توان به حساسیت و افزایش آگاهی های مردم در ارتباط با خطرات ناشی از این مواد مرتبط دانست. عوارض ناشی از استفاده DDT، مشکل جیوه و کادمیوم در ژاپن و مشکلات به وجود آمده توسط برخی مواد شیمیایی نظیر، PCBs ، دی اکسین و سایر مواد شیمیایی در کشورهای مختلف دنیا نمونه ای از اثرات زیان بار ناشی از عدم توجه به این گروه از مواد می باشد.تجربیات مختلف در کشورهای توسعه یافته نشان می دهد که حذف اثرات زیان بار ناشی از پخش مواد زاید خطرناک و پاک سازی محیط، به مراتب پرهزینه تر از اعمال مدیریت صحیح در جلوگیری از آن می باشد. برای مثال در ایالت متحده، هزینه پاک سازی و حذف مواد زاید خطرناک که به صورت اصولی و صحیح مدیریت نشده اند، بین ده تا صد مرتبه پرهزینه تر از مدیریت صحیح اولیه آنها برآورد گردیده است.
 
 
کلمات کلیدی:

مدیریت پسماندها

پوشش های مصرفی

دفن مواد زاید خطرناک

بر فسادپذیری مواد زاید

آلودگیهای محیط زیست

 
 
 

تعریف مواد زاید خطرناک

ماده زاید خطرناک چیست؟ تعاریف زیادی از مواد زاید خطرناک در سال های اخیر توسط سازمان های مختلف مانند سازمان بهداشت جهانی  ارائه شده که می توان در مجموع آنها را به دو گروه «کلی» و «کاربردی» طبقه بندی نمود. در تعاریف «کلی» ارائه شده توسط محققین علوم محض، تعریف بسیار کلی و عمومی از مواد زاید خطرناک دیده می شود. در این مورد به عنوان نمونه می توان به تعریف سازمان بهداشت جهانی اشاره نمود. بر اساس این تعریف، مواد زاید خطرناک موادی هستند که:
 
الف) خطرات کوتاه مدتی همچون سمیت حاد از طریق بلعیدن، تنفس، جذب در پوست، تماس با چشم و پوست، خورندگی، آتش سوزی و یا انفجار ایجاد نمایند.
ب) باعث ایجاد خطرات بلند مدت زیست محیطی شامل سمیت مزمن در اثر تماس های مکرر و سرطان زایی شوند و یا دارای پایداری زیاد در مقابل فرآیندهای حذف سمیت مانند تجزیه زیستی بوده و بتوانند ایجاد آلودگی در آب های سطحی و زیرزمینی نماید و یا باعث اعتراض مردم از جنبه «زیباشناختی» مانند به وجود آوردن بوهای زننده و نامطبوع گردند(7).
 
 
 
 
 
فهرست مطالب
روشهای مدیریت،بیخطر سازی و دفن مواد زاید خطرناک1

مقدمه ای بر مدیریت مواد زاید خطرناک3

1.مدیریت مواد زاید خطرناکی که در حال حاضر تولید می شوند؛4
2.احیاء و بازسازی زمین های آلوده شده(6).4
2-تعریف مواد زاید خطرناک4
3-دسته بندی مواد زاید خطرناک6
3-1-طبقه بندی در ایالات متحده آمریکا6
جدول 1-1 حداکثر غلظت مجاز (از لحاظ سمیت) (4 ،6)10
2-3-سایر تقسیم بندی های مواد زاید خطرناک12
4-استانداردها و قوانین موجود در خصوص مواد زاید خطرناک13
اثرات بهداشتی مواد زاید خطرناک13

مراحل مختلف مدیریت نوین مواد زاید خطرناک را می توان به شرح زیر برشمرد:16

1-تولید و نگهداری مواد زاید خطرناک17
2-جلوگیری از تولید آلودگی و کمینه سازی ضایعات20
- استراتژی های مدیریتی برای کاهش آلاینده22
کاهش سمیت جریانات حاوی مواد زاید خطرناک29

3-بازیابی و بازیافت30

4- جمع آوری و انتقال مواد زاید خطرناک30
5-تصفیه مواد زاید خطرناک32

6-دفع مواد زاید خطرناک33

دفع مواد زاید خطرناک34
1-1-انتخاب زمین مناسب برای محل دفن37
1-3-عملیات اجرایی محل دفن بهداشتی41
1-5-کنترل دقیق محل دفن پس از تکمیل42
2- دفع در مخازن سطحی42
دفع در معادن و گنبدهای نمکی44
4-دفع بر روی زمین46
5- دفع از طریق اختلاط با خاک48

5-1- عوامل مؤثر بر فسادپذیری مواد زاید50

5-2- ارزیابی محل دفع52

5-3- مزایا و معایب اختلاط مواد زاید با خاک53

5-4-ملاحظات طراحی و عملیاتی53
5-5- پایش سایت55
5-6- دفع در چاه های عمیق56

5-7- انواع پوشش های مصرفی و کاربرد آنها58

قانون مدیریت پسماندها63
منابع :70
 
 
 
 

دانلود پایان نامه رشته محیط زیست با عنوان روشهای مدیریت،بیخطر سازی و دفن مواد زاید خطرناک

جمعه 13 شهريور 1394 ساعت: 22:17
ليست صفحات
تعداد صفحات : 16

تبلیغات

آمار


آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین افراد آنلاین : 5

آمار بازدیدآمار بازدید
بازدید امروز بازدید امروز : 685
بازدید دیروز بازدید دیروز : 2,770
بازدید هفته بازدید هفته : 8,734
بازدید ماه بازدید ماه : 10,043
بازدید سال بازدید سال : 10,043
بازدید کلی بازدید کلی : 10,043

اطلاعات شما اطلاعات شما
آِ ی پیآِ ی پی : 54.224.255.17
مرورگر مرورگر :
سیستم عامل سیستم عامل :

ورود کاربران

نام کاربری :
رمز عبور :

رمز عبور را فراموش کردم ؟

عضويت سريع

نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

خبرنامه

براي اطلاع از آپيدت شدن سایت در خبرنامه سایت عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود